rozmiar czcionki: A | A | A

Wsparcie finansowe na ochronę gruntów rolnych

Dodano: 05-10-2022

Blisko 1,5 mln zł trafi jeszcze w tym roku do samorządów województwa dolnośląskiego na drogi dojazdowe do gruntów rolnych i zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania.

[więcej]

Dzięki pieniądzom z Funduszu Medycznego powstanie Centrum Pediatrii

Dodano: 05-10-2022

Do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu trafią środki z Funduszu Medycznego z przeznaczeniem na rozwój pediatrii.

[więcej]

Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie

Dodano: 04-10-2022

W Lubinie powstaje pierwszy w kraju obiekt zapewniający kompleksową opiekę oraz leczenie dzieci i młodzieży na wszystkich trzech poziomach referencyjności. Mowa o Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Lubinie, pod budowę którego wmurowano dziś kamień węgielny. W uroczystości uczestniczył marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu Tymoteusz Myrda.

[więcej]

Gala Dolnośląska z okazji Światowego Dnia Turystyki

Dodano: 04-10-2022

We Wrocławiu odbyła się Gala Dolnośląska z okazji Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości organizowanej przez Dolnośląską Izbę Turystyki oraz Dolnośląską Organizację Turystyczną wręczono wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych dla rozwoju turystyki osób, podmiotów i inicjatyw. Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – wraz z Adamem Zawadą – Prezesem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej – wręczyli certyfikaty za Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2022....

[więcej]

Rusza budowa III etapu Obwodnicy Dzierżoniowa

Dodano: 29-09-2022

Projekt Trasa Sudecka – budowa obwodnicy Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 wkracza w ostatnią fazę realizacji. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała z wykonawcą, spółką Polbud-Pomorze, umowę na budowę trzeciego, kończącego inwestycję etapu. Wartość całego projektu to ponad 174 mln zł, z czego przeszło 135 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

[więcej]

Podsumowanie wsparcia dla dolnośląskich przedsiębiorców

Dodano: 27-09-2022

Niemal 133 miliony złotych trafiło do dolnośląskich przedsiębiorców w ramach konkursu prowadzonego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą. Wsparcie skierowane było do firm, które zostały dotknięte skutkami epidemii COVID-19.

[więcej]

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców subregionu wałbrzyskiego

Dodano: 26-09-2022

Samorządowcy, przedstawiciele środowisk naukowych oraz przedsiębiorcy spotkali się aby porozmawiać o przyszłości biznesu i dolnośląskiej gospodarki. Inicjatorem spotkania był wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]