rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie Marszałka z Konsul Generalną USA w Polsce

15.03.2023 12:29 12:29

Rozwój i potencjał Dolnego Śląska, wsparcie dla uchodźców z Ukrainy i obecność wojsk amerykańskich m.in. w Bolesławcu i we Wrocławiu były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Erin Nickerson Konsul Generalną USA w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. Michał Bobowiec Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, przewodniczący sejmikowej komisji Współpracy z Zagranicą, a także Krzysztof Bramorski Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

Wizyta Konsul Erin Nickerson na Dolnym Śląsku była pierwszą od momentu objęcia przez nią w ubiegłym roku funkcji Konsul Generalnej Stanów Zjednoczonych w Polsce. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny, a prowadzone rozmowy dotyczyły najważniejszych, bieżących spraw regionu o randze międzynarodowej. Wizyta Konsul stała się również okazją do zaprezentowania potencjału rozwijającego się Dolnego Śląska i zadeklarowania chęci przyszłej współpracy.


Dolny Śląsk z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów. Obecnie w naszym regionie działa ponad 30 firm z USA. W ubiegłym roku dolnośląskie przedsiębiorstwa miały również szansę, by zaistnieć na rynku amerykańskim . W ramach prowadzonego przez Urząd Marszałkowski projektu Going Global przedsiębiorcy z regionu uczestniczyli w międzynarodowych targach medycznych FIME w Miami.