rozmiar czcionki: A | A | A

XII Wystawy Stołów Wielkanocnych w Ścinawce Średniej

17.03.2013 15:33 15:33

W niedzielne południe rozpoczęła się w hali sportowej w Ścinawce Średniej prezentacja tradycyjnych stołów wielkanocnych. W uroczystości wziął udział członek zarządu Włodzimierz Chlebosz. Spośród zaproszonych gości pojawili się m.in. senator Stanisław Jurcewicz i posłanka Monika Wielichowska. Do Ścinawki Średniej przyjechali również dyrektor DODR-u we Wrocławiu Ryszard Czerwiński, reprezentanci Dolnośląskiej Izby Rolniczej, członkowie rad gmin i wielu mieszkańców polsko-czeskiego pograniczna.

Na terenie hali sportowej wystawiało swoje kulinarne specjały 11 organizacji z gminy Radków Kłodzki – m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, rady sołeckie i klub seniora. Centrum hali zajął stół wielkanocny przygotowany wspólnie przez mieszkańców wszystkich miejscowości. W czasie trwania prezentacji wybrany został najpiękniejszy stół i pisanka. W sumie zwiedzający mogli obejrzeć tradycyjne wielkanocne potrawy i rękodzieło na 30 stoiskach.
Zaproszono również 8 gmin partnerskich z czeskich miejscowości przygranicznych i 2 polskie – z Pniew (woj. wielkopolskie) oraz Czarnej Dąbrówki (woj. pomorskie). Czas odwiedzającym wystawę umilały występy 8 ludowych zespołów śpiewaczych.