rozmiar czcionki: A | A | A

Za nami XII Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 18-10-2021

W sobotę, 16 października, obchodziliśmy kolejne Święto Województwa Dolnośląskiego. To szczególny dzień, który jest okazją do integracji mieszkańców naszego regionu i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[więcej]

W podwrocławskich Siechnicach powstanie nowa elektrociepłownia

Dodano: 15-10-2021

Nowa elektrociepłownia w Siechnicach zagwarantuje bezpieczeństwo energetyczne dla Gminy Siechnice i południowej części Wrocławia. Wartość nowej inwestycji przekroczy 1,1 mld złotych netto, a za budowę będzie odpowiadać konsorcjum firm Polimex Mostostal jako Lider oraz Polimex Energetyka jako partner. Dziś w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

XIV Polsko – Saksońskie Forum Gospodarcze

Dodano: 14-10-2021

Technologie mobilności XXI wieku to temat przewodni tegorocznej edycji Polsko – Saksońskiego Forum Gospodarczego odbywającej się w czwartek na Zamku Topacz w Ślęzie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podczas konferencji reprezentował Wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

DSDiK podsumowała swoje inwestycje w powiatach kamiennogórskim i karkonoskim

Dodano: 12-10-2021

Ponad 78 mln złotych sięgnie wartość inwestycji drogowych pilotowanych przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei w powiatach kamiennogórskim i karkonoskim w latach 2019-2023. Okazją do podsumowania była dzisiejsza konferencja z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego, członka zarządu województwa Tymoteusza Myrdy, dyrektora DSDiK Leszka Locha oraz lokalnych samorządowców.

[więcej]

Dzień Ratownika Górskiego - GOPR Grupa Karkonosze

Dodano: 12-10-2021

Piękna jesienna aura i urokliwe okolice Schroniska Kamieńczyk w Karkonoszach urozmaiciły obchody Dnia Ratownika Górskiego - GOPR Grupa Karkonosze. Jego kulminacyjnym momentem było złożenie uroczystego przyrzeczenia przez 11 młodych ratowników na ręce Naczelnika GOPR Grupy Karkonoskiej Pana Sławomira Czubaka.

[więcej]

Współpraca Dolnego Śląska i Uczelni Jana Wyżykowskiego

Dodano: 11-10-2021

Samorząd województwa i polkowicka uczelnia łączą siły. Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego będą odbywać praktyki w urzędzie marszałkowskim oraz podległych mu jednostkach, a program i zakres studiów oferowanych przez uczelnię zostanie dostosowany do potrzeb rynku pracy. Dodatkowo kształcenie na kierunku Administracja zostanie objęte patronatem marszałka.

[więcej]

Kiermasz Produktów Regionalnych w wałbrzyskiej Galerii Victoria

Dodano: 11-10-2021

Lokalne dolnośląskie produkty słyną w całej Polsce ze swojej doskonałej jakości, jednak często sami mieszkańcy Dolnego Śląska nie zdają sobie sprawy, że w ich sąsiedztwie funkcjonują uznani w skali kraju producenci wyrobów spożywczych czy rękodzieła. Wsparcie produkcji lokalnej jest przejawem patriotyzmu gospodarczego, dzięki któremu rodzinne przedsiębiorstwa "z sąsiedztwa" mogą rozwijać swoją działalność i powiększać swój wkład w rozwój Dolnego Śląska i...

[więcej]