rozmiar czcionki: A | A | A

Z przykrością informujemy o śmierci Krystyny Lasek

Dodano: 26-07-2022

Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością o śmierci Krystyny Lasek - Członkini Dolnośląskiej Społecznej Rady Senioralnej, współtwórczyni oraz wieloletniej Prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jednej z inicjatorek powstania Federacji UTW, Członkini Rady do spraw Polityki Senioralnej kadencji 2016-2020 oraz wieloletniej Dyrektor Zespołu Szkół Medycznych w Świdnicy. Znana była z podejmowanych działań na rzecz seniorów nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całym kraju. Odeszła od...

[więcej]

Zmarł Kazimierz Janik

Dodano: 25-07-2022

Niezwykle serdeczny i życzliwy człowiek, który całe swoje życie związał z samorządem. Kazimierz Janik przez prawie 30 lat był Wójtem Gminy Zgorzelec, pełnił również funkcję Radnego Sejmiku Województwa.

[więcej]

Klaster Hubska 7 – centrum integracji dla uchodźców

Dodano: 22-07-2022

W stolicy Dolnego Śląska działa centrum wsparcia dla uchodźców przebywających na terytorium naszego regionu. Klaster Hubska 7 od kilku miesięcy informuje, pomaga i wspiera wszystkich potrzebujących, jednocześnie integrując ich i pomagając odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Działalność Klastra zainicjował samorząd województwa współpracując z organizacjami pozarządowymi. Do połowy lipca ze wsparcia Klastra skorzystało już blisko 2000 osób.

[więcej]

Duże wsparcie dla inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową

Dodano: 19-07-2022

Wiosną tego roku rozpoczął się nabór wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową. Dziś poznaliśmy jego rozstrzygnięcie, dzięki któremu do 29 dolnośląskich gmin trafi ponad 92 miliony złotych.

[więcej]

Dolnośląscy przedsiębiorcy zdobywali nowe doświadczenia w Gruzji

Dodano: 14-07-2022

Zakończyła się kolejna misja gospodarcza przedstawicieli naszego regionu w ramach projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Delegacja Dolnego Śląska, na czele z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim, uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami Rady Najwyższej Adżarii i rządu Adżarii, a dolnośląscy winiarze mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie winiarstwa.

[więcej]

triQube – nowy inkubator przedsiębiorczości powstanie we Wrocławiu

Dodano: 13-07-2022

W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości, czyli miejsce oferujące przestrzeń i specjalistyczny sprzęt dla firm działających w branżach energetycznej, informatycznej i elektronicznej. Wartość inwestycji to ponad 53 miliony złotych, a ponad 40 milionów pochodzi z unijnego dofinansowania. Inwestycja będzie gotowa za rok.

[więcej]

Wrocławski Teatr Pantomimy ma nowego dyrektora

Dodano: 06-07-2022

Jedyny repertuarowy teatr pantomimy w Polsce ma nowego dyrektora. Od 1 lipca 2022 roku Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zarządza Agnieszka Charkot – wieloletnia menadżerka, aktorka i sekretarz literacki Teatru.

[więcej]