rozmiar czcionki: A | A | A

Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu przekazało karetkę dla Ukrainy

Dodano: 04-03-2022

Karetka wyposażona m.in. w nosze wielofunkcyjne należąca do Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu dziś nad ranem wyruszyła w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Po drodze włączy się w konwój 5 karetek z Sosnowca, Kielc, Katowic i wspólnie pojadą na Ukrainę.

[więcej]

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego po raz 13. odbywają się we Wrocławiu

Dodano: 04-03-2022

Na tegorocznej edycji targów prezentuje się aż 150 wystawców z różnych krajów. Impreza wróciła do kalendarza po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, gdzie spotykają się przedstawiciele branży turystycznej i miłośnicy podróży. Targi współorganizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Trwa zbiórka dla Ukrainy

Dodano: 02-03-2022

W ostatnich dniach udało się przywrócić kontakt z regionem partnerskim Dolnego Śląska w Ukrainie – Obwodem Dnipropietrowskim. Władze regionu potrzebują naszej pomocy. Otrzymaliśmy uzupełniającą do naszej zbiórki listę najpilniej potrzebnych rzeczy. Prosimy Państwa o pomoc w ich zebraniu.

[więcej]

Bezpieczny powrót pociągu humanitarnego

Dodano: 02-03-2022

Pociąg humanitarny Kolei Dolnośląskich bezpiecznie dotarł z Przemyśla do Wrocławia. Dzięki wspólnej inicjatywie samorządu województwa dolnośląskiego oraz KD bezpiecznie przewieziono na Dolny Śląsk ponad 400 osób. W akcję osobiście zaangażowali się Grzegorz Macko i Krzysztof Maj z zarządu województwa.

[więcej]

Dolny Śląsk wspiera Ukrainę!

Dodano: 01-03-2022

Zakończyła się zwołana z inicjatywy Marszałka Dolnego Śląska Cezarego Przybylskiego nadzwyczajna sesja Sejmiku. Jednogłośną decyzją radnych Dolny Śląsk zerwał współpracę z Obwodem Leningradzkim w Rosji. Dofinansowano także Centrum Medyczne DOLMED, które dzięki kwocie 1,5 miliona złotych pomoże ukraińskim szpitalom poprzez zakup sprzętu medycznego.

[więcej]

Pociąg humanitarny Kolei Dolnośląskich pojechał na granicę z Ukrainą

Dodano: 01-03-2022

Pociąg Kolei Dolnośląskich pojechał dziś do Przemyśla na granicę polsko-ukraińską. Skład przewiezie na Dolny Śląsk uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. To kolejny gest wsparcia samorządu województwa w ostatnich dniach. Jako przedstawiciele samorządu województwa w pociągu znaleźli się wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Krzysztof Maj – członek zarządu województwa. Na pokładzie są także tłumacze języka ukraińskiego i rosyjskiego.

[więcej]

Marszałek Dolnego Śląska ogłasza zbiórkę dla Ukrainy

Dodano: 28-02-2022

W związku z barbarzyńską zbrojną inwazją Rosji na suwerenne terytorium Ukrainy, z którą Dolny Śląsk łączą liczne partnerstwa międzyregionalne i samorządowe, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski ogłasza zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych oraz uchodźców wewnętrznych trwającego konfliktu zbrojnego. Poniżej znajdą Państwo listę najbardziej potrzebnych artykułów i przedmiotów.

[więcej]