rozmiar czcionki: A | A | A

Wystawa „Dolny Śląsk w formie” – jak zmienił się nasz region dzięki funduszom unijnym

03.08.2021 14:12 14:12

Na legnickim rynku zainaugurowano dziś wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja zagości w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu. Wystawę otworzyli dziś marszałek Cezary Przybylski i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

- Oglądając wystawę możemy zobaczyć fragment tego w jakim stopniu Dolny Śląsk zmienia się na lepsze dzięki funduszom unijnym. Nasza kondycja gospodarcza i pozycja w Europie to wynik wspólnej pracy Dolnoślązaków, ale także w dużej mierze efekt wsparcia, jakie oferuje nam Wspólnota. Jesteśmy jednym z liderów skutecznego wykorzystywania środków unijnych dlatego jestem przekonany, że potężna kwota jaką wynegocjowaliśmy na najbliższe 7 lat, pomoże nadal zmieniać nasz region – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Prezentowana na wystawie ekspozycja to fotografie przedstawiające różne przedsięwzięcia dofinansowane dzięki funduszom unijnym. Podziwiać ją będzie można od dziś do 17 sierpnia na legnickim rynku. Podobne ekspozycje regionalne prezentowane będą także w Kłodzku, Bolesławcu, Wałbrzychu, Lubinie, Wołowie, Jeleniej Górze, Ząbkowicach Śląskich, Wrocławiu i Górze.


- Dzięki funduszom unijnym w ostatnich latach idziemy ścieżką dynamicznego rozwoju. 21 projektów, które zrealizowaliśmy w Legnicy, to nasz rzeczywisty wkład w rozwój naszego regionu i jego pozycję w Europie – dodaje prezydent Tadeusz Krzakowski.- 300 milionów złotych z funduszy unijnych, które zasiliły budżet inwestycyjny w powiecie legnickim to potężny zastrzyk finansowy. Jestem przekonany, że pieniądze w nowej perspektywie pozwolą na kolejne ważne inwestycje. Przy tej okazji dziękuję wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w realizację tych inwestycji – mówi Piotr Karwan - Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.