rozmiar czcionki: A | A | A

„OPERA DAJE ODDECH” – warsztaty pocovidowe

Dodano: 16-02-2021

Od początku pandemii koronawirusa minął już blisko rok. Wiele osób przeszło już infekcję, ale wciąż zmaga się z jej skutkami lub powikłaniami. Pomocą dla nich mogą być profesjonalne ćwiczenia ruchowe i oddechowe, które organizuje Opera Wrocławska w ramach akcji „Opera daje oddech”.

[więcej]

Nowa pożyczka dla branży turystycznej

Dodano: 16-02-2021

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy od niemal roku daje oparcie przedsiębiorcom cierpiącym z powodu pandemii koronawirusa. Oferowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wsparcie uzupełnia rządowe tarcze finansowe i na bieżąco jest modyfikowane, aby odpowiadać na potrzeby i oczekiwania firm. Właśnie rusza nowa pożyczka płynnościowa dla przedsiębiorców z branży turystycznej.

[więcej]

Dolnośląskie zachwyty 2020 - poznaliśmy ulubione miejsca odwiedzających nasz region

Dodano: 12-02-2021

Kto podróżował po Dolnym Śląsku w ubiegłym roku? Co szczególnie zachwyciło turystów, a przede wszystkim, jak epidemia koronawirusa zmieniła turystykę w naszym regionie? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali twórcy badania „Dolnośląskie zachwyty 2020” - Magdalena Piotrowicz-Zbieraj, autorka bloga o podróżach zbierajsie.pl oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

[więcej]

Nowy portal pomoże wypromować ofertę turystyczną Dolnego Śląska

Dodano: 09-02-2021

Oferta turystyczna Dolnego Śląska jest niezwykle bogata. Można znaleźć tutaj malownicze góry, piękne jeziora czy zabytkowe miasta. Odwiedzający nie będą się nudzić niezależnie od tego, czy przyjadą na weekendową wycieczkę, czy też dwutygodniowy urlop. Od teraz jednak odkrywanie walorów Dolnego Śląska stało się prostsze, niż kiedykolwiek. Wystarczy wejść na portal www.dolnyslask.travel.pl.

[więcej]

Województwo Dolnośląskie powołało Społeczną Radę Kultury

Dodano: 05-02-2021

Siedemnaścioro wybitnych przedstawicieli środowisk twórczych, artystów, animatorów i ekspertów z dziedziny kultury utworzy, powołaną właśnie, Społeczną Radę Kultury. Będzie ona działać przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego i wspierać samorząd w dialogu oraz działaniach w zakresie rozwoju kultury w regionie.

[więcej]

Polskie Davos przenosi się do Karpacza. Deklaracja podpisana

Dodano: 04-02-2021

To już pewne. Od tego roku kolejne edycje Forum Ekonomicznego odbywać się będą na Dolnym Śląsku. Przedstawiciele samorządu województwa, Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, Wrocławia i Karpacza podpisali dzisiaj deklarację w sprawie współpracy przy organizacji tego prestiżowego wydarzenia.

[więcej]

Dolnośląskie muzea ponownie otwarte!

Dodano: 02-02-2021

Już w tym tygodniu wszystkie muzea prowadzone i współprowadzone przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego otwierają się dla zwiedzających - oczywiście przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Po dłuższej przerwie ponownie mamy okazję spotkać się z historią i obejrzeć fantastyczne wystawy oraz podziwiać niezwykłe eksponaty w dolnośląskich muzeach.

[więcej]