rozmiar czcionki: A | A | A

Dworzec Główny we Wrocławiu nominowany w konkursie

Dodano: 28-04-2010

Dworzec Główny we Wrocławiu ma szansę znaleźć się w gronie siedmiu cudów Polski. Głosowanie na najciekawsze budowle w kraju potrwa do 16 maja 2010 r.

[więcej]

Przekazanie symboli Dolnego Śląska

Dodano: 22-04-2010

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński przekazał w środę przedstawicielom powiatu złotoryjskiego herb i flagę Dolnego Śląska.

[więcej]

Radni Sejmiku i Zarząd Województwa Dolnośląskiego uczcili pamięć ofiar

Dodano: 19-04-2010

Radni Sejmiku i Zarząd Województwa Dolnośląskiego oddali hołd pamięci ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

[więcej]

Dodatkowe pociągi do Warszawy i Krakowa

Dodano: 15-04-2010

By zapewnić pasażerom jak najlepsze warunki podróży na uroczystości żałobne w Warszawie i Krakowie, przewoźnicy kolejowi modyfikują rozkłady jazdy i wzmacniają składy pociągów.

[więcej]

Wrocławskie obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Dodano: 13-04-2010

13 kwietnia pod pomnikiem Pomnikiem Ofiar Katynia odbyły się obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Podczas uroczystości uczczono tez pamięć ofiar sobotniej katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

[więcej]

Uczczono pamięć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar

Dodano: 12-04-2010

12 kwietnia odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego z udziałem przedstawicieli prezydium Sejmiku Dolnośląskiego oraz kadry kierowniczej Urzędu Marszałkowskiego. Podjęto na nim uchwałę w sprawie uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

[więcej]

Wystawa kaligrafii arabskiej

Dodano: 09-04-2010

Jakie odkrycia naukowe zawdzięczamy Arabom? Jakie treści kryje się w sobie kaligrafia arabska? Odpowiedzi na te i inne pytania można będzie znaleźć na wystawie otwieranej w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

[więcej]