rozmiar czcionki: A | A | A

Chrońmy swoje dane w sieci

Dodano: 15-12-2020

„Pandemia ubrała nas w maski. W mieszkaniach urządziła nam biura i szkoły. Przez internetowe kamery patrzą na nas współpracownicy i nauczyciele. Czy tylko oni?”. O tym jak uchronić się przed cyberprzestępczością informuje prowadzony przez samorząd województwa program Bezpieczny Dolnoślązak. Spot inaugurujący przyszłoroczną edycję programu już teraz można obejrzeć na antenie TVP3 Wrocław i w Internecie.

[więcej]

Smogowe Płuca kończą objazd po Dolnym Śląsku

Dodano: 11-12-2020

Po dwóch tygodniach stacjonowania w Jeleniej Górze, a następnie dwóch kolejnych w Wałbrzychu, makieta ludzkich płuc przetransportowana została do Wrocławia. To zakończenie akcji edukacyjno-informacyjnej realizowanej w ramach kampanii „Czyste Zasady”. Jej celem było zobrazowanie problemu jakim jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasz organizm.

[więcej]

Sejmik przyjął budżet na rok 2021

Dodano: 10-12-2020

Dolnośląski sejmik przyjął uchwałę budżetową na rok 2021. Za jej przyjęciem w kształcie zaprezentowanym przez zarząd województwa zagłosowało 21 radnych, przeciw było 5, a 10 wstrzymało się od głosu. Przyszłoroczny budżet Dolnego Śląska zakłada dochody w wysokości prawie 1 mld 264 mln zł oraz wydatki sięgające 1 mld 309 mln zł. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 723 mln zł, zarezerwowano na transport. O 38 milionów złotych więcej przeznaczonych zostanie na wydatki majątkowe, czyli na inwestycje....

[więcej]

Nowa umowa z POLREGIO

Dodano: 10-12-2020

Województwo Dolnośląskie i POLREGIO podpisały 10-letnią umowę na wykonanie przewozów kolejowych w regionie na kwotę 309 mln zł. Strony uzgodniły 10% wzrost liczby połączeń i dlatego w przyszłym roku praca eksploatacyjna wyniesie ponad 3,5 mln km. Dzięki temu w rozkładzie pojawią się dodatkowe połączenia m.in.: do Wołowa, Opola i Poznania.

[więcej]

Nowoczesna pracownia endoskopii w DCO

Dodano: 09-12-2020

W Dolnośląskim Centrum Onkologii otwarto nową Pracownię Endoskopii. Inwestycja ma umożliwić pacjentom onkologicznym łatwiejszy i szybszy dostęp do kompleksowej diagnostyki endoskopowej. Koszt inwestycji to 570 tys. zł.

[więcej]

Marszałek ojcem chrzestnym Domu Opieki Wyręczającej

Dodano: 03-12-2020

We Wrocławiu powstanie pierwszy na Dolnym Śląsku i jedyny w zachodniej części kraju Dom Opieki Wyręczającej. To miejsce oferujące czasową opiekę wytchnieniową dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. Dom Opieki powstaje dzięki Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji Polsat.

[więcej]

Rusza Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem

Dodano: 01-12-2020

Przy Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc otwiera się pierwszy na Dolnym Śląsku i drugi w Polsce Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po COVID-19, który obejmie swoją opieką pacjentów, u których występują powikłania po zarażeniu wirusem SARS-CoV-2. Samorząd województwa przekaże 200 tysięcy złotych na specjalistyczny sprzęt do diagnostyki w ośrodku.

[więcej]