rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd Województwa wspiera młodych sportowców!

12.09.2022 10:50 10:50

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył 480 tysięcy złotych na wsparcie 76 klubów, które dają możliwości treningu dzieciom i młodzieży. Nagrody wręczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego, która odbyła się w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie.

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego to wydarzenie podsumowujące współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku. Przekazując czeki Samorząd Województwa chce nagrodzić zarówno młodych sportowców, jak i trenerów oraz przedstawicieli klubów, które szczególnie wyróżniły się w sportowej rywalizacji.  W tym roku dodatkową pulą nagrodzone zostały kluby, które przyjęły w swoje szeregi sportowców z Ukrainy, zapewniając im tym samym możliwość kontynuacji kariery sportowej.


- Zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej jest dziś wyjątkowo ważne. Bez zdrowia fizycznego trudno o dobrą kondycję psychiczną. Jako dorośli odpowiadamy za to, by nasze dzieci były w stanie zbudować sobie dobre życie w rozpędzonym i pełnym coraz to nowych wyzwań świecie – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - Województwo Dolnośląskie od wielu lat wspiera dolnośląskie kluby prowadzące w najbardziej efektywny sposób szkolenie sportowe wśród dzieci i młodzieży. Przyznawane nagrody są formą podziękowania za wysiłek włoży w przygotowania do zawodów – dodaje.


Dzięki wręczonym nagrodom najmłodsi Dolnoślązacy będą mogli rozwijać sportowe talenty w aż 102 sekcjach sportowych. Specjalne dyplomy odebrały:
• Okręgowy Związek Sportów Saneczkowych
• Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Sportów Wrotkarskich
• Dolnośląski Związek Karate
• Dolnośląski Związek Koszykówki
• Dolnośląski Związek Sportów Gimnastycznych
• Dolnośląski Związek Biathlonu
które zajęły pierwsze miejsca w swoich dyscyplinach w ogólnopolskim systemie sportów młodzieżowych.


Ponadto Województwo Dolnośląskie w aż 18 innych dyscyplinach sportowych znalazło się w pierwszej trójce najlepszych w Polsce.