rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe technologie będą promować Dolny Śląsk na świecie

Dodano: 02-02-2021

Hologramy czy wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to najnowsze, zaawansowane technologie, które samorząd województwa planuje wykorzystać do promocji gospodarczej Dolnego Śląska. Dzięki nim nasz region poznają między innymi uczestnicy Światowej Wystawy Expo w Dubaju. Projekt finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej.

[więcej]

Góry Bez Brawury

Dodano: 29-01-2021

#GóryBezBrawury to nowa akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wspierana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zachęca do zachowania bezpieczeństwa i rozwagi podczas górskich wędrówek w regionie.

[więcej]

Wspólny głos samorządów w debacie o przyszłości autostrady A4

Dodano: 27-01-2021

Marszałek Cezary Przybylski oraz prezydenci ośmiu dolnośląskich miast podpisali dziś petycję dotyczącą przyszłości najważniejszych arterii komunikacyjnych w regionie. Dokument, który dotyczy m.in. planowanych inwestycji związanych z autostradą A4 oraz drogą ekspresową S5, skierowany jest do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

[więcej]

Marszałek gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Dodano: 26-01-2021

Jak co roku marszałek Cezary Przybylski wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania jest niepowtarzalna okazja skorzystania z oferty Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Voucher obejmuje weekendowy pobyt dla 2 osób w Centrum, możliwość skorzystania z wszystkich oferowanych przez nie atrakcji, również tych zarezerwowanych dla profesjonalnych sportowców, a także naukę jazdy na biegówkach z instruktorem oraz zestaw odzieży i akcesoriów sportowych z logo Dolnego...

[więcej]

Dolnośląski Sejmik apeluje do Rady Ministrów

Dodano: 25-01-2021

Podczas dzisiejszej sesji sejmik województwa, głosami klubu Bezpartyjni Samorządowcy oraz Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej Plus, przyjął przygotowany przez Zarząd Województwa apel do Rady Ministrów, dotyczący konieczności zwiększenia zaproponowanego budżetu unijnego dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027.

[więcej]

Bezpartyjni walczą o branżę turystyczną

Dodano: 18-01-2021

Branża turystyczna od miesięcy znajduje się w niezwykle trudnej sytuacji, dlatego bezpieczne odmrożenie tego sektora jest konieczne! Dalsze utrzymanie rygorystycznych obostrzeń grozi upadkiem dziesiątek tysięcy przedsiębiorstw, wzrostem poziomu bezrobocia, a także wieloma osobistymi tragediami ludzi tracących pracę. Bezpartyjni Samorządowcy po raz kolejny wychodzą naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. Dziś ogłosili swój apel dotyczący poluzowania obostrzeń.

[więcej]

Podsumowanie pilotażu projektu Grupa Zakupowa Podmiotów Leczniczych Dolnego Śląska

Dodano: 15-01-2021

18 dolnośląskich podmiotów leczniczych od września wspólnie realizowało zakupy medyczne, co przełożyło się na skrócenie czasu transakcji i dostaw oraz oszczędności finansowe. Wszystko dzięki zainicjowanemu przez samorząd województwa projektowi Grupa Zakupowa dla Podmiotów Leczniczych Dolnego Śląska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski i przedstawiciele Zarządu Dolnośląskiego Centrum Medycznego DOLMED S.A. podsumowali pierwszy...

[więcej]