rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek laureatem nagrody za promocję regionalną

Dodano: 09-10-2020

Za nami XXIII Karkonoskie Spotkania Turystyczne. Zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki wydarzenie było okazją do podsumowania tegorocznego sezonu turystycznego. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2020”

Dodano: 08-10-2020

Kilkanaście dolnośląskich gmin walczyło o laury w dwóch kategoriach „Najpiękniejsza wieś” oraz „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa, w tym roku nie odbyły się wyjazdy terenowe komisji, a wybór laureatów obu kategorii został dokonany tylko na podstawie materiałów przesłanych z gmin.

[więcej]

Spotkanie marszałka z Ambasadorem Norwegii

Dodano: 08-10-2020

Kooperacja w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, a także podsumowanie dotychczasowych kontaktów i zrealizowanych wspólnych projektów to najważniejsze tematy poruszone podczas rozmowy marszałka Cezarego Przybylskiego z Ambasadorem Norwegii. Spotkanie zorganizowano w trybie online.

[więcej]

Powstanie nowy ZIT na południu Dolnego Śląska

Dodano: 02-10-2020

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to forma współpracy samorządów współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich. Dzięki niej samorządy mogą skuteczniej realizować swoje inwestycje współfinansowane dzięki unijnemu wsparciu. Dziś w obecności wicemarszałka Grzegorza Macko podpisano porozumienie, dzięki któremu powstaną Zintegrowane Inwestycje Terytorialne dla Południowego Obszaru Funkcjonalnego.

[więcej]

Wspieramy dolnośląską turystykę!

Dodano: 01-10-2020

Ponad 2000 firm z regionu otrzyma dofinansowanie w ramach unijnego wsparcia przewidzianego dla firm, których funkcjonowaniu przeszkodziła pandemia koronawirusa. Samorząd województwa i Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca podsumowali dziś dotychczasowe nabory wniosków dla przedsiębiorców.

[więcej]

Dolnośląskie uzdrowiska łączą siły

Dodano: 29-09-2020

Wspólne działania w ramach klastra uzdrowiskowego, wysokie standardy oferowanych usług, a także liczne działania edukacyjne – te i wiele innych inicjatyw zapowiadają dolnośląskie uzdrowiska, które podpisały dziś wspólną Deklarację Uzdrowiskową.

[więcej]

ELF-y na dolnośląskich torach. Koleje Dolnośląskie kupują nowe pociągi od bydgoskiej PESY

Dodano: 29-09-2020

Koleje Dolnośląskie i PESA Bydgoszcz podpisały umowę na dostawę pięciu nowych 5-członowych EZT. Tak zwane ELFy 2 pojawią się na dolnośląskich torach za dwa lata. Wartość kontraktu to 145 milionów złotych. To kolejne działania samorządu województwa, który jest właścicielem przewoźnika, zmierzające do eliminacji wykluczenia transportowego Dolnoślązaków.

[więcej]