rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek Łapiński z nagrodą za komunikacyjny hit Dolnego Śląska

Dodano: 19-10-2010

Marszałek Marek Łapiński otrzymał nagrodę od Wrocławskiego Forum Komunikacyjnego za najlepszą inwestycję w komunikację zbiorową na Dolnym Śląsku w 2009 r. Miłośnicy dolnośląskiej komunikacji zbiorowej nagrodzili Marszałka za reaktywację połączenia kolejowego z Wrocławia do Trzebnicy.

[więcej]

Dolny Śląsk świętował w Oleśnicy

Dodano: 18-10-2010

Pierwsze obchody Święta Województwa Dolnośląskiego za nami. W dniu wspomnienia patronki Śląska św. Jadwigi, które przypada 16 października, w Oleśnicy spotkali się dolnośląscy samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele nauki, Kościoła i świata mediów, aby podyskutować na temat regionalnej tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska.

[więcej]

Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 15-10-2010

Dzień Św. Jadwigi Śląskiej ustanowiony został Świętem Województwa Dolnośląskiego. Dlatego też w tym roku, po raz pierwszy, 16 października 2010, w Oleśnicy odbędą się uroczyste obchody tego ważnego dla nas wszystkich Święta.

[więcej]

Delegacja samorządu Województwa Dolnośląskiego na Open Days 2010

Dodano: 07-10-2010

W dniach 5-7 października przedstawiciele Województwa Dolnośląskiego wzięli udział w 8. Europejskim Tygodniu Regionów i Miast „Open Days” w Brukseli.

[więcej]

Gminy zwolnione z obowiązku zwrotu materiałów przeciwpowodziowych

Dodano: 05-10-2010

Dolnośląskie gminy, które ucierpiały w ostatniej powodzi zostaną zwolnione z obowiązku zwrotu materiałów pobranych w wojewódzkich magazynach przeciwpowodziowych. Taką decyzję podjął podczas ostatniej sesji Sejmik Województwa.

[więcej]

Samorząd Dolnego Śląska wybuduje linię kolejową na wrocławskie lotnisko

Dodano: 01-10-2010

- Samorząd Województwa Dolnośląskiego wybuduje linię kolejową do wrocławskiego Portu Lotniczego. Mamy nowy projekt tej trasy i przystępujemy do jego realizacji – deklaruje Marszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Są pieniądze na rewitalizację linii kolejowej Wrocław - Świdnica

Dodano: 01-10-2010

Sejmik Województwa Dolnośląskiego zdecydował o wpisaniu projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 275 z Wrocławia Głównego do Świdnicy oraz linii nr 771 relacji Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2007-2013. Wartość tej inwestycji to prawie 89 mln zł.

[więcej]