rozmiar czcionki: A | A | A

25-lecie województwa dolnośląskiego

Dodano: 01-02-2024

Województwo dolnośląskie powstało w 1999 roku poprzez połączenie kilku innych województw: wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Decyzja ta miała poprawić efektywność administracji poprzez zmniejszenie liczby województw z 49 do 16. Teraz mieszkańcy regionu mają jedno duże „superwojewództwo”, gdzie samorządność i działania władz działają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Z okazji ćwierćwiecza możemy poddać się refleksji, spojrzeć z...

[więcej]

Opactwo cysterskie w Henrykowie wśród pomników historii

Dodano: 30-01-2024

Dolnośląskie zabytki są perłą w koronie naszego pięknego regionu. Dlatego właśnie każdego roku samorząd województwa przeznacza miliony złotych na ich restaurowanie i prace konserwatorskie. Formą wsparcia samorządu jest także wniosek o umieszczenie Henrykowa na Liście Pomników Historii. Ten właśnie dokument podpisano dziś podczas konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim.

[więcej]

Dolnośląska Zima 2024 – przystanek trzeci – Czarna Góra Resort!

Dodano: 26-01-2024

Świetne warunki narciarskie, miasteczko Dolnego Śląska pełne atrakcji, konkursy z nagrodami – Dolnośląska Zima nabiera rozpędu i tym razem lądujemy w Czarnej Górze! Najbliższy weekend (27-28.01.2024) przyniesie nam sporo wrażeń, oczywiście tych najlepszych – dolnośląskich.

[więcej]

Dolnośląskie produkty na międzynarodowych targach Grüne Woche 2024

Dodano: 24-01-2024

To już kolejny rok, w którym Województwo Dolnośląskie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grüne Woche, odbywających się od 19 do 28 stycznia 2024 roku w Berlinie. To międzynarodowe wydarzenie gromadzi producentów i przetwórców, którzy prezentują tu żywność, zaopatrzenie dla ogrodnictwa oraz rolnictwa.

[więcej]

Dolnośląska zima 2024

Dodano: 10-01-2024

Malownicze górskie szczyty, trasy narciarskie i piesze, tajemnicze podziemia, najwięcej zamków i pałaców w kraju – przez 5 zimowych weekendów reprezentanci regionu zapraszać będą do poznawania, odkrywania i odwiedzania Dolnego Śląska w ramach akcji „Dolnośląska zima”.

[więcej]

Pół miliona złotych na stypendia dla artystów i twórców kultury na Dolnym Śląsku

Dodano: 05-01-2024

Wnioski na realizację projektów stypendialnych można składać do końca stycznia. Nabór skierowany jest do artystów oraz osób zajmujących się upowszechnianiem kultury. W Budżecie Województwa Dolnośląskiego na rok 2024 zarezerwowano na ten cel rekordową kwotę pół miliona złotych. Szczegóły programu przedstawił dziś Krzysztof Maj z Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Sejmik przyjął budżet Dolnego Śląska na 2024 rok

Dodano: 28-12-2023

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął nowy budżet regionu na rok 2024. Za jego przyjęciem głosowało 17 radnych województwa, przeciw było 11, a 6 wstrzymało się od głosu. Przyszłoroczny budżet Dolnego Śląska będzie rekordowy i wynosi blisko 3 miliardy złotych. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na transport i ochronę zdrowia.

[więcej]