rozmiar czcionki: A | A | A

Konkurs na zadania z zakresu turystyki rozstrzygnięty

Dodano: 25-02-2010

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o podziale 150 tys. zł na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki w 2010 r. Dotacje otrzyma 49 ofert zgłoszonych przez organizacje pozarządowe do konkursu.

[więcej]

Przetarg na dziewięć nowych szynobusów dla Dolnego Śląska rozstrzygnięty

Dodano: 22-02-2010

Sześć jednoczłonowych i trzy dwuczłonowe autobusy szynowe wyprodukują Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”. Wartość kontraktu to 46,7 mln zł. Pierwsze szynobusy zostaną dostarczone już w październiku tego roku.

[więcej]

Linia z Wrocławia do Trzebnicy hitem 2009 roku

Dodano: 17-02-2010

Z przyjemnością informujemy, że reaktywacja linii kolejowej z Wrocławia do Trzebnicy została uznana za komunikacyjny hit aglomeracji wrocławskiej w 2009 roku.

[więcej]

Korytarz CETC-ROUTE65 na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-02-2010

Zarząd województwa przekazał pod obrady sejmiku uchwałę dotyczącą stanowiska województwa dolnośląskiego kierowanego do rządu RP związanego z przyszłością sieci transportowej na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Umowa z Akademią Medyczną podpisana

Dodano: 17-02-2010

Zabytkowy kompleks Klinik Akademii Medycznej we Wrocławiu zostanie wkrótce poddany rewitalizacji. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński i Rektor Akademii prof. Dr hab. Ryszard Andrzejak podpisali umowę na unijne dofinansowanie projektu uczelni.

[więcej]

Drugie posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej

Dodano: 17-02-2010

16 lutego odbyło się drugie posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego. Rada została powołana na mocy dokumentu pt. „Pakiet antykryzysowy dla stabilnego rozwoju Dolnego Śląska", a jej członkami są m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, biznesmeni i naukowcy.

[więcej]

Nagrodzono Europejskie Regiony Przedsiębiorczości

Dodano: 15-02-2010

W Brukseli odbyło się uroczyste zakończenie konkursu Przedsiębiorczy Regionu Roku, w ramach nowego programu pilotażowego Komitetu Regionów - Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości. Dolny Śląsk znalazł się na tzw. „krótkiej liście” kandydatów do tego wyróżnienia.

[więcej]