rozmiar czcionki: A | A | A

Wsparcie dla dolnośląskich przedsiębiorców zmagających się ze skutkami pandemii

Dodano: 27-01-2022

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie dolnośląskich przedsiębiorców zarząd województwa zdecydował się podwoić wysokość środków finansowych dostępnych w programie wsparcia dla firm zmagających się ze skutkami pandemii. Przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji ponad 86 milionów złotych. Szczegóły programu wsparcia ze środków unijnych przedstawili dzisiaj: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa oraz Jacek Ilnicki, dyrektor...

[więcej]

Nowe inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu

Dodano: 26-01-2022

W Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu została przeprowadzona modernizacja kotłowni węglowej na gazową, zasilaną propanem. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 2,3 mln zł z czego 2 mln zł szpital otrzymał w formie dotacji celowej od Samorządu Województwa. Pozostałe środki to wkład własny szpitala.

[więcej]

Fundusze Europejskie dla Dolnego Ślaska

Dodano: 24-01-2022

Ponad 2,2 miliarda euro czyli przeszło 10 miliardów złotych - to łączna pula pieniędzy, którą w latach 2021-2027 otrzyma Dolny Śląsk w ramach budżetu unijnego, czyli Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska. Te środki umożliwią dalszy dynamiczny rozwój gospodarczy regionu i realizację inwestycji, które poprawią jakość życia mieszkańców całego województwa. Przed nami konsultacje społeczne, podczas których gromadzone będą uwagi dotyczące kształtu i zakresu unijnego...

[więcej]

Samorząd województwa wspiera dolnośląskie uzdrowiska

Dodano: 19-01-2022

Wśród wielu inwestycji zaplanowanych na rok 2022 pokaźne środki samorząd województwa zamierza przeznaczyć na dolnośląskie uzdrowiska, których jest właścicielem. W sumie w tym roku do uzdrowisk trafi 17,3 mln złotych, a ponad połowa tej kwoty trafi do spółki Lądek-Długopole S.A. Dziś podczas konferencji prasowej szczegóły planów inwestycyjnych przedstawili wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Joanna Walaszczyk – prezes spółki.

[więcej]

Startuje druga edycja kampanii #GóryBezBrawury

Dodano: 18-01-2022

Najlepsze schroniska w regionie, kultowe miejsca w dolnośląskich górach, najpiękniejsze szlaki, spotkania na stokach, porady GOPR-owców i atrakcje idealne na ferie. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ze wsparciem GOPR-owców prowadzi akcję, dzięki której szczyt sezonu będzie nie tylko atrakcyjny, ale i bardziej bezpieczny.

[więcej]

Na Dolnym Śląsku powstanie Inkubator Polityki Zdrowotnej

Dodano: 14-01-2022

Ocena potrzeb medycznych Dolnoślązaków i tworzenie nowych rozwiązań w zakresie zdrowia to główne zadania „Inkubatora Programów Polityki Zdrowotnej” – projektu realizowanego we współpracy z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w Polsce, który przystąpił do projektu podpisując dziś porozumienie z Agencją.

[więcej]

Startuje Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Dodano: 14-01-2022

Rozpoczyna się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych, której gospodarzem będzie województwo dolnośląskie. Dziś, 14 stycznia, startują pierwsze rozgrywki w Tomaszowie Mazowieckim, a uroczyste otwarcie zaplanowano na 15 lutego na Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Kiryka w Szklarskiej Porębie. Młodzi sportowcy rywalizować będą do 15 marca.

[więcej]