rozmiar czcionki: A | A | A

DDŚ - kolejne atrakcje

Dodano: 24-06-2010

Już w ten weekend odbędzie się kolejna część imprezy DDŚ, tym razem w Leszczynie i Henrykowie

[więcej]

Niemiecka delegacja gości na Dolnym Śląsku

Dodano: 23-06-2010

Od poniedziałku 21 czerwca gości na Dolnym Śląsku delegacja przedstawicieli partii CDU saksońskiego parlamentu i członków rządu Saksonii. Dziś delegaci spotkali się z przedstawicielami Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Marszałek Łapiński: "Obwodnica powinna być bezpłatna"

Dodano: 22-06-2010

Informacja o wprowadzeniu opłat za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia wywołała wiele emocji zarówno w mieście, jak i na całym Dolnym Śląsku.

[więcej]

Kolejne pieniądze na dolnośląski sport

Dodano: 21-06-2010

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął konkurs na realizację zadań publicznych Województwa Dolnośląskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz ratownictwa górskiego w 2010 roku. Na 32 projekty przekazano w sumie ponad 560 tys. zł.

[więcej]

Koleje Dolnośląskie S.A. kupią nowe pociągi

Dodano: 18-06-2010

Pasażerowie dolnośląskich kolei będą mogli podróżować nowymi, wygodnymi pociągami. Zarząd Województwa Dolnośląskiego pozytywnie zaopiniował wniosek spółki Koleje Dolnośląskie S.A. o dofinansowanie zakupu pięciu Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych.

[więcej]

XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Trzebnica 2010

Dodano: 17-06-2010

20 czerwca w Pierwoszowie rozpocznie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Trzebnica 2010.

[więcej]

Kilkanaście milionów na usuwanie skutków powodzi

Dodano: 17-06-2010

Kilkanaście milionów złotych ze swojego budżetu zamierza uruchomić w najbliższym czasie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Informację na ten temat przedstawił dziś Zarządowi Województwa Dolnośląskiego Marek Mielczarek, Prezes wrocławskiego WFOŚiGW.

[więcej]