rozmiar czcionki: A | A | A

Dwa lata działalności Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie

14.06.2023 14:48

Z okazji drugiej rocznicy działalności Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie, w dniu 6 czerwca odbył się Dolnośląski Wieczór Grillowy, z udziałem gości z Polski i Niemiec.

Wieczór był okazją do podsumowania działalności biura, które podczas dwóch lat funkcjonowania zyskało rozpoznawalność wśród saksońskich instytucji zaangażowanych we współpracę polsko – niemiecką. Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie inicjowało i uczestniczyło w wydarzeniach służących intensyfikacji współpracy w dziedzinie administracji, edukacji, kultury oraz kontaktów gospodarczych.
Celem biura jest m.in. przybliżanie partnerom z Niemiec twórczości dolnośląskich artystów dlatego od początku działalności w siedzibie biura zorganizowano kilka wernisaży prac malarskich, rzeźby i  rękodzieła wytwarzanego przez lokalnych twórców. Odbyły się także pokazy kulinarne z wykorzystaniem  produktów regionalnych prezentujących polskie tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia i  Wielkiej Nocy.


Dla uczestników Dolnośląskiego Wieczoru Grillowego przygotowano atrakcję muzyczną w postaci  koncertu jazzowego w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego z Wrocławia.
Formuła wieczoru grillowego umożliwiła także promocję i prezentację  wina z dolnośląskich winnic oraz piwa z regionalnych browarów.