rozmiar czcionki: A | A | A

Zakończono kolejną inwestycję Sanatoriów Dolnośląskich

04.10.2023 11:33 11:33

Zakończono kolejną inwestycję Sanatoriów Dolnośląskich – remont dachu i elewacji w Sanatorium Uzdrowiskowym „Azalia”. Zabytkowe centrum Szczawna–Zdroju będzie jeszcze piękniejsze. Przedmiotem inwestycji realizowanej przez Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. był kompleksowy remont dachu pawilonu nr 1 Sanatorium Uzdrowiskowego „Azalia” w Szczawnie-Zdroju. To zabytkowy budynek pochodzący z początku XX w.

- Rozwój lecznictwa uzdrowiskowego to jeden z priorytetów dolnośląskiego samorządu. Dlatego nieustannie wspieramy finansowo modernizację infrastruktury uzdrowiskowej na Dolnym Śląsku – mówi Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.


Zakres prac, które zostały uprzednio uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków obejmował m.in.: remont więźby dachowej wraz z dociepleniem, wymianę pokrycia dachowego, remont „muru pruskiego”, iglicy nad wejściem głównym oraz całej elewacji pawilonu nr 1. Wartość całej inwestycji to prawie 1,5 milion złotych. Znaczna część tej kwoty, to środki przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który jest właścicielem Spółki Sanatoria Dolnośląskie.


- Ten remont pokazuje, że nasza Spółka prężnie się rozwija. Remontujemy, odbudowujemy, ale i wciąż rozwijamy nasz potencjał – dodaje Tomasz Maciejowski, Prezes Zarządu Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o.