rozmiar czcionki: A | A | A

Powodzianie potrzebują wsparcia

Dodano: 11-08-2010

Mieszkańcy zalanych przez niedawną powódź miejscowości na Dolnym Śląsku nie mają dostępu do wielu artykułów pierwszej potrzeby.

[więcej]

Wizyta Zbigniewa Szczygła w Bogatyni i w Zgorzelcu

Dodano: 10-08-2010

Zbigniew Szczygieł, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, w poniedziałek pomagał w szacowaniu strat na terenach dotkniętych powodzią.

[więcej]

Partnerzy wspierają Dolny Śląsk w walce ze skutkami powodzi

Dodano: 09-08-2010

Marszałkowie województw wchodzących w skład Polski Zachodniej - grupy powołanej z inicjatywy Marszałka Marka Łapińskiego - solidarnie pomogą w usuwaniu skutków niedawnej powodzi na Dolnym Śląsku. Pomoc deklarują też zagraniczni partnerzy naszego regionu.

[więcej]

10 tys. butelek wody przekazał mieszkańcom Bogatyni Urząd Marszałkowski

Dodano: 09-08-2010

Ponad 10 tysięcy butelek wody mineralnej o pojemności 1,5 litra, które były przeznaczone dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zostało przekazanych dziś mieszkańcom Bogatyni. Pracownicy solidarnie zrezygnowali z przysługującej im w upalne dni wody mineralnej by w ten sposób wesprzeć poszkodowanych w powodzi.

[więcej]

Będą pieniądze na odbudowę zalanych terenów

Dodano: 08-08-2010

Marszałek Marek Łapiński zapowiedział, że dodatkowe 10 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska przeznaczone zostanie na odbudowę zniszczonych ostatnią powodzią terenów.

[więcej]

Południowo-zachodni Szlak Cystersów

Dodano: 04-08-2010

Południowo-zachodni Szlak Cystersów to projekt ponadregionalny realizowany na terenie 4 województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Projekt ma ukazać bogatą historię oraz dziedzictwo kulturalne, jakie zostawił po sobie Zakon Cysterski.

[więcej]

Ultralekki samolot dla poprawy bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku

Dodano: 04-08-2010

Nowy ultralekki samolot do monitorowania infrastruktury krytycznej i zagrożeń bezpieczeństwa w regionie zakupi wkrótce Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Zarząd Województwa przyznał jednostce 300 tys. zł. dotacji na ten cel.

[więcej]