rozmiar czcionki: A | A | A

Góry Bez Brawury 2022/2023

Dodano: 23-11-2022

Seria nowych spotów edukacyjnych w radiu i telewizji, filmy dotyczące bezpieczeństwa publikowane online, zimowe atrakcje regionu, spotkania na dolnośląskich stokach – rusza kolejna edycja akcji #GóryBezBrawury, prowadzona przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i GOPR.

[więcej]

Dolnośląscy przedsiębiorcy na targach elektronicznych w Monachium

Dodano: 21-11-2022

Targi Electronica w Monachium to jedne z największych targów w Europie, gromadzące przedstawicieli międzynarodowego przemysłu elektronicznego. Dolnośląscy przedsiębiorcy, w ramach projektu Going Global dofinansowanego ze środków unijnych, podczas wydarzenia mieli okazję zaprezentować swój potencjał przed kontrahentami z całego świata. W misji gospodarczej do Monachium uczestniczyli również przedstawiciele samorządu województwa – wicemarszałek Grzegorz Macko oraz radni województwa: Michał...

[więcej]

Mobilne płuca zbadają jakość powietrza w centrum Strzelina

Dodano: 10-11-2022

Mobilne płuca Polskiego Alarmu Smogowego po raz kolejny ruszyły w Polskę. Na Dolnym Śląsku pojawiły się w centrum Strzelina, gdzie przez dwa tygodnie będą badać jakość powietrza, którym oddychamy w ramach akcji „Czyste Zasady”.

[więcej]

Transport pomocy humanitarnej dla Ukrainy

Dodano: 10-11-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest w stałym kontakcie z partnerskimi regionami w Ukrainie oraz z Konsulatem Generalnym Ukrainy we Wrocławiu. W ostatnim czasie otrzymaliśmy prośby o udzielenie pomocy humanitarnej uchodźcom wewnętrznym z terenów przyfrontowych oraz mieszkańcom ziem wyzwolonych z okupacji rosyjskiej. Pomoc jest niezbędna również w szpitalach polowych oraz w ośrodkach dla uchodźców w warunkach nadchodzącej zimy.

[więcej]

Poznaliśmy wyniki konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska”

Dodano: 09-11-2022

Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W tym roku wsie na Dolnym Śląsku po raz czternasty udowodniły, że nie tylko są miejscami pełnymi folkloru i tradycji, ale również potrafią wspólnie działać i dzielić się kreatywnością. Wyniki konkursu zaprezentował dziś wicemarszałek Grzegorz Macko. W spotkaniu uczestniczyli także Renata Surma - Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej oraz Grzegorz Suduł, Dyrektor...

[więcej]

Samorządowcy z Dolnego Śląska z wizytą w Ukrainie

Dodano: 09-11-2022

Przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na zaproszenie włodarzy miast, obwodów i deputowanych z Rady Najwyższej Ukrainy odwiedzili tereny, które niedawno objęte były walkami z rosyjskim agresorem. Delegacja dostarczyła również niezbędną pomoc humanitarną.

[więcej]

Ponad 2 miliony złotych dla organizacji pozarządowych

Dodano: 04-11-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w listopadzie ogłosi otwarty konkurs ofert w dziedzinie kultury na zadania wieloletnie, jak i jednoroczne. To odpowiedź na głos dolnośląskich środowisk artystycznych i twórczych.

[więcej]