rozmiar czcionki: A | A | A

Targi Collision w Toronto. Ruszyła Olimpiada Technologii

20.06.2024 10:17 10:17

Targi Collision to największe kanadyjskie targi poświęcone nowym technologiom. Wydarzenie odbywa się w Toronto, a dzięki samorządowemu programowi Going Global 4.0 uczestniczą w nim dolnośląscy przedsiębiorcy z branży IT. W misji gospodarczej razem z przedsiębiorcami uczestniczą również przedstawiciele samorządu województwa: Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, wicemarszałek Michał Rado oraz radni województwa.

- Razem z dolnośląskimi przedsiębiorcami jesteśmy w Toronto, na Targach Collision nazywanych Olimpiadą Technologii. Jesteśmy w wyjątkowym miejscu reprezentując wyjątkowy region. To, że przedstawiciele dolnośląskiego biznesu są tutaj z nami jest możliwe dzięki naszemu samorządowemu Programowi Going Global, który umożliwia wsparcie dla regionalnych przedsiębiorców i promowanie ich poza granicami kraju - mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. – Jestem przekonany, że to wydarzenie, a także kolejne, w których przedsiębiorcy będą uczestniczyć w ramach projektu Going Global 4.0, przyniosą wiele dobrego przede wszystkim dolnośląskim firmom, ale również gospodarce Dolnego Śląska  – mówi marszałek Paweł Gancarz.

Targi Collision gromadzą przedstawicieli firm technologicznych oraz dziennikarzy. Wydarzenie ma charakter globalny, a jego celem jest pokazanie jak technologia wpływa na biznes oraz społeczeństwo. Podczas targów odbywają się wystąpienia, dyskusje oraz debaty na temat innowacji, różnorodności i transformacji. Prelegentami są liderzy z sektorów bankowości, finansów, doradztwa, ochrony zdrowia czy edukacji. Oprócz liderów branży technologicznej o swoich doświadczeniach związanych z tym jak nowe technologie wpływają na ich codzienne życie opowiadają również m.in. sportowcy, aktorzy i muzycy. Spotkania obejmują kilkadziesiąt prelekcji, kursów mistrzowskich oraz interaktywnych paneli dyskusyjnych.


- Targi Collision w Toronto to ponad 500 wystawców i dziesiątki tysięcy odwiedzających. To doskonała okazja aby promować dolnośląskich przedsiębiorców i umożliwić im nawiązanie kontaktów biznesowych. Dzięki programowi Going Global w najbliższych latach damy szansę na udział w 28 misjach gospodarczych na całym świecie. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskają szansę poznania nowych rynków, zaistnienia na nich i rozwijania swoich biznesów. Zapraszam do śledzenia informacji na stronach internetowych urzędu marszałkowskiego, gdzie ogłaszamy rekrutacje na kolejne misje gospodarcze – dodaje Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strategicznymi partnerami targów są instytucje rządowe oraz organizacje branżowe, a skierowane są one głównie do branż związanych z nowymi technologiami, medycyną, przemysłem 4.0, surowcami naturalnymi i zielonym ładem. Wśród dolnośląskich przedsiębiorców, którzy będą mieli okazję zaprezentowania się podczas tego wydarzenia oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych znalazły się m.in. firmy CRP EDU Sp. z o.o.,  OGMA, Identt Sp. z o.o. i Soft Power Sp. z o.o.


- Dolny Śląsk od kilku kadencji jest liderem i prekursorem nowych sposobów promocji, nie tylko turystyki, ale też gospodarki i przedsiębiorców. Z nami do Toronto przylecieli młodzi, aktywni dolnośląscy przedsiębiorcy - mówi Marek Łapiński, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.


Ważnym wydarzeniem podczas pierwszego dnia targów był panel dyskusyjny zatytułowany „AI & recognition – limitless possibilities or limited rights”. Uczestnikami byli dolnośląscy przedsiębiorcy z branż wykorzystujących sztuczną inteligencję. Spotkanie zgromadziło ponad 100 słuchaczy, a dyskusja dotyczyła wykorzystywania AI w codziennym życiu i ewentualnych niebezpieczeństwach towarzyszących jej rozwojowi.


- Prężny rozwój Dolnego Śląska to zasługa odwagi i pracowitości jego mieszkańców. Nasza misja w Toronto to kolejny punkt na mapie flagowego programu dolnośląskich misji gospodarczych Going Global. Licznie reprezentujący nasz region przedsiębiorcy sprawiają, że Dolny Śląsk jest dziś widoczny również w Kanadzie, wierzę że nawiązane tu kontakty oraz zdobyta wiedza w przyszłości przyniosą wymierne korzyści w postaci dalszego rozwoju naszego regionu - Piotr Karwan, radny województwa dolnośląskiego.


Going Global 4.0 zakłada organizację 28 zagranicznych misji gospodarczych dla ok. 300 przedsiębiorców. Projekt finansowany jest z budżetu województwa dolnośląskiego oraz Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027.