rozmiar czcionki: A | A | A

Pożegnanie z Dworcem Głównym we Wrocławiu

Dodano: 07-04-2010

W najbliższy piątek Dworzec Główny we Wrocławiu zostanie zamknięty dla podróżnych. Głównym punktem obsługi podróżnych stanie się dworzec tymczasowy mieszczący się przy ul. Suchej.

[więcej]

Strategia dla Polski Zachodniej

Dodano: 01-04-2010

Realizacja szybkich połączeń transportowych z Warszawą, postulat rozwoju sieci miast, poprawa powiązań komunikacyjnych Polski z Czechami, inicjatywa korytarza transportowego CETC i Partnerstwo Odry – to główne założenia strategii dla Polski Zachodniej. Marszałkowie województw dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego rozmawiali w Zielonej Górze na temat opracowania wspólnej koncepcji rozwoju dla swoich regionów.

[więcej]

Powstaną Dolnośląskie Punkty Konsultacyjno-Doradcze

Dodano: 01-04-2010

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wyłonił organizacje pozarządowe, które dostaną dotację na stworzenie sieci Dolnośląskich Punktów Konsultacyjno-Doradczych.

[więcej]

Minął termin nadsyłania propozycji zmian w rozkładzie jazdy

Dodano: 01-04-2010

W dniu 31 marca 2010 r. zakończyliśmy społeczne konsultacje dotyczące zmian w rozkładzie jazdy dolnośląskich pociągów.

[więcej]

Przekazanie symboli Dolnego Śląska

Dodano: 31-03-2010

30 marca Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński wręczył przedstawicielom samorządów powiatu głogowskiego flagi województwa z nowym herbem.

[więcej]

Dworzec Główny odsłoni fotografom swoje tajemnice

Dodano: 31-03-2010

Już 10 kwietnia wszystkich miłośników fotografii czeka nie lada gratka - fotograficzne pożegnanie dworca Wrocław Główny.

[więcej]

Szybka podróż z Wrocławia do Warszawy jest możliwa

Dodano: 30-03-2010

Pociągiem z Wrocławia do Warszawy będzie można dojechać w czasie krótszym niż cztery godziny. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński, wraz z marszałkami województw: opolskiego i śląskiego, zabiega o modernizację torowiska kolejowego między Częstochową i Koniecpolem. Odcinek ten jest ostatnim wąskim gardłem na trasie do stolicy.

[więcej]