rozmiar czcionki: A | A | A

Nadodrzanka w biało-żółtych barwach Kolei Dolnośląskich

Dodano: 11-12-2023

Wraz z nowym, obowiązującym od 10 grudnia, kolejowym rozkładem jazdy na dolnośląskim odcinku linii nadodrzańskiej pasażerowie korzystają z 22 par pociągów Kolei Dolnośląskich w ciągu doby. Nowoczesne składy KD to nowa jakość, komfort, bezpieczeństwo oraz ekologia doceniane przez mieszkańców regionu już od 15 lat.

[więcej]

Kolej wraca do Świeradowa-Zdroju po prawie trzech dekadach! Pasażerów w góry zawiozą nowoczesne...

Dodano: 07-12-2023

Po 27 latach Świeradów-Zdrój i Mirsk wracają na kolejową mapę Polski. To kolejna już linia zrewitalizowana i przywrócona do użytkowania w ramach programu walki z wykluczeniem komunikacyjnym realizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W uroczystości oraz inauguracyjnym przejeździe pociągu Kolei Dolnośląskich uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa, Wojciech Zdanowski – Wiceprezes Kolei Dolnośląskich oraz radni sejmiku województwa i...

[więcej]

Wręczono Dolnośląskie Nagrody Sportowe

Dodano: 06-12-2023

Ponad 100 dolnośląskich sportowców i trenerów odebrało dziś nagrody sportowe z rąk Tymoteusza Myrdy – członka zarządu województwa. Wyróżnienia wręczono w uznaniu wyników osiągniętych na arenach sportowych w tym roku.

[więcej]

Mobilne płuca w Lubaniu

Dodano: 06-12-2023

Smogowe płuca Alarmu Smogowego jak co roku badają jakość powietrza na Dolnym Śląsku. Po Bolesławcu przyszedł czas na Lubań, a efekty pracy mobilnej instalacji podsumowali dziś podczas konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski, Arkadiusz Słowiński – Burmistrz Lubania oraz Krzysztof Smolnicki – jeden z liderów Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

[więcej]

Konwent Marszałków Województw RP obradował w Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie...

Dodano: 05-12-2023

Pół roku temu Dolny Śląsk przejął przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw RP. Pierwsze posiedzenie gremium odbyło się we wrześniu w Karpaczu podczas Forum Ekonomicznego. Dziś kolejne obrady, które poświęcone zostały gospodarowaniu odpadami oraz polityce zdrowotnej. Nasz region przewodzi Konwentowi do końca roku.

[więcej]

Dolny Śląsk zorganizuje Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

Dodano: 28-11-2023

Na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju. O współpracy samorządu województwa z Polskim Związkiem Lekkoatletyki opowiedzieli dziś Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa oraz Sebastian Chmara – Wiceprezes PZLA, Zygmunt Worsa – Prezes DZLA.

[więcej]

Niemal miliard złotych na pożyczki dla przedsiębiorców

Dodano: 28-11-2023

Dzięki umowie podpisanej dziś z Bankiem Gospodarstwa Krajowego już wiosną przyszłego roku dolnośląscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o atrakcyjne pożyczki. Dokument podpisał dziś marszałek Cezary Przybylski oraz przedstawiciele BGK.

[więcej]