rozmiar czcionki: A | A | A

Zatańczyliśmy przeciwko przemocy

15.02.2016 11:22 11:22

W niedzielne popołudnie 14 lutego we wrocławskim Rynku w ramach akcji „Nazywam się miliard – One Billion Rising Wrocław” spotkali się przedstawiciele samorządów, firm, organizacji pozarządowych oraz osoby zainteresowane wspólnym wyrażeniem sprzeciwu wobec przemocy względem kobiet. W wspólnym tańcu przeciwko przemocy wzięli udział również Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych, oraz Katarzyna Lubiniecka-Różyło, pełnomocniczka marszałka ds. równości.

Akcję „Nazywam się miliard – One Billion Rising Wrocław” zorganizowała Fundacja na Rzecz Równości. Zgromadzeni goście wspólnie zatańczyli kilka utworów, co miało zamanifestować  siłę i wyzwolić energię do przeciwstawienia się przemocy.

- Magdalena Dyderska, współorganizatorka wrocławskiej akcji „Nazywam się miliard”, co roku zaprasza do niej kilkadziesiąt osób reprezentujących różne środowiska. Z przyjemnością zaproszenie to przyjąłem – mówi Paweł Parus. –  Przemoc okazywana w jakikolwiek sposób jest zjawiskiem zdecydowanie negatywnym i  trzeba głośno o tym mówić – dodaje.

Katarzyna Lubiniecka-Różyło zachęcała do udziału w akcji w mediach społecznościowych w specjalnie przygotowanych na tę okazję spotach.

Podobne happeningi odbyły się w  pięćdziesięciu miastach w Polsce.