rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk zorganizuje Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

Dodano: 28-11-2023

Na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju. O współpracy samorządu województwa z Polskim Związkiem Lekkoatletyki opowiedzieli dziś Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa oraz Sebastian Chmara – Wiceprezes PZLA, Zygmunt Worsa – Prezes DZLA.

[więcej]

Niemal miliard złotych na pożyczki dla przedsiębiorców

Dodano: 28-11-2023

Dzięki umowie podpisanej dziś z Bankiem Gospodarstwa Krajowego już wiosną przyszłego roku dolnośląscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o atrakcyjne pożyczki. Dokument podpisał dziś marszałek Cezary Przybylski oraz przedstawiciele BGK.

[więcej]

Otwarcie kolejnego odcinka obwodnicy Dzierżoniowa

Dodano: 24-11-2023

Zakończono budowę drugiego etapu obwodnicy Dzierżoniowa. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych w południowej części województwa. Jej łączna długość to prawie 12 km, a wartość całego projektu to około 180 mln zł, z czego przeszło 139 mln zł pochodzi ze środków unijnych. W otwarciu trasy uczestniczyli Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Nowe zasady i ponad 5,8 mln złotych na dolnośląska kulturę i turystykę

Dodano: 17-11-2023

Samorząd województwa wprowadza zmiany w procedurach aplikowania organizacji pozarządowych o dotacje Urzędu Marszałkowskiego, dzięki którym łatwiej będzie ubiegać się o wsparcie finansowe. Szczegóły zaprezentował dziś podczas konferencji prasowej Krzysztof Maj – członek zarządu województwa. Podczas spotkania zaprezentowano także założenia dwóch właśnie ogłoszonych konkursów na działania kulturalne i turystyczne, które odbywają się na nowych zasadach.

[więcej]

Akcja mobilne smogowe płuca znów na Dolnym Śląsku

Dodano: 14-11-2023

Mobilna makieta ludzkich płuc po raz kolejny rusza w objazd po Dolnym Śląsku. Dziś stanęła w Bolesławcu, gdzie przez najbliższe dni będzie badać jakość powietrza, którym oddychamy. Akcja, jak co roku, odbywa się w ramach kampanii „Czyste Zasady”. Jej celem jest pokazanie jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na nasz organizm, a współorganizują ją Dolnośląski Alarm Smogowy we współpracy z Instytutem Rozwoju Terytorialnego.

[więcej]

Ponad 75 milionów złotych na inwestycje drogowe

Dodano: 13-11-2023

Przedstawiciele 33 gmin odebrali dziś z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego oraz wicemarszałka Grzegorza Macko promesy o łącznej wartości ponad 75 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020, a przeznaczone zostaną na inwestycje drogowe w regionie.

[więcej]

Wsparcie finansowe dla dolnośląskich przedsiębiorców

Dodano: 13-11-2023

Dolnośląski sejmik przyjął we wrześniu program wsparcia dla regionalnych przedsiębiorców, dzięki któremu zyskają oni dostęp do niskooprocentowanych pożyczek na rozwój. W sumie program dysponuje kwotą ponad 60 milionów złotych, które zarządzane będą przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju.

[więcej]