rozmiar czcionki: A | A | A

Międzylesie gotowe na lato! – kąpielisko już otwarte

05.07.2013 15:45 15:45

Nowa przebieralnia, baseny - sportowy i rekreacyjny, boiska do piłki plażowej, plac zabaw, plaża z leżakami oraz wiele innych atrakcji jest już dostępnych dla mieszkańców Międzylesia i okolic. W uroczystym otwarciu kąpieliska wyremontowanego dzięki wsparciu funduszy unijnych uczestniczył członek zarządu dr Jerzy Tutaj oraz burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak.

Nowoczesne kąpielisko, długo wyczekiwane przez mieszkańców Międzylesia i okolic, zostało otwarte w piątek 5 lipca. Oprócz plaży, boiska, placu zabaw i basenów: sportowego o wym. 25 x 12,5 m i rekreacyjnego z armatkami wodnymi, powstał również brodzik dla dzieci z mini-zjeżdżalnią; a to wszystko z podgrzewaną wodą. Obiekt, który powstał w latach 1933-1935, po osiemdziesięciu latach istnienia doczekał się gruntownej modernizacji.


Całkowity koszt prac wykonanych na kąpielisku wyniósł blisko 9,3 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych (Regionalny Program Operacyjny, Priorytet 6, Działanie 6.2 „Turystyka aktywna”) w wysokości blisko 5 mln zł.