rozmiar czcionki: A | A | A

Kongres Odnowy Wsi w Szklarskiej Porębie

Dodano: 20-10-2022

Przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych oraz liderzy społeczności lokalnych dyskutowali o kierunkach rozwoju obszarów wiejskich podczas dorocznego Kongresu Odnowy Wsi. Spotkanie było także okazją do podsumowania wsparcia, jakie samorząd województwa dolnośląskiego przeznacza dla obszarów wiejskich. W wydarzeniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Modernizacja ul. Wolności w Strzelinie dobiegła końca

Dodano: 19-10-2022

Kierowcy mogą już korzystać z nowo oddanej drogi w Strzelinie. Zakończyła się modernizacja ul. Wolności w Strzelinie wraz z przebudową infrastruktury technicznej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 395. W otwarciu nowej trasy uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Leszek Loch – Dyrektor Dolnośląskiej Służy Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz Dorota Pawnuk – burmistrz Strzelina.

[więcej]

Nowe inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Bolesławcu

Dodano: 19-10-2022

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Bolesławcu mogą już korzystać z nowej świetlicy mieszczącej się placówce. Pomieszczenie będzie służyło do prowadzenia specjalnych terapii, a jego utworzenie było możliwe dzięki rządowemu programowi, przy wsparciu finansowym samorządu województwa. W oficjalnym otwarciu świetlicy uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Województwo Dolnośląskie obchodzi swoje święto

Dodano: 14-10-2022

Uroczysta sesja sejmiku województwa, która odbyła się dzisiaj na Politechnice Wrocławskiej, to ważna część Święta Województwa Dolnośląskiego. Ten wyjątkowy dzień obchodzimy już po raz trzynasty. To okazja do integracji mieszkańców Dolnego Śląska i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[więcej]

Szanse Rozwojowe Regionu - Konferencja Dolny Śląsk 2020+

Dodano: 13-10-2022

Wyzwania stojące przed Dolnym Śląskiem związane między innymi z bezpieczeństwem energetycznym, możliwe rozwiązania oraz obszary wsparcia, to główne tematy poruszane podczas konferencji „Dolny Śląsk 2020+” – Szanse Rozwojowe Regionu, która odbyła się w Kudowie Zdroju. W konferencji zorganizowanej z inicjatywy wicemarszałka Grzegorza Macko uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, środowisk naukowych oraz przedsiębiorcy.

[więcej]

Trwa nabór do programu "Bezpieczny Dolnoślązak"

Dodano: 10-10-2022

Coraz bliżej nowej edycji „Bezpiecznego Dolnoślązaka”. Program realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego od lat sprzyja edukacji dolnośląskich uczniów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Właśnie ruszył nabór do V już odsłony projektu.

[więcej]

Pierwsze posiedzenie Komisji Współpracy Zagranicznej w Brukseli

Dodano: 06-10-2022

Członkowie Komisji Współpracy Zagranicznej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odwiedzili Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Brukseli. Oprócz udziału w posiedzeniu komisji radni spotkali się z przedstawicielem Stowarzyszenia Agencji Demokracji Lokalnych oraz z Ambasadorem RP w Królestwie Belgii.

[więcej]