rozmiar czcionki: A | A | A

Forum Polsko – Arabskie na EXPO 2020 w Dubaju (kopiuj 2)

07.12.2021 08:54

Podczas Tygodnia Polskiego na EXPO 2020, w poniedziałek 6 grudnia odbyło się ważne gospodarcze wydarzenie, czyli Forum Polsko – Arabskie. Dolny Śląsk reprezentowali na nim marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, Andrzej Jaroch - przewodniczący dolnośląskiego sejmiku oraz przedsiębiorcy z regionu.

Celem Forum była promocja wzajemnych kontaktów gospodarczych między Polską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a także zaprezentowanie swojego potencjału. Do dyskusji zaproszono przedstawicieli świata polityki i biznesu z obu krajów.


- Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem z bardzo ambitnymi planami rozwoju innowacyjnych sektorów opartych na wiedzy. Już dzisiaj ZEA to dla Polski kluczowy partner polityczny i ekonomiczny w rejonie Bliskiego Wschodu. Dolny Śląsk świetnie się rozwija, mamy w regionie wiele firm, które mogą odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


W trakcie wydarzenia uczestnicy forum mieli okazję posłuchać moderowanych dyskusji na temat zielonej energii, gospodarki cyfrowej oraz bezpieczeństwa żywnościowego.


- Polsko – Arabskie Forum Gospodarcze to doskonała okazja do promocji kontaktów gospodarczych pomiędzy naszymi krajami. Zaprezentowaliśmy nasz potencjał eksportowy oraz doświadczenie w handlu międzynarodowym, a rodzimi przedsiębiorcy mieli okazję do nawiązania współpracy z partnerami gospodarczymi z Bliskiego Wschodu – mówi Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.


Przedsiębiorcy z regionu, którzy wchodzą w skład dolnośląskiej delegacji na EXPO 2020 w Dubaju, mieli podczas Forum Polsko – Arabskiego okazję do przedstawienia się, pokazania swojej oferty inwestycyjnej oraz odbycia spotkań biznesowych.


- W ramach projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza realizowanego przez Samorząd Województwa, firmy z regionu odwiedzą z misjami gospodarczymi 7 państw na 3 kontynentach. To dla nich niebywała okazja na internacjonalizację. Jestem pewny, że dolnośląscy przedsiębiorcy skorzystają z tej szansy – mówi Andrzej Jaroch, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.


Ważny punkt Forum Polsko – Arabskiego to podpisanie umów dwustronnych pomiędzy jednostkami z Polski oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich na poziomie samorządów gospodarczych, regionów oraz krajowym.