rozmiar czcionki: A | A | A

Konkurs dla dziennikarzy "RPO w Twoich oczach" - mija termin zgłoszeń

Dodano: 14-09-2010

Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać swój udział w drugiej edycji konkursu „RPO w Twoich oczach”. Ostateczny termin upływa 15 września 2010 r. Natomiast prace konkursowe należy przesłać do 10 października.

[więcej]

Obchody 71.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej we Wrocławiu

Dodano: 01-09-2010

Druga wojna światowa jest jednym z najbardziej dramatycznych zdarzeń w historii świata. W środę na Cmentarzu Żołnierzy Polskich we Wrocławiu obchodzono 71. rocznicę wybuchu tego konfliktu, który odcisnął trwały ślad w kronikach Polski i Dolnego Śląska.

[więcej]

Marszałek kieruje projekty dotyczące zniszczeń popowodziowych do minister Bieńkowskiej

Dodano: 01-09-2010

Listę z 270 projektami do objęcia wsparciem w ramach specjalnego instrumentu rządowego Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński skierował do Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej.

[więcej]

Dotacje na poprawę stanu środowiska naturalnego

Dodano: 31-08-2010

Pięć inwestycji otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013 (RPO WD) na zadania związane z gospodarką odpadami. Zarząd Województwa podzielił na ten cel ponad 37 mln zł.

[więcej]

Szynobusem ze Szklarskiej Poręby Górnej do Kořenova

Dodano: 27-08-2010

Od jutra, 28 sierpnia będzie można dojechać szynobusem ze Szklarskiej Poręby Górnej do czeskiego Kořenova. Na trasę wyruszy 5 par szynobusów.

[więcej]

Porozumienie w sprawie strategii dla Polski Zachodniej podpisane

Dodano: 26-08-2010

Marszałkowie pięciu województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego podpisali dzisiaj w Szczecinie (26 sierpnia br.) porozumienie w sprawie podjęcia wspólnych prac nad strategią i programem operacyjnym rozwoju Polski Zachodniej.

[więcej]

Umowa na rewitalizację strażnicy wojskowej w Bogatyni podpisana

Dodano: 24-08-2010

Ponad 1,8 mln zł unijnej dotacji otrzyma Gmina Bogatynia na rewitalizację dawnej strażnicy wojskowej w Bogatyni i przekształcenie jej w Wielofunkcyjny Ośrodek Pomocy (WOP). Marszałek Marek Łapiński podpisał umowę o dofinansowanie tego projektu pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego (RPO WD).

[więcej]