Pandemia Covid-19 doprowadziła do szeregu problemów związanych z handlem międzynarodowym. Globalne łańcuchy dostaw zostały przerwane, co ustanowiło pretekst do rozpoczęcia debaty na temat rodzimej produkcji w państwach europejskich. Wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję tylko pogorszyły sytuację na międzynarodowych rynkach. W ramach zbliżającej się, XXXI edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu odbędzie się panel pt. „Nowe realia wymiany handlowej wewnątrz Unii...
[więcej]Delegacja z Dolnego Śląska składająca się z przedstawicieli samorządu województwa, na czele z wicemarszałkiem Grzegorzem Macko, oraz przedsiębiorców z regionu wzięła udział w misji gospodarczej w niemieckiej Kolonii. W jej ramach odbyło się wiele ważnych spotkań, a dolnośląskie firmy zaprezentowały się na targach GamesCom.
[więcej]Dolny Śląsk stawia na nowe technologie i zaprasza do siebie innowatorów, którzy w swoich przedsięwzięciach biznesowych zamierzają wykorzystywać druk trójwymiarowy. Otwarte dziś Centrum Druku 3D umożliwi zaprojektowanie danego elementu, a następnie jego wydrukowanie z tworzyw sztucznych czy metalu. W uroczystości otwarcia uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.
[więcej]Samorząd województwa podpisał dziś z gminą Oborniki Śląskie porozumienie określające zasady współpracy obu samorządów przy organizowaniu kolei aglomeracyjnej. Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim pewność utrzymania dotychczasowej atrakcyjnej oferty przewozowej w najbliższych latach.
[więcej]Dzisiaj podpisana została ponadregionalna deklaracja współpracy samorządów województw nadodrzańskich, której celem jest stworzenie wspólnego programu ratunkowego dla Odry. Powstanie zespół złożony m.in. z naukowców i przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego.
[więcej]Po raz drugi we Wrocławiu odbędzie się Turniej World Bridge Series Wrocław 2022 - Otwarte Mistrzostwa Świata w Brydżu Sportowym. Wydarzenie najwyższej sportowej rangi zgromadzi blisko 2000 zawodników i zawodniczek z całego świata, a do stolicy Dolnego Śląska zawita pierwsza dziesiątka światowego rankingu. Zawody rozpoczynają się 19 sierpnia i potrwają do 3 września 2022 roku.
[więcej]Koleje Dolnośląskie właśnie odebrały dwa pociągi Elf 2 zakupione dzięki funduszom unijnym. To nowoczesne, elektryczne pojazdy, które od dziś będą kursować na trasie z Wrocławia Głównego przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic.
[więcej]