rozmiar czcionki: A | A | A

Dworzec Główny odsłoni fotografom swoje tajemnice

Dodano: 31-03-2010

Już 10 kwietnia wszystkich miłośników fotografii czeka nie lada gratka - fotograficzne pożegnanie dworca Wrocław Główny.

[więcej]

Szybka podróż z Wrocławia do Warszawy jest możliwa

Dodano: 30-03-2010

Pociągiem z Wrocławia do Warszawy będzie można dojechać w czasie krótszym niż cztery godziny. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński, wraz z marszałkami województw: opolskiego i śląskiego, zabiega o modernizację torowiska kolejowego między Częstochową i Koniecpolem. Odcinek ten jest ostatnim wąskim gardłem na trasie do stolicy.

[więcej]

Bezpieczniej w Jeleniej Górze i okolicach

Dodano: 29-03-2010

Jelenia Góra i okoliczne miejscowości zyskają lepszą ochronę przeciwpowodziową. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę o remoncie urządzeń regulujących rzekę Kamienną.

[więcej]

DKD chwalone przez fachowców

Dodano: 25-03-2010

Specjaliści od komunikacji zbiorowej rozmawiali w czwartek we wrocławskim Ratuszu. Okazją do dyskusji była debata "Metro w metropolii".

[więcej]

Utrudnienia na linii Wrocław - Jelcz Laskowice

Dodano: 25-03-2010

W najbliższą sobotę (27 marca) na podróżnych jadących na trasie z Wrocławia w stronę Jelcza Laskowic czekają utrudnienia w kursowaniu pociągów.

[więcej]

Nowe skutery śnieżne dla GOPR

Dodano: 25-03-2010

Turyści wypoczywający w Sudetach będą mogli czuć się bezpieczniej na górskich stokach. Wałbrzysko-kłodzka sekcja GOPR w Zieleńcu, dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, otrzymała dwa nowoczesne skutery śnieżne.

[więcej]

Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Wrocław - Opole

Dodano: 23-03-2010

Od 6 do 30 kwietnia 2010 r. pociągi kursujące na trasie Wrocław - Opole zmienią rozkład jazdy. Wszystko przez remont dwóch ważnych stacji kolejowych: w Oławie i w Brzegu.

[więcej]