rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie Centrum Sportu wyróżnione

22.03.2023 09:49 09:49

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej otrzymało nagrodę podczas warszawskiej Gali Sport Biznes Polska 2022. Obiekt zwyciężył w kategorii Najlepszy ośrodek sportowy. Zarząd Województwa Dolnośląskiego w uroczystości reprezentowali marszałkowie Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj.

 

- Dolnośląskie Centrum Sportu to najnowocześniejszy ośrodek tego typu w Polsce, ale i w Europie. Pięknie położony w Górach Izerskich, jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnie trenujących biathlonistów, ale też dla wszystkich turystów, szczególnie amatorów sportów zimowych. To miejsce tworzą wspaniali ludzie, którzy budują taką atmosferę, że chce się tam wracać - mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.


Otwarte we wrześniu 2022 roku Dolnośląskie Centrum Sportu cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dzięki czemu obiekt miał pełne obłożenie przez cały sezon zimowy. Od początku jego funkcjonowania odbyło się tu już 11 imprez sportowych rangi mistrzowskiej. Na miejscu trenują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, a wśród nich młodzież i dzieci, które korzystają z dostępnych na miejscu strzelnicy czy basenu w ramach zajęć edukacyjnych. DCS zrzesza również młodych sportowców. W ramach utworzonej niedawno grupy #TeamPolana najbardziej utalentowane osoby mogą przygotowywać się do zawodów sportowych na terenie Centrum bezpłatnie.


Teraz obiekt doceniono podczas prestiżowej gali Sport Biznes Polska 2022. Nagrodę dla DCS-u odebrał Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.


- W sporcie, żeby osiągnąć sukces czasami trzeba długo czekać i ciężko pracować. Polana Jakuszycka długo czekała na ukończenie, ale liczba nagród - w tym dzisiejsza - pokazuje, że ten wysiłek był tego wart. Dziś oczy sportowej Polski zwrócone są na Dolny Śląsk - dodaje Krzysztof Maj członek zarządu województwa dolnośląskiego.


Podczas gali w warszawskim hotelu Hilton zostały przyznane statuetki w 16 kategoriach. Dużym wyróżnieniem była również nagroda dla najlepszego samorządu sportowego, którą otrzymało miasto Lublin. Nagrodę w tej kategorii wręczał Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.