rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk zorganizuje Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

28.11.2023 13:46 13:46

Na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju. O współpracy samorządu województwa z Polskim Związkiem Lekkoatletyki opowiedzieli dziś Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa oraz Sebastian Chmara – Wiceprezes PZLA, Zygmunt Worsa – Prezes DZLA.

- Od wielu lat konsekwentnie inwestujemy w rozwój bazy sportowej w regionie. Dzięki temu na Dolnym Śląsku powstały m.in. 42 obiekty lekkoatletyczne w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, a także hala lekkoatletyczna we Wrocławiu. Inwestowaliśmy także w programy dla trenerów i uzdolnionych sportowców, dlatego teraz przyszedł czas na efekty tych działań – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.


We wrześniu  oficjalnie otwarto długo wyczekiwaną przez całe środowisko sportowe, jedyną w regionie i najnowocześniejszą w Polsce, Halę Lekkoatletyczną we Wrocławiu. Inicjatorami jej powstania był Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Wraz z początkiem listopada swoje treningi na hali rozpoczęli pierwsi sportowcy, a już niedługo gościć na niej będą wielkie sportowe emocje - na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju.


- Dziękuję za powstanie tej hali wszystkim którzy się do tego przyczynili. W Polsce ze względu na klimat takie hale są niezbędne do treningu. Jako związek od lat apelujemy aby w kraju powstawało ich więcej. Warto podkreślić że jest to dopiero początek i mają powstać kolejne elementy które będą tę infrastrukturę wspierały – dodaje Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletki.


Dolny Śląsk inwestuje w lekką atletykę od wielu lat. W ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” powstały w naszym województwie 42 obiekty lekkoatletyczne. Dodatkowo samorząd nawiązał współpracę z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki, czego efektem jest program zajęć „Lekkoatletyka dla Każdego!” realizowany w formie zajęć pozaszkolnych na  nowych stadionach. Stworzyło to impuls do rozwoju, powstania lub reaktywacji sekcji lekkoatletycznych w wielu miejscach w regionie. Te  działania z kolei przekładają się na wyniki we współzawodnictwie krajowym dzieci i młodzieży.