rozmiar czcionki: A | A | A

W Bielawie powstanie kolarski tor treningowo-wyścigowy

Dodano: 02-11-2022

Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy, który powstanie w Bielawie będzie służył bezpiecznemu, profesjonalnemu treningowi kolarzy ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych adeptów, którzy nie posiadają uprawnień do poruszania się w ruchu ogólnym. Dziś w urzędzie marszałkowskim podpisano list intencyjny określający założenia planowanej inwestycji.

[więcej]

Projekt Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska przesłany do Komisji Europejskiej

Dodano: 28-10-2022

Po wielu miesiącach intensywnych negocjacji oraz spotkań, kolejna wersja programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska została przekazana do Komisji Europejskiej. Zarząd Województwa Dolnośląskiego jest gotowy do dalszych prac, wspólnie z przedstawicielami Komisji Europejskiej, w celu wypracowania jak najlepszych rozwiązań dla mieszkańców Dolnego Śląska.

[więcej]

Apel Marszałka Województwa Dolnośląskiego do Europarlamentarzystów w sprawie Funduszu Sprawiedliwej...

Dodano: 27-10-2022

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wystosował do wszystkich polskich Europarlamentarzystek i Euoparlamentarzystów apel o poparcie działań Samorządu Województwa Dolnośląskiego, które podejmujemy, aby subregion wałbrzyski został ostatecznie objęty wsparciem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Poniżej treść pisma.

[więcej]

Apel Samorządowców z Subregionu Wałbrzyskiego do Komisji Europejskiej w sprawie Funduszu...

Dodano: 26-10-2022

Samorządowcy z Subregionu Wałbrzyskiego wspólnie z Zarządem Województwa podpisali dzisiaj apel do Komisji Europejskiej o nieblokowanie środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji dla Dolnego Śląska. Wspólnie apelujemy do Komisji Europejskiej o akceptację Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji dla Województwa Dolnośląskiego Subregion Wałbrzyski i programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027. Środki unijne są dla lokalnych społeczności szansą na dynamiczny rozwój i...

[więcej]

Finał CYBERTRON 2022

Dodano: 24-10-2022

W sobotę 22 października na Politechnice Wrocławskiej rozpoczął się finał Cybertron Dolny Śląsk 2022. To zespołowa grywalizacja sprawdzająca umiejętności informatyczne i zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jej celem jest budowanie świadomości zagrożeń, jakie mogą czyhać w sieci, nauka radzenia sobie z nimi i ewentualne ich likwidowanie bez szkody dla użytkownika.

[więcej]

Współpraca polsko-czeska w ramach programu Interreg

Dodano: 21-10-2022

Od momentu przystąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej współpraca Dolnego Śląska z regionami czeskimi zawiązała się jeszcze ściślej. Dziś w Wałbrzychu wicemarszałek Grzegorz Macko, przedstawiciele samorządów czeskich i innych instytucji zaprezentowali nowy budżet programu Interreg Czechy-Polska 2021-2027.

[więcej]

Wsparcie dla Ukrainy w ramach współpracy Dolnego Śląska i regionów czeskich

Dodano: 21-10-2022

W Wałbrzychu zaprezentowano założenia nowego programu regionalnego Interrreg Czechy-Polska lata 2021-2027. Wicemarszałek Grzegorz Macko oraz przedstawiciele samorządów czeskich przybliżyli również koncepcję projektu wsparcia dla Ukrainy pt. „Jesteśmy z Wami – Razem dla Ukrainy”.

[więcej]