rozmiar czcionki: A | A | A

Sejmik przyjął budżet na rok 2021

Dodano: 10-12-2020

Dolnośląski sejmik przyjął uchwałę budżetową na rok 2021. Za jej przyjęciem w kształcie zaprezentowanym przez zarząd województwa zagłosowało 21 radnych, przeciw było 5, a 10 wstrzymało się od głosu. Przyszłoroczny budżet Dolnego Śląska zakłada dochody w wysokości prawie 1 mld 264 mln zł oraz wydatki sięgające 1 mld 309 mln zł. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 723 mln zł, zarezerwowano na transport. O 38 milionów złotych więcej przeznaczonych zostanie na wydatki majątkowe, czyli na inwestycje....

[więcej]

Nowa umowa z POLREGIO

Dodano: 10-12-2020

Województwo Dolnośląskie i POLREGIO podpisały 10-letnią umowę na wykonanie przewozów kolejowych w regionie na kwotę 309 mln zł. Strony uzgodniły 10% wzrost liczby połączeń i dlatego w przyszłym roku praca eksploatacyjna wyniesie ponad 3,5 mln km. Dzięki temu w rozkładzie pojawią się dodatkowe połączenia m.in.: do Wołowa, Opola i Poznania.

[więcej]

Nowoczesna pracownia endoskopii w DCO

Dodano: 09-12-2020

W Dolnośląskim Centrum Onkologii otwarto nową Pracownię Endoskopii. Inwestycja ma umożliwić pacjentom onkologicznym łatwiejszy i szybszy dostęp do kompleksowej diagnostyki endoskopowej. Koszt inwestycji to 570 tys. zł.

[więcej]

Marszałek ojcem chrzestnym Domu Opieki Wyręczającej

Dodano: 03-12-2020

We Wrocławiu powstanie pierwszy na Dolnym Śląsku i jedyny w zachodniej części kraju Dom Opieki Wyręczającej. To miejsce oferujące czasową opiekę wytchnieniową dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. Dom Opieki powstaje dzięki Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji Polsat.

[więcej]

Rusza Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem

Dodano: 01-12-2020

Przy Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc otwiera się pierwszy na Dolnym Śląsku i drugi w Polsce Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po COVID-19, który obejmie swoją opieką pacjentów, u których występują powikłania po zarażeniu wirusem SARS-CoV-2. Samorząd województwa przekaże 200 tysięcy złotych na specjalistyczny sprzęt do diagnostyki w ośrodku.

[więcej]

Modułowy szpital w Bolesławcu otwarty dla pacjentów

Dodano: 30-11-2020

Nowy modułowy szpital w Bolesławcu jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Sprawna współpraca samorządu województwa, lokalnych władz, a także dyrekcji szpitala powiatowego w Bolesławcu, pozwoliła wybudować i wyposażyć nowy obiekt w ciągu 3,5 miesiąca. Dzięki zaangażowaniu samorządu województwa, inwestycję wartą przeszło 8 mln złotych, sfinansowano w całości ze środków unijnych. Po zakończeniu pandemii szpital modułowy nadal będzie służył pacjentom, np. jako zakład opieki...

[więcej]

Mobilne płuca przenoszą się do Wałbrzycha

Dodano: 27-11-2020

Za nami 2 tygodnie monitorowania jakości powietrza w centrum Jeleniej Góry. Akcja zorganizowana została przez samorząd województwa w ramach kampanii „Czyste zasady” we współpracy z Instytutem Rozwoju Terytorialnego i Fundacją Ekorozwoju.

[więcej]