rozmiar czcionki: A | A | A

Fundusze unijne oczami dzieci

09.05.2013 13:22 13:22

Rysunki, zdjęcia, wyklejanki, gazetki szkolne, albumy - w sumie ponad 100 prac dolnośląskich gimnazjalistów wzięło udział IV edycji konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”. Podczas dzisiejszego finału autorzy najlepszych prac rywalizowali o atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy odebrali je z rąk marszałka Rafała Jurkowlańca.

W IV edycji konkursu poświęconego Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na Dolnym Śląsku wzięli udział uczniowie z 30 dolnośląskich gimnazjów. W sumie nadesłano prawie 100 prac uczniów, którymi były: rysunki, zdjęcia, gazetki szkolne, albumy, plakaty, filmy, animacje. Wśród pięciu finalistów byli uczniowie: Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Kamiennej Górze, Niepublicznego Gimnazjum Łużyckiego w Zgorzelcu, Gimnazjum w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich, Gimnazjum w Zespole Szkół w Czerninie, Gimnazjum nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Górze.  Finałowe prace to: plakat przedstawiający budowę nowej siedziby ośrodka rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych w Górze, album „Z RPO uprawiaj sport, każdy szpital pójdzie w kąt”, album „Brukselek na tropie”, fotoreportaż „Zgorzelecki ekspres do Unii Europejskiej” oraz album o zaginionym laboratorium Hitlera w kamiennogórskich podziemiach.

Podczas dzisiejszego finału uczniowie przygotowali krótkie wystąpienie, o tym jakie efekty przynoszą inwestycje Unii Europejskiej w ich najbliższej okolicy.  Jury najwyżej oceniło występ uczniów z Gimnazjum w Zgorzelcu, drugie miejsce zajęli uczniowie z Kamiennej Góry, trzecia pozycja przypadła gimnazjalistom w Górze. Wręczając nagrody marszałek Jurkowlaniec pogratulował wszystkim uczestnikom i życzył im powodzenia podczas kolejnych edycji konkursu. Nagrodą za I miejsce był wyjazd studyjny do Brukseli, oraz tablet dla każdego ucznia,  nagroda za II miejsce: wyjazd studyjny do Strasburga i komplet minitabletów, III miejsce smartfony, IV i V miejsce przenośne odtwarzacze multimedialne.