rozmiar czcionki: A | A | A

Ciekawiej w szkołach po pandemii - samorząd dofinansuje zajęcia pozalekcyjne

Dodano: 19-05-2021

Warsztaty, wycieczki, a także dodatkowa pomoc psychologiczna – samorząd województwa chce pomóc uczniom dolnośląskich podstawówek w powrocie do normalnego funkcjonowania po okresie pandemii. Szczegóły nowego programu, finansowanego dzięki funduszom unijnym, przedstawili dziś marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Zaprezentowano mechanizm wsparcia finansowego dla dolnośląskich uzdrowisk

Dodano: 17-05-2021

Już w czerwcu bieżącego roku zostanie uruchomiony nowy program priorytetowy NFOŚiGW „Klimatyczne Uzdrowiska”. Rządowy program o wartości 250 mln zł ma na celu wsparcie samorządów posiadających status uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej w zwiększeniu odporności na skutki zmian klimatu. W spotkaniu Ministra Klimatu i Środowiska Michała Kurtyki z samorządowcami uczestniczył Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Kolejne wsparcie finansowe dla dolnośląskich szpitali

Dodano: 17-05-2021

Ponad 17 milionów złotych trafi do dolnośląskich szpitali w ramach kolejnego samorządowego wsparcia walki z COVID-19. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i umożliwią zakup m.in. środków ochrony osobistej.

[więcej]

14. POLSKO-NIEMIECKIE DNI MEDIÓW ORAZ OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW POLSKO-NIEMIECKIEJ NAGRODY...

Dodano: 14-05-2021

14. Polsko-Niemieckie Dni Mediów pod hasłem „Panmedia. Jak długo potrwa medialny stan wyjątkowy?” z powodu pandemii Covid-19 odbędą się ponownie całkowicie on-line. Głównym tematem tegorocznej edycji będą polsko-niemieckie relacje w sytuacji pandemii Covid-19 oraz to, jak w tych nadzwyczajnych warunkach radzą sobie dziennikarze i branża medialna.

[więcej]

Polkowice zaprezentowały nowe elektryczne autobusy

Dodano: 13-05-2021

Na ulice Polkowic wyjechały nowoczesne, zeroemisyjne autobusy. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu, które gmina pozyskała na ten cel. Suma zakupu 9 pojazdów sięga 19 milionów złotych, a dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przekracza 14,3 miliona.

[więcej]

Na organizacji Forum Ekonomicznego w Karpaczu skorzystają przedsiębiorcy z regionu

Dodano: 12-05-2021

Najważniejsza w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowa gospodarcza konferencja - Forum Ekonomiczne - zmieniła miejsce wydarzenia z Krynicy Zdroju na Karpacz. O przeniesienie jej do naszego regionu zabiegał szczególnie Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, a także szefowie lokalnych samorządów: burmistrz Karpacza i prezydent Wrocławia.

[więcej]

Ruszyły konsultacje społeczne Cyklostrady Dolnośląskiej

Dodano: 12-05-2021

W zaprezentowanym przez zarząd województwa projekcie „Koncepcji sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego” znalazło się kilkanaście propozycji ich przebiegów, które będą osią powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej. Dokument właśnie trafił do konsultacji społecznych, a swoje opinie można zgłaszać do 10 czerwca.

[więcej]