rozmiar czcionki: A | A | A

O infrastrukturze sportowej w Oleśnicy

Dodano: 05-05-2011

Rozbudowa bazy sportowej to jeden z wielu tematów, o których rozmawiano dziś w Urzędzie Miasta w Oleśnicy. Gośćmi burmistrza Jana Bronsia byli wicemarszałek Radosław Mołoń oraz wójt gminy Marcin Kasina. W trakcie spotkania najwięcej uwagi poświęcono budowie boiska wielofunkcyjnego w Oleśnicy, na którym w przyszłości będą rozgrywane, zarówno mecze piłkarskie, jak i zawody lekkoatletyczne.

[więcej]

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza na konsultacje społeczne

Dodano: 05-05-2011

W ramach trwających od 8 kwietnia konsultacji społecznych projektu strategii Rozwoju Kapitału Społecznego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje konferencję: „Zaufanie, dobro wspólne, dialog obywatelski- czy jesteśmy na to gotowi?”

[więcej]

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich za 33,4 mln

Dodano: 04-05-2011

4 maja w trasę do Leśnicy wyruszył nowy szynobus Kolei Dolnośląskich. Spółka otrzyma do końca tego roku jeszcze sześć takich pojazdów. Nowy tabor kosztował 33,4 mln zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. W inauguracyjnym kursie wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodano: 03-05-2011

3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił konstytucję Rzeczypospolitej. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna ustawa zasadnicza. Dziś obchodzimy 220. rocznicę tego ważnego w historii Polski wydarzenia. We wrocławskich uroczystościach z tej okazji wziął udział wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Dzień Flagi

Dodano: 02-05-2011

W PRL za wywieszenie biało-czerwonych sztandarów w terminie innym niż święta państwowe groziła grzywna. Miało to na celu niedopuszczenie do demonstracji i protestów pod barwami narodowymi przeciwko ówczesnej władzy. Te czasy na szczęście mamy już za sobą i dziś każdy Polak może wywiesić biało-czerwona flagę okazując w ten sposób swój patriotyzm. We wrocławskich obchodach Dnia Flagi RP uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec. Uroczystości odbyły się na Placu Gołębim wrocławskiego Rynku....

[więcej]

Uczą się bezpiecznie żyć

Dodano: 02-05-2011

Znamy już zwycięzców półfinału konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Wśród triumfatorów są m.in. przedszkolacy z Wrocławia oraz uczniowie z Ligoty Polskiej. Nagrody wręczył, Jarzy Łużniak, członek zarządu województwa.

[więcej]

Szwedzka para królewska na Dolnym Śląsku

Dodano: 29-04-2011

Szwedzka para królewska do Polski przyjedzie na zaproszenie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i spędzi u nas trzy dni, od 4 do 6 maja. Podczas wizyty szwedzkim monarchom towarzyszyć będą przedstawiciele rządu i dworu królewskiego. Do naszego kraju przybędzie także delegacja szwedzkich przedsiębiorców.

[więcej]