rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląscy przedsiębiorcy na targach w Tokio

19.09.2022 07:56 07:56

Niemal dwa tysiące stoisk największych na świecie wydawców gier mobilnych i wideo, producentów konsol i platform, premiery nowych produktów, ale też pokazy nowych technologii – to wszystko można zobaczyć podczas największych targów gier na świecie Tokio Game Show.

Przedstawiciele dziesięciu dolnośląskich przedsiębiorstw prezentują swoje produkty i usługi na japońskich targach Tokio Game Show, stanowiących jedną z największych wystaw gier wideo w Azji i na świecie. Uczestnictwo regionalnych firm w tak dużym wydarzeniu to kolejna misja gospodarcza realizowana przez Samorząd Województwa w ramach projektu Going Global. W zagranicznej delegacji w Japonii uczestniczą również marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda oraz radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.


- Niezmiernie się cieszę, że wraz z dolnośląskimi przedsiębiorcami możemy uczestniczyć w tak dużym międzynarodowym wydarzeniu. Nasze regionalne firmy promują tu swoje produkty i zawierają kontakty. Udział w targach to także szansa na poszerzenie działalności przedsiębiorstw o rynki zagraniczne. Te cenne możliwości daje realizowany przez nas projekt Going Global – mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


W targach Tokio Game Show swoją działalność i usługi prezentują przedstawiciele dolnośląskich firm: Giant Lazer, LightApply, Madnetic Games, Nsflow, Stermedia, Vstorm, WIPERAPP M. Wyrwas, VDA (Virtual Dance Academy) Anna Korczyńska, CRP we Wrocławiu i DSR. To przedsiębiorstwa zajmujące się m.in. tworzeniem aplikacji i platform opartych na wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz różnego rodzaju programów biznesowych, służących m.in. do zarządzania pracownikami, zabezpieczania danych czy pracy zdalnej. Dolny Śląsk reprezentują również lokalni producenci gier na przykład strategiczno-ekonomicznych ułatwiających efektywne prowadzenie własnych przedsiębiorstw, a także edukacyjnych związanych z nauką tańca i historii drugiej wojny światowej.


- Wizyta w Tokio delegacji dolnośląskich przedsiębiorców to okazja do nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy przedstawicielami branż nowych technologii z naszego regionu i Japonii, która w tym zakresie jest jednym ze światowych liderów. Cieszę się, że w ramach projektu Going Global, nasi rodzimi przedsiębiorcy mają możliwość rozwoju także poza granicami kraju, co docelowo przełoży się na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój Dolnego Śląska - dodaje Grzegorz Macko, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.


Wszyscy dolnośląscy przedsiębiorcy prezentują się na specjalnym Dolnośląskim Stoisku.
- To bardzo duże i prestiżowe wydarzenie. Takie targi odwiedzają wystawcy z całego świata, co daje naszym przedsiębiorcom doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów i biznesowej współpracy  – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Wierzę, że dzięki takim misjom gospodarczym dolnośląskie firmy będą mogły łatwiej wejść ze swoją ofertą na zagraniczne rynki, prezentując tam swoje wysokiej jakości produkty i usługi. To nie tylko szansa dla nich, ale także możliwość rozwoju naszej regionalnej gospodarki – dodaje Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


Delegacja do Japonii stała się również okazją do organizacji licznych spotkań na przykład z przedstawicielami tokijskiej firmy Koysan, zajmującej się między innymi organizacją ruchu kolejowego w mieście czy z ambasadorem Polski w Japonii.


- Wizyta w Tokio to duża szansa na nawiązanie międzynarodowych kontaktów. Zależy nam na szerokiej współpracy z japońskim biznesem, ale też na zacieśnianiu więzi np. na poziomie społecznym, sportowym czy kulturalnym. W przyszłości chcielibyśmy wejść w stałą współpracę z jednym z japońskich regionów. Wierzę, że zawarte w Japonii znajomości pomogą nam w realizacji naszych planów – dodaje marszałek Cezary Przybylski.


Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców Tokio Game Show w Japonii realizowana jest w ramach programu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Projekt umożliwia dolnośląskim mikro, małym i średnim przedsiębiorcom uczestnictwo w międzynarodowych targach, konferencjach, misjach gospodarczych oraz kampaniach promocyjnych na terenie całego świata. Celem Going Global jest krajowa i międzynarodowa promocja przedsiębiorstw i gospodarki Dolnego Śląska dla pozyskania nowych rynków zbytu i nowych inwestorów.


Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.