rozmiar czcionki: A | A | A

Ważne rozmowy o Cyklostradzie Dolnośląskiej w Wałbrzychu i Bardzie

18.11.2021 13:04 13:04

Kolejne samorządy deklarują współpracę przy realizacji jednego z największych projektów realizowanych przez samorząd województwa dolnośląskiego we współpracy z lokalnymi samorządowcami. Mowa o budowie Cyklostrady Dolnośląskiej, która z każdym tygodniem staje się projektem bardziej kompletnym i sięgającym do wszystkich zakątków naszego regionu. Podczas wczorajszych spotkań w Wałbrzychu i Bardzie, w których uczestniczyli wicemarszałek Grzegorz Macko oraz członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda, rozmawiano o przebiegu Cyklostrady w południowej części Dolnego Śląska.

Trasa Sudecka i Eurovelo to najważniejsze tematy wałbrzyskiego spotkania dotyczącego przebiegu powstającej w regionie Cyklostrady Dolnośląskiej. Na kolejnym, które odbyło się w Bardzie, omawiano m.in. drugą część Trasy Złotej oraz fragment Trasy Kłodzkiej. W obu spotkaniach licznie uczestniczyli lokalni samorządowcy, a zakończyły się one zwyczajowo podpisaniem wspólnej deklaracji współpracy przy realizacji projektu Cyklostrady.


- Podczas tych bardzo ważnych spotkań poruszyliśmy temat przebiegu tras, rozwiązań które ułatwią turystom podróżowanie po ścieżkach rowerowych, a także o zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa przy projektowaniu Cyklostrady – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko.


- Bardzo się cieszę, że podczas obu spotkań podpisaliśmy deklarację współpracy przy tworzeniu Cyklostrady Dolnośląskiej. Celem projektu jest powstanie szerokiej i funkcjonalnej sieci tras rowerowych wspierających rozwój turystyki w regionie, a także promocja aktywnej i przyjaznej środowisku formy spędzania czasu – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.