rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk na ferie: weekend w Karpaczu!

03.02.2023 14:46 14:46

Gdzie wybrać się w najbliższy weekend? Podpowiadamy – Dolny Śląsk w pigułce poznacie w Karpaczu. Sprawdźcie sami i… zapraszamy!

Już w ten weekend, 4-5 lutego, w Karpaczu (Winterpol Karpacz Biały Jar) czekać będzie na Was dolnośląskie miasteczko pełne warsztatów, animacji i atrakcji, otwarte w sobotę i niedzielę, w godzinach od 9.00 do 16.00.


- Trwa nasz Projekt Zima. Najbliższy weekend to doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu na Dolnym Śląsku podczas zimowego wypoczynku. Z atrakcjami regionu będzie można spotkać się w Karpaczu, jednym z najpopularniejszych polskich kurortów zimowych, ale przy okazji tej akcji, chcemy Państwa zachęcić również do wyruszenia i odkrywania mniej znanych okolic tego miejsca, na przykład Kowar, z których wychodzą ciekawe, piękne szlaki górskie – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.


U podnóża królowej Karkonoszy – Śnieżki, będziecie mogli poznać tajemnice Zamku Grodziec (być może nawet staniecie oko w oko z prawdziwym rycerzem), a dzięki reprezentacji najsłynniejszego dolnośląskiego Zamku Książ, przekonacie się, że pałace z piasku można budować także zimą. Odkryjecie bogaty świat karkonoskich minerałów, a z muzeum: Karkonoskie Tajemnice stworzycie własny obraz Ducha Gór lub Śnieżki. Na aktywnych czekają pełne emocji Igrzyska Dobrej Zabawy przygotowane przez Miasto Karpacz. Regionalne koło fortuny, dolnośląska gra terenowa, pamiątkowe zdjęcia z fotobudki, to już rozrywki, dzięki którym z Dolnego Śląska przywieziecie świetne pamiątki.


Wystrzałowo zapowiada się sobota (4 lutego): o godzinie 11.00 rozpocznie się pokaz Szalonego Naukowca w wykonaniu jeleniogórskiej atrakcji Time Gates. Tego dnia własnoręcznie zrobicie zakładki do książek wspólnie z Biblioteką w Karpaczu oraz ułożycie mega puzzle z miejskim Muzeum Zabawek. Dodatkowo, w niedzielę zaproponujemy bliskie spotkania z przyrodą. Karkonoski Park Narodowy nie tylko pokaże najwspanialsze ciekawostki na temat flory i fauny tej części kraju, ale także zaproponuje interaktywne zabawy, w tym na rakietach śnieżnych.


Pierogi z karpiem, zupę rybną, czyli degustacje pysznych regionalnych potraw przygotują przedstawiciele Stawów Milickich, a rozgrzewającą herbatę wraz ze złożami wiedzy o regionie zapewni Stara Kopalnia z Wałbrzycha. Wszystko oczywiście w niesamowitej zimowej scenerii, ze wspaniałymi widokami na Sudety i w oprawie mediów, które będziecie mogli poznać „od kuchni”. Zapraszamy także na naukę jazdy na nartach, zawody narciarskie oraz koncerty i spotkanie z gwiazdą wieczoru.