rozmiar czcionki: A | A | A

Projekt Zima – odkryj Dolny Śląsk na ferie!

27.01.2023 10:59 10:59

Dolnośląska gra terenowa, poszukiwanie złota, warsztaty geologiczne, spotkania z sokolnikiem, degustacje regionalnych przysmaków, koło fortuny z nagrodami - przed nami i dla każdego - moc dolnośląskich atrakcji w jednym miejscu! Przez całe ferie spotykamy się przy stokach narciarskich. Rusza Projekt Zima 2023!

- Dolny Śląsk jest idealnym miejscem do spędzenia zimowego wypoczynku całą rodziną. Nasze przepiękne góry, bardzo dobrze przygotowane ośrodki narciarskie i liczne atrakcje turystyczne czekają na Państwa. Zapraszamy serdecznie na Dolny Śląsk. Trwające ferie zimowe to doskonała okazja, aby nas odwiedzić  – zachęca Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.


Czarna Góra – kurort pełen atrakcji Już 28-29 stycznia zapraszamy do Czarna Góra Resort. W dolnośląskim miasteczku poznacie tajemnice Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, weźmiecie udział w eksperymentach i konkursach przygotowanych przez Starą Kopalnię – Centrum Nauki i Sztuki. Odkryjecie także Sobótkę i słowiańskie sekrety góry Ślęży, a wielu spróbuje poszukać złota, oczywiście we współpracy z Kopalnią Złota w Złotym Stoku. Być może pomogą w tym wskazówki sokolnika, który będzie również z nami!


- Na Dolnym Śląsku jest śnieg – to jest najważniejsza informacja dla dzieciaków i dla całych rodzin. Można poszusować w wielu dolnośląskich zakątkach: od Karpacza aż po Rzeczkę. Jeśli znudzą się nam stoki, czekają zamki i pałace, podziemne trasy turystyczne czy wieże widokowe. Spędźmy ferie na Dolnym Śląsku! – dodaje Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.


Wielu zainteresują warsztaty wykuwania minerałów prowadzone przez Kopalnię Uranu w Kletnie oraz barwne i… głośne inscenizacje Twierdzy Srebrna Góra. Wielbicieli aktywnego wypoczynku zaprosimy na profesjonalny trening i pokazy nordic walking pod okiem specjalistów z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Będą także konkursy z nagrodami, testy wiedzy na temat regionu i gra terenowa! To tylko część oferty Dolnego Śląska, a w całej strefie partnerów czekać będą spotkania z gwiazdami znanymi ze szklanego ekranu, szkółka narciarska, konkursy z nagrodami, zawody narciarskie i snowboardowe oraz telewizja „od kuchni”. Kiedy już zgasną światła w naszych miasteczkach, organizator zaprasza na koncert Eweliny Lisowskiej.


Tego weekendu nie można przegapić!

Przypominamy także, że przy kolejnych stacjach narciarskich spotkamy się: w Karpaczu (04-05.02), Szklarskiej Porębie – Jakuszycach (11-12.02), Białce Tatrzańskiej (18-19.02) oraz Zieleńcu (25-26.02).