rozmiar czcionki: A | A | A

Bezpośredni samolot z Wrocławia do Seulu

Dodano: 03-11-2023

Od dziś ze stolicy Dolnego Śląska można bezpośrednio polecieć do Seulu. O zaletach i perspektywach nowego połączenia opowiedzieli dziś przed odlotem pierwszego samolotu podczas konferencji prasowej Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Pacamaj - Prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław oraz przedstawiciele PLL LOT i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

[więcej]

Przed nami X edycja Dolnośląskich Małych Grantów

Dodano: 27-10-2023

Działasz w grupie nieformalnej, masz pomysł i chcesz wesprzeć, integrować i wzmacniać lokalną społeczność? Chcesz zaprosić mieszkanki i mieszkańców do zaangażowania się w lokalne działania? Złóż wniosek w X edycji Dolnośląskich Małych Grantów!

[więcej]

To był finał na miarę ćwierćwiecza!

Dodano: 23-10-2023

Ponad 6 tysięcy odwiedzających, ponad 20 stopni Celsjusza i ponad 100 podmiotów przedstawiających to, co u nich najlepsze. Dolny Śląsk świętował swoje 25 lat. Było hucznie, było smacznie, po prostu było pięknie!

[więcej]

Wielki Finał Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 20-10-2023

W weekend 21 i 22 października, w godzinach od 11:00 do 17:30, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się wyjątkowa impreza. Dwudniowy piknik rodzinny to wielkie święto naszego regionu, które w jednym miejscu zgromadzi największe atrakcje Dolnego Śląska. Bogaty program wydarzenia skierowany jest do wszystkich mieszkańców i turystów – również tych najmłodszych.

[więcej]

Za nami obchody XIII Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2023

Jak co roku, 16 października, obchodzimy Święto Województwa Dolnośląskiego. W tym roku obchody mają wyjątkowo uroczysty charakter z powodu jubileuszu 25-lecia powstania Województwa Dolnośląskiego. To szczególny dzień, który jest okazją do integracji mieszkańców naszego regionu i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[więcej]

Obwodnica Dzierżoniowa na ukończeniu

Dodano: 12-10-2023

Obwodnica Dzierżoniowa to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych w południowej części województwa. Jej łączna długość to prawie 12 km, a projekt realizowany jest w trzech etapach. Dziś w obecności wicemarszałka Grzegorza Macko zaprezentowano stan zaawansowania prac przy tej ważnej dla mieszkańców inwestycji.

[więcej]

Strategia ZIT Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisana!

Dodano: 11-10-2023

Marszałek Województwa Cezary Przybylski wraz Członkiem Zarządu Tymoteuszem Myrdą oraz prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim podpisali dokument, który pozwoli na realizację wielu ponadgminnych projektów, przy wykorzystaniu finansowania ze środków Unii Europejskiej.

[więcej]