rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze w Krzyżowej

Dodano: 29-10-2010

W czwartek, 28 października w Krzyżowej rozpoczęło się Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze. Hasło tegorocznego spotkania to „Technika i technologia – impulsy rozwojowe”.

[więcej]

Wmurowano kamień węgielny pod Nowy Szpital Wojewódzki

Dodano: 26-10-2010

Dzisiejsza uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego oficjalnie rozpoczęła prace przy budowie Nowego Szpitala Wojewódzkiego w zachodniej części Wrocławia przy ul. Kosmonautów.

[więcej]

Budowa Dolnośląskiej Sieci Szkieletowej coraz bliżej

Dodano: 22-10-2010

Ruszył przetarg na zaprojektowanie i wykonanie szerokopasmowej sieci internetowej Województwa Dolnośląskiego – Dolnośląskiej Sieci Szkieletowej.

[więcej]

XV Światowe Letnie Igrzyska Polonijne 2011 odbędą się na Dolnym Śląsku

Dodano: 21-10-2010

Dziś Województwo Dolnośląskie podpisało ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” porozumienie o współpracy przy organizacji XV Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Na mocy tego Porozumienia Województwo Dolnośląskie stało się pełnoprawnym organizatorem tej prestiżowej imprezy.

[więcej]

O rewitalizacji w Wałbrzychu

Dodano: 20-10-2010

Rewitalizacji dolnośląskich miast jako szansie na ich zrównoważony rozwój poświęcona była konferencja zorganizowana przez wałbrzyski magistrat i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W spotkaniu, które odbyło się dziś w Auli Państwowej Szkoły Zawodowej przy ul. Zamkowej 4 w Wałbrzychu, udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Instytutu Rozwoju Miast z Krakowa oraz burmistrzowie i prezydenci miast z terenu Dolnego Śląska.

[więcej]

Dolny Śląsk potrzebuje spójnego systemu transportu zbiorowego

Dodano: 20-10-2010

Mimo, że na Dolnym Śląsku miejscowy samorząd zwraca sporą uwagę na transport kolejowy w regionie, niezbędne wydaje się stworzenie związku komunikacyjnego całej aglomeracji wrocławskiej. Taki wniosek płynął z debaty zorganizowanej przez „Rynek Kolejowy” i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, która odbyła się we wtorek we Wrocławiu.

[więcej]

Debata o roli i rozwoju dolnośląskiej kolei

Dodano: 19-10-2010

- Powstanie związku komunikacyjnego aglomeracji wrocławskiej jest niezbędne. Rozwiązaniem obecnej sytuacji nie jest walka, ale regulacja i współpraca, także z przewoźnikami autobusowymi - powiedział Marek Łapiński, marszałek dolnośląski, podczas debaty zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i "Rynek Kolejowy". Rozmawiano o efektywności kolei w systemie transportu publicznego w regionie i aglomeracji wrocławskiej.

[więcej]