rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa fabryka hiszpańskiej firmy Persan otwarta w Gminie Miękinia

20.06.2024 11:18 11:18

Blisko 1000 osób znajdzie zatrudnienie w nowo otwartej fabryce Persan we Wróblowicach w gminie Miękinia. Zakład hiszpańskiego koncernu zajmie się wytwarzaniem produktów chemii gospodarczej oraz higieny osobistej. W uroczystym otwarciu uczestniczyli Natalia Gołąb, Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Ambasador Hiszpanii w Polsce Ramiro Fernández Bachiller, a także przedstawiciele firmy Persan.

Hiszpański koncern Persan działa na europejskim rynku od przeszło 80 lat. Jego roczny obrót osiąga dochód w wysokości 811 mln euro. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 2015 roku, produkując ponad 100 tys. ton produktów rocznie, które są dostarczane do ponad 30 krajów na całym świecie.

Budowa nowego oddziału we Wróblowicach rozpoczęła się 3 lata temu. Obecnie nowo otwarty obiekt składa się z budynków produkcyjnych, magazynów i zaplecza technicznego, charakteryzując się wykorzystaniem nowoczesnych technologii zarówno w aspekcie budowlanym, instalacyjnym, jak i procesowym. Firma już rekrutuje nowych pracowników.

- Dobrze rozwinięta infrastruktura przyciąga na Dolny Śląsk wielu globalnych  inwestorów, którzy dostrzegają duży potencjał dla rozwoju biznesu właśnie u nas. W rankingu województw o najwyższym wskaźniku atrakcyjności inwestycyjnej Dolny Śląsk znajduje się w ścisłej czołówce. Atrakcyjne tereny, wykwalifikowani pracownicy oraz prężnie działająca regionalna gospodarka stwarzają wyjątkowy klimat do prowadzenia biznesu i cieszę się, że firma Persan również to dostrzegła otwierając swoją nową siedzibę we Wróblowicach – mówi Natalia Gołąb, Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Dolny Śląsk jest dziś jednym z najszybciej rozwijających się regionów w całej Unii Europejskiej oraz liderem pod względem przyrostu zatrudnienia. Powiększająca się sieć dróg szybkiego ruchu, połączeń kolejowych oraz rozszerzanie działalności Portu Lotniczego we Wrocławiu determinują dynamikę rozwoju i stwarzają możliwości do nawiązywania współpracy międzynarodowej.

Ważny filar dolnośląskiej gospodarki stanowią przedsiębiorcy z sektora MMŚP. Samorząd Województwa wychodzi im naprzeciw stwarzając nowe możliwości rozwoju poprzez instrumenty finansowe czy specjalne programy. Jednym z głównych projektów skierowanych do regionalnych firm jest program Going Global – Internacjonalizacja Dolnośląskich Przedsiębiorstw, który umożliwia przedsiębiorcom udział w najważniejszych wydarzeniach targowych na świecie i daje szansę nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Going Global to także krajowa i międzynarodowa promocja gospodarcza Dolnego Śląska i zachęta dla dużych koncernów, które w przyszłości mogą ulokować swoje firmy właśnie w naszym regionie.