rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk stawia na kolej. Nowoczesny pociąg hybrydowy wyjeżdża na tory.

Dodano: 05-10-2021

Impuls II - pierwszy polski pojazd szynowy posiadający jednocześnie napęd elektryczny i spalinowy wyjeżdża na dolnośląskie tory. Dziś na wrocławskim Dworcu Głównym zaprezentowano nowy pociąg. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałkowie Marcin Krzyżanowski i Grzegorz Macko oraz Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa. Nowoczesne pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą na trasie do Trzebnicy oraz wkrótce uruchamianym połączeniu do Świdnicy.

[więcej]

DOLNY ŚLĄSK – ZNAJDŹ SWOJĄ TRASĘ!

Dodano: 04-10-2021

Dolny Śląsk – znajdź swoją trasę! – to hasło nowej kampanii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, która rusza od pierwszego października. Akcja ma na celu promocję turystyki rowerowej w regionie.

[więcej]

Zaczynają się prace na południowym odcinku WOW

Dodano: 04-10-2021

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu przekazała Wykonawcy plac budowy, gdzie powstanie kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej będzie miał długość ok. 2,5 km. W konferencji prasowej uczestniczyli Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Leszek Loch – dyrektor DSDiK.

[więcej]

Zapraszamy na spotkania konsultacyjne nt. projektów Kolej+

Dodano: 04-10-2021

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących trzech projektów planowanych do realizacji w ramach „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku”. Spotkania obędą się w dniach 5-7 października br. w formie zdalnej.

[więcej]

Wręczono Nagrody Kulturalne Śląska

Dodano: 04-10-2021

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Operze Wrocławskiej wręczono Nagrody Kulturalne Śląska za rok 2020 i 2021. Wyróżnienia kierowane są do osób i instytucji, które pielęgnują dziedzictwo kulturowe Ślązaczek i Ślązaków oraz wzmacniają dialog międzykulturowy. Samorząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował podczas uroczystości marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Otwarcie VII Kongresu Energetycznego

Dodano: 29-09-2021

Odbudowa gospodarki po kryzysie związanym z COVID, a także energetyka wiatrowa, jądrowa i szeroko pojęta transformacja energetyczna to najważniejsze zagadnienia zainaugurowanego dziś VII Kongresu Energetycznego. W uroczystości otwarcia uczestniczył wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

100 milionów złotych na termomodernizację na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-09-2021

Dzięki tym ogromnym pieniądzom z obszaru Dolnego Śląska zniknie wiele szkodliwych kopciuchów, a przybędzie instalacji do produkcji energii z odnawialnych źródeł. W pierwszej rundzie konkursu zorganizowanego przez samorząd województwa dofinansowania na łączną kwotę niemalże 100 mln zł zdobyło 29 podmiotów, które zarządzają placówkami edukacyjnymi. Pieniądze na termomodernizację pochodzą ze środków unijnych.

[więcej]