rozmiar czcionki: A | A | A

Znamy nazwiska laureatek Nagrody Kulturalnej Śląska 2022

Dodano: 26-09-2022

W Oldenburgu uroczyście wręczono Nagrodę Kulturalną Śląska 2022. Jej laureatkami zostały: Agnieszka Ostapowicz oraz dr Beate Störtkuhl. Nagrodę specjalną przyznano dr Ingrid Hartmann.

[więcej]

Dolnośląscy przedsiębiorcy na targach w Tokio

Dodano: 19-09-2022

Niemal dwa tysiące stoisk największych na świecie wydawców gier mobilnych i wideo, producentów konsol i platform, premiery nowych produktów, ale też pokazy nowych technologii – to wszystko można zobaczyć podczas największych targów gier na świecie Tokio Game Show.

[więcej]

Bezpieczna droga do szkoły

Dodano: 12-09-2022

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim zorganizowali piknik dla dzieci „Bezpieczna droga do szkoły”. W wydarzeniu uczestniczyło ponad pół tysiąca dzieci z wrocławskich szkół podstawowych.

[więcej]

Wręczono Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w zakresie konserwacji...

Dodano: 12-09-2022

Marszałek wraz z Zarządem Województwa Dolnośląskiego docenili wieloletnie starania właścicieli zabytków. Każdy z laureatów przyczynił się do ocalenia cennych dzieł architektury i sztuki. Obiekty zrujnowane, opuszczone i zagrożone unicestwieniem, zostały podniesione z ruin i zaczęły świetnie funkcjonować jako miejsca działalności kulturalnej i edukacyjnej. Nagrodzeni są ambasadorami dziedzictwa Dolnego Śląska i pokazują, że cierpliwość, determinacja i codzienne zaangażowanie na rzecz zabytków...

[więcej]

Samorząd Województwa wspiera młodych sportowców!

Dodano: 12-09-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył 480 tysięcy złotych na wsparcie 76 klubów, które dają możliwości treningu dzieciom i młodzieży. Nagrody wręczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego, która odbyła się w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie.

[więcej]

Za nami Dożynki Wojewódzkie w Udaninie

Dodano: 09-09-2022

Uroczyste, wojewódzkie obchody Święta Plonów – Dożynki Wojewódzkie odbyły się w tym roku w Udaninie. Spotkanie zgromadziło m.in. samorządowców, parlamentarzystów oraz przedstawicieli administracji rządowej. W obchodach uczestniczyła również Elżbieta Witek - Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zarząd województwa reprezentowali marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Tymoteusz Myrda.

[więcej]

XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu zakończone ogromnym sukcesem

Dodano: 09-09-2022

Tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego była rekordowa po względem liczby gości – wzięło w niej udział ponad 5 tys. osób z całego świata. Podczas trzech dni trwania wydarzenia zapadły też bardzo ważne decyzje dotyczące Funduszy Europejskich oraz budowy obwodnic w regionie. Otwarte zostało również Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

[więcej]