rozmiar czcionki: A | A | A

W Wałbrzychu działa poradnia dla pacjentów po COVID-19

Dodano: 30-12-2020

Nowa poradnia działać będzie w ramach Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy w Szpitalu im Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Dziś w jej otwarciu uczestniczyli wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz Mirosław Lubiński – przewodniczący sejmikowej Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny.

[więcej]

Życzenia Świąteczne

Dodano: 23-12-2020

Szanowni Państwo,Wszystkim mieszkańcom Dolnego Śląskażyczę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.Czasu spędzonego w gronie najbliższych, w atmosferze pełnej życzliwości, uśmiechów i nadziei na udany Nowy RokWszystkiego Dobrego!Cezary PrzybylskiMarszałek Województwa Dolnośląskiego

[więcej]

Wideokonferencja z Hetmanem Kraju Libereckiego

Dodano: 18-12-2020

Gościem marszałka Cezarego Przybylskiego był dziś Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta. Podobnie jak podczas niedawnych spotkań z Hetmanami krajów Środkowoczeskiego i Pardubickiego, rozmowa była okazją do złożenia gratulacji wyniku wyborczego osiągniętego w niedawnych regionalnych wyborach w Republice Czeskiej.

[więcej]

Forum Ekonomiczne z Krynicy przenosi się na Dolny Śląsk

Dodano: 17-12-2020

Po blisko trzech dekadach międzynarodowe Forum Ekonomiczne - największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli świata polityki i biznesu - przenosi się z Krynicy-Zdroju do Karpacza. Oferta Dolnego Śląska okazała się najlepsza spośród przesłanych z Wielkopolski, Małopolski oraz województwa zachodniopomorskiego.

[więcej]

Spotkania z Hetmanami

Dodano: 17-12-2020

Wspólne przedsięwzięcia, turystyka, a także sytuacja epidemiczna to główne tematy rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z hetmanami czeskimi. Rozmowy odbywały się w formie wideokonferencji i były także okazją do przekazania gratulacji hetmanom z okazji wygranych w regionalnych wyborach w Republice Czeskiej.

[więcej]

Wręczono Dolnośląskie Klucze Sukcesu

Dodano: 16-12-2020

W Urzędzie Marszałkowskim po raz 24. Przyznano Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Nagrody odebrali laureaci trzech kategorii za: największą osobowość w promocji regionu, wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej oraz dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej.

[więcej]

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Marszałka

Dodano: 16-12-2020

Jak co roku w okresie przedświątecznym marszałek Cezary Przybylski gościł harcerzy z Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, którzy przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju.

[więcej]