rozmiar czcionki: A | A | A

Nowoczesny inkubator przedsiębiorczości triQube już działa

29.09.2023 14:16 14:16

We Wrocławiu uroczyście otwarto dziś triQube – inkubator przedsiębiorczości stworzony przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. w partnerstwie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. Nowoczesny budynek będzie wspierał działalność firm z naszego regionu – przed wszystkim tych, które związane są z innowacyjnymi branżami gospodarki. W ofercie inkubatora są m.in. biura na wyłączność i biura wirtualne, przestrzenie do coworkingu, sale konferencyjne oraz studio nagrań audio i wideo.

- Dolny Śląsk to region nowoczesny i innowacyjny, dlatego zależy nam, aby wspierać najprężniej rozwijające się branże, które będą stanowić o sile naszej regionalnej gospodarki w nadchodzących latach. Wspieramy innowacje i pomysły tkwiące w potencjale start-upów, ponieważ bardzo ważne jest dla nas ułatwianie prowadzenia działalności gospodarczej przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W dużym stopniu współtworzą oni gospodarczy rozwój Dolnego Śląska. To z myślą o nich powstał inkubator przedsiębiorczości triQube – mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


W jednej z najbardziej zielonych części miasta – przy ulicy Januszowickiej na wrocławskim Borku – powstał obiekt, który w willowej okolicy wyróżnia się nowoczesną bryłą. To inkubator przedsiębiorczości triQube zbudowany przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej (DAWG) oraz Dolnośląski Fundusz Rozwoju (DFR). Warta niemal 70 mln zł inwestycja, której efekt mogliśmy dziś zobaczyć, rozpoczęła się niemal dwa lata temu, a znaczną część środków (10 mln euro) DAWG i DFR pozyskały z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


W oficjalnym otwarciu inkubatora wzięli udział m.in. przedstawiciele dolnośląskiego samorządu, świata biznesu i nauki. Po uroczystym przecięciu wstęgi goście mieli okazję wysłuchać rozmów z przedstawicielami firm i instytucji, które zdecydowały się na „wstąpienie do społeczności” triQube i wynajęcie biura przy ul. Januszowickiej 5.


- W naszym inkubatorze przedsiębiorczości stawiamy silny akcent na budowanie relacji między najemcami. Właśnie dlatego mówimy o „społeczności triQube” – tłumaczy Michał Rado, Prezes Zarządu DAWG. – Poza dostępem do nowoczesnych przestrzeni biurowych i konferencyjnych, w triQube będziemy oferować liczne rozwiązania mające na celu pobudzanie współpracy pomiędzy dolnośląskimi firmami korzystającymi z inkubatora.


Uczestnicy wydarzenia mogli też zwiedzić budynek, poznając szczegóły dotyczące jego powstawania oraz przyszłego funkcjonowania. W triQube do dyspozycji najemców będą sale konferencyjne, z których największa pomieści niemal 200 osób, studio nagrań, które pozwoli na tworzenie podcastów czy klipów reklamowych oraz Klub - wspólna przestrzeń sprzyjająca integracji osób pracujących w inkubatorze. Mieszkańców okolicy powinien ucieszyć fakt, że także do ich dyspozycji udostępniona będzie restauracja działająca na parterze inkubatora. Jej menu będzie stworzone w oparciu o dolnośląskie produkty, a to nie jedyny regionalny akcent obecny w budynku. Jedno z pomieszczeń zajmie Sklep Dolnośląski, który będzie oferował produkty kulinarne i rzemieślnicze od lokalnych wytwórców, w tym wina, kosmetyki i ceramikę.


- Chcemy, żeby triQube stał się czymś więcej niż tylko kolejnym biurowcem. Zależy nam na tym, by budynek żył także poza godzinami pracy i swoją ofertą przyciągał nie tylko osoby zainteresowane wynajmem biura, ale też wrocławian, Dolnoślązaków i turystów chcących bliżej poznać nasz region i jego potencjał – podsumowuje Michał Rado z DAWG.