rozmiar czcionki: A | A | A

Tradycyjne, dolnośląskie stoły wigilijne

Dodano: 18-12-2010

18 grudnia br. w Centrum Handlowym Arkady Wrocławskie odbyła się prezentacja tradycyjnych stołów bożonarodzeniowych. Impreza, która ma za zadanie promować tradycyjne polskie produkty i zwyczaje wigilijne, została zorganizowana z okazji zbliżających się świąt. Wystawę otworzył członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Kolędowanie z marszałkiem

Dodano: 17-12-2010

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie im. Janusza Korczaka odwiedziły Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Kolejowa informacja SMS-owa dla pasażerów

Dodano: 17-12-2010

Przypominamy, że Samorząd Województwa Dolnośląskiego oddał do dyspozycji pasażerów kolei system komunikacji SMS. Dzięki niemu podróżni będą mogli dowiedzieć się o zmianach w rozkładzie jazdy, awariach, promocjach oraz innych ważnych wydarzeniach związanych z koleją na Dolnym Śląsku.

[więcej]

II Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 15-12-2010

Sejmik Województwa Dolnośląskiego IV kadencji zebrał się dziś drugi raz od czasu wyborów samorządowych z 21 listopada. Podczas obrad marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił krótkie sprawozdanie z dotychczasowych prac Zarządu Województwa.

[więcej]

Rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego

Dodano: 13-12-2010

29 lat temu, w niedzielę, z głośników telewizorów w całej Polsce usłyszeliśmy głos gen. Wojciecha Jaruzelskiego wygłaszającego orędzie do narodu. Milicja i SB aresztowały działaczy "Solidarności", przerwano połączenia telefoniczne, programy radiowe i telewizyjne. Do akcji ruszyło około 100 tys. milicjantów i żołnierzy. Na ulicę wyjechało 1750 czołgów i prawie 2000 pojazdów opancerzonych. Na kolejnych 586 dni Polska pogrążyła się w stanie wojennym.

[więcej]

‘zDolny Śląsk’

Dodano: 13-12-2010

Jubileuszowa X edycja konkursu stypendialnego "zDolny Śląsk" rozstrzygnięta! 53 uzdolnionych dolnośląskich uczniów odebrało nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, działalności społecznej oraz osiągnięcia artystyczne. W uroczystości w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego uczestniczył wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

II Kongres Odnowy Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 12-12-2010

W dniach 11-12 grudnia br. na Zamku Kliczków (gm. Osiecznica) odbył się II Kongres Odnowy Wsi. Obrady otworzył członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]