rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy na Forum G2

Dodano: 27-09-2021

Już 7 października we Wrocławiu zagości Forum G2 – kongres gospodarczo-geopolityczny, podczas którego poruszone zostaną najistotniejsze zagadnienia współczesnego świata m.in. transformacja energetyczna, kryzys surowcowy i przyszłość po pandemii COVID-19. O szczegółach współpracy pomiędzy Województwem Dolnośląskim i Instytutem Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych - organizatorem Forum G2 - opowiedzieli marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko oraz organizatorzy Forum -...

[więcej]

Obrady nad kształtem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Dodano: 24-09-2021

W Nowej Rudzie pod przewodnictwem Wicemarszałka Grzegorza Macko odbyło się spotkanie Grupy Roboczej ds. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Grupa ta powołana przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego w 2019 roku stanowi platformę dialogu i wymiany doświadczeń dla regionalnych interesariuszy skupionych wokół transformacji postgórniczej Dolnego Śląska.

[więcej]

W Dusznikach – Zdroju powstanie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

Dodano: 23-09-2021

Inwestycja zostanie zrealizowana częściowo na bazie istniejącej już infrastruktury sportowej, ale powstaną także nowe obiekty. Będzie to pierwszy Centralny Ośrodek Sportu na Dolnym Śląsku i w całej południowo – zachodniej Polsce dedykowany profesjonalnym zawodnikom uprawiającym różne dyscypliny sportów zimowych.

[więcej]

IX edycja konferencji Dni Dewelopera otwarta

Dodano: 23-09-2021

Dni Dewelopera to flagowe wydarzenie Oddziału Wrocławskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich, gdzie najważniejsi przedstawiciele branży, a także światowej sławy eksperci spotykają się, by rozmawiać o przyszłości miast oraz rozwoju architektury i urbanistyki. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia odbędzie się wiele paneli dyskusyjnych i debat. W otwarciu konferencji wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Dożynki Prezydenckie w Warszawie

Dodano: 22-09-2021

Za nami Dożynki Prezydenckie będące podsumowaniem święta plonów, które przez ostatnie tygodnie obchodzone były na terenie wielu polskich gmin. W uroczystościach uczestniczył Wicemarszałek Grzegorz Macko wraz z grupą wieńcową z sołectwa Kłobuczyn z Gminy Gaworzyce.

[więcej]

Nowa droga rowerowa na trasie Lubin – Ścinawa

Dodano: 17-09-2021

Województwo Dolnośląskie zawarło porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o współpracy przy rozbudowie drogi krajowej nr 36 na odcinku Lubin – Ścinawa. W tym miejscu powstanie także nowa ścieżka rowerowa, która będzie częścią Cyklostrady Dolnośląskiej.

[więcej]

Wystawa "Dolny Śląsk w formie" w Jeleniej Górze

Dodano: 17-09-2021

Na głównym deptaku w Cieplicach zainaugurowano dziś wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja gości w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu dzięki funduszom unijnym. Wystawę otworzył dziś Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]