rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska Biblioteka Publiczna otwarta po remoncie

Dodano: 23-02-2024

Zakończył się remont w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego na wrocławskim Rynku. Odnowiony został parter z recepcją i holem głównym. Podczas renowacji zastosowano rozwiązania wyjątkowe na skalę europejską.

[więcej]

Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 23-02-2024

Przed nami jubileuszowa, dziesiąta już edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Podczas wydarzenia odbywającego się we Wrocławiu spotkają się przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz liczni eksperci. Hasłem wiodącym tegorocznej edycji jest „Dynamiczny region – nowoczesny samorząd”.

[więcej]

OŚWIADCZENIE

Dodano: 22-02-2024

w sprawie działań kontrolnych Samorządu Województwa Dolnośląskiego w zakresie gospodarki odpadami w latach 2018-2024

[więcej]

Dolny Śląsk 2014-2024 – bilans ostatniej dekady

Dodano: 15-02-2024

Dolnośląskie Centrum Filmowe stało się dziś miejscem wyjątkowego wydarzenia. W gronie samorządowców oraz przedstawicieli samorządowych instytucji z całego regionu, marszałek Cezary Przybylski podsumował dziś 10 lat swojej pracy na rzecz Dolnoślązaków i Dolnego Śląska jako Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Dolnośląski Fundusz Odrzański 2024

Dodano: 09-02-2024

Już dziś ruszają konkursy dla gmin oraz organizacji pozarządowych w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest poprawa warunków uprawiania turystyki na terenach nadodrzańskich na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Podpisanie Porozumienia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru...

Dodano: 07-02-2024

Dziś w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury wicemarszałek Grzegorz Macko, wspólnie z liderem Południowego Obszaru Funkcjonalnego Dariuszem Kucharskim - Burmistrzem Miasta Dzierżoniów oraz w obecności przedstawicieli samorządów z ziemi dzierżoniowskiej, kłodzkiej i ząbkowickiej uroczyście, podpisał Porozumienie Terytorialne w sprawie określenia zasad realizacji projektów strategicznych w ramach instrumentu terytorialnego Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Południowego Obszaru Funkcjonalnego...

[więcej]

Wkrótce rozpocznie się remont Teatru Polskiego

Dodano: 07-02-2024

Już w kwietniu rozpocznie się długo oczekiwany remont widowni oraz foyer Teatru Polskiego. Koszt inwestycji przekracza 46 milionów złotych, a środki pochodzić będą z funduszy europejskich oraz budżetu województwa dolnośląskiego. O szczegółach opowiedzieli dziś podczas konferencji prasowej Krzysztof Maj – członek zarządu województwa oraz dyrekcja teatru.

[więcej]