rozmiar czcionki: A | A | A

Juwenalia 2024 #WrocławRazem ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

03.04.2024 15:03 15:03

Przedstawiciele samorządów studenckich oraz uczelni Wrocławia doszli do porozumienia i w tym roku zorganizują wspólne Juwenalia pod hasłem #WrocławRazem. W organizacji wydarzenia, które odbędzie się 22 i 23 maja na Tarczyński Arena organizatorów wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Juwenalia 2024 #WrocławRazem są wspólną inicjatywą Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego. Partnerem wydarzenia jest także Coventry University. Urząd Marszałkowski wsparł organizację imprezy kwotą 80 tysięcy złotych.


- Maj od zawsze kojarzył mi się z Juwenaliami. Od pewnego czasu były zgrzyty między samorządami wrocławskich uczelni, doszło do tego, że każda uczelnia organizowała swoją osobną imprezę. Razem z rektorem z Politechniki Wrocławskiej postanowiliśmy pomóc studentom dojść do porozumienia. To się udało, choć rozmów i spotkań było bardzo wiele. Myślę, że to najważniejsze, aby świętować wspólnie, bo sprzyja to też integracji całej społeczności wrocławskich studentów – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.


Wielkie święto studenckiego Wrocławia odbędzie się w 22 i 23 maja 2024 na stadionie Tarczyński Arena. Juwenalia rozpoczną się wspólnym pochodem 22 maja w godzinach przedpołudniowych. Start planowany jest na placu Grunwaldzkim. Kolorowy pochód studentów przejdzie w kierunku placu Wolności.


- Wizja zrobienia jednego, dużego wydarzenia spowodowała mobilizację rektorów, prorektorów i studentów, żeby zjednoczyć siły. Prawdopodobnie będzie to wydarzenie niespotykane na skalę Polską. Liczymy na udział 30 tysięcy osób, dlatego będą to największe juwenalia w naszym kraju – mówi dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej. – Obecnie mamy porozumienie z 12 uczelniami, z kolejnymi rozmowy trwają.


Impreza będzie biletowana, już wkrótce organizatorzy mają podać do wiadomości ceny. Na stadionie Tarczyński Arena powstaną dwie sceny, na których wystąpią gwiazdy, m.in. Young Leosia i Guzior.


- Sukcesywnie będziemy ogłaszać kolejnych artystów, którzy wystąpią na Juwenaliach 2024, ale zapewniam, że przygotowaliśmy dla studentów to nie tylko koncerty. Pojawi się m.in. rozbudowana strefa gastronomiczna i strefa fotograficzna, żeby zachować dobre wspomnienia z tej imprezy – mówi Marcelina Bielecka, studentka Politechniki Wrocławskiej, koordynatorka ds. logistyki i atrakcji Juwenaliów 2024 #WrocławRazem.