rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie firmy na networking Garden Event

21.06.2024 15:15 15:15

Ponad 200 przedstawicieli firm, samorządów a także instytucji otoczenia biznesu gościło dziś na organizowanym przez Konsulat RP w Toronto „Networking Garden Event”. To cykliczne wydarzenie podczas którego nasi przedsiębiorcy mają okazję zaprezentować swoją ofertę oraz wymienić się doświadczeniami. Współorganizatorem tegorocznego spotkania był marszałek Paweł Gancarz.

- Jesteśmy tu dlatego, że samorząd województwa przykłada wielką wagę do rozwoju gospodarczego regionu. Jest on możliwy tylko wtedy gdy biznes ma dobre warunki do rozwoju i wzrostu. Wsłuchujemy się w oczekiwania naszych przedsiębiorców i uwzględniamy je w naszych programach. Jednym z efektów tych działań jest program Going Global dzięki któremu jesteśmy tu dziś. Nie byłoby to możliwe gdyby nie środki unijne i uczestnictwo we wspólnocie europejskiej - mówił marszałek Paweł Gancarz.

- Dolny Śląsk to region niezwykle rozwinięty. Warto jednak pamiętać, że Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław. Brzeg Dolny, Wołów, Trzebnica to wszystko są miejsca gdzie są aktywni ludzie, wykształceni i kreatywni. Samorząd województwa wspiera takie osoby aby mogli oni dotrzeć ze swoją ofertą nie tylko do klientów w Polsce i Europie, ale także na rynki światowe – mówi Marek Łapiński, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Wydarzenie każdorazowo jest organizowane przez Konsulat RP w Toronto, a zaszczyt bycia współgospodarzem tym razem miał również Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Uczestnikami była szeroka reprezentacja firm i instytucji otoczenia biznesu, która bierze udział w targach Collision 2024. W sumie uczestniczy w nich 30 firm z Polski, z czego 10 to reprezentanci dolnośląskiego sektora biznesowego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która w ramach realizacji programu promocji sektora IT/ICT zorganizowała stoisko narodowe podczas Collision.

- Przedsiębiorcy są siłą napędową gospodarki, dlatego zależy nam aby wspierać ich działania, szukać wspólnych rozwiązań i ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Jesteśmy regionem niezwykle przedsiębiorczych ludzi, którzy czasem potrzebują dodatkowego impulsu żeby wypłynąć na szerokie wody – dodaje wicemarszałek Michał Rado.

W projekcie Going Global nasz region, jako jeden z pierwszych, postawił na promocję poprzez historie sukcesów rodzimych przedsiębiorców. Efektem są nowe kontakty biznesowe dolnośląskich firm oraz zawarte nowe kontrakty warte przeszło 5mln zł. Program Going Global 4.0 zakłada organizację 28 zagranicznych misji gospodarczych dla ok. 300 przedsiębiorców. Projekt finansowany jest z budżetu województwa dolnośląskiego oraz Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027.