rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląsko-leningradzki edukacyjny okrągły stół

25.03.2021 10:51

25 marca odbyło się spotkanie on-line przedstawicieli partnerskich regionów- Dolnego Śląska i Obwodu Leningradzkiego. Spotkanie dotyczyło współpracy w warunkach pandemii, głównie flagowego projektu w dziedzinie edukacji i wymiany młodzieży prowadzonego przez wiele lat przez zaprzyjaźnione regiony.

Projekt składa się z dwóch części realizowanych równolegle w obydwu regionach. Są to szkolne konkursy wiedzy o kraju i regionie partnera oraz wyjazdy laureatów do partnerskich regionów.

Rzeczywistość pandemiczna nie przerwała realizacji zaplanowanych wydarzeń. W obydwu regionach w zaplanowanych terminach odbywają się poszczególne etapy konkursowe. Młodzież dolnośląska w tegorocznej edycji zgłębia wiedzę o Polakach w Rosji i Rosjanach w Polsce na przestrzeni wieków, natomiast jej rosyjscy koledzy piszą o znanych i wielkich Polakach i naukowcach w Rosji. Podsumowanie konkursów i nagrodzenie laureatów odbędzie się w bieżącym roku w formacie on-line.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziałów Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego i Administracji Gubernatora Obwodu Leningradzkiego, Dyrektorzy Departamentu Spraw Społecznych i Wydziałów Edukacji obydwu regionów, przedstawiciele DODN i Uniwersytetu Wrocławskiego,  Rektorzy  Leningradzkiego Ośrodka Rozwoju Edukacji, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych we Wrocławiu oraz Dyrektor Ośrodka Uzdolnionej Młodzieży w Sankt-Petersburgu.