rozmiar czcionki: A | A | A

Wideokonferencja z Hetmanem Kraju Libereckiego

Dodano: 18-12-2020

Gościem marszałka Cezarego Przybylskiego był dziś Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta. Podobnie jak podczas niedawnych spotkań z Hetmanami krajów Środkowoczeskiego i Pardubickiego, rozmowa była okazją do złożenia gratulacji wyniku wyborczego osiągniętego w niedawnych regionalnych wyborach w Republice Czeskiej.

[więcej]

Forum Ekonomiczne z Krynicy przenosi się na Dolny Śląsk

Dodano: 17-12-2020

Po blisko trzech dekadach międzynarodowe Forum Ekonomiczne - największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli świata polityki i biznesu - przenosi się z Krynicy-Zdroju do Karpacza. Oferta Dolnego Śląska okazała się najlepsza spośród przesłanych z Wielkopolski, Małopolski oraz województwa zachodniopomorskiego.

[więcej]

Spotkania z Hetmanami

Dodano: 17-12-2020

Wspólne przedsięwzięcia, turystyka, a także sytuacja epidemiczna to główne tematy rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z hetmanami czeskimi. Rozmowy odbywały się w formie wideokonferencji i były także okazją do przekazania gratulacji hetmanom z okazji wygranych w regionalnych wyborach w Republice Czeskiej.

[więcej]

Wręczono Dolnośląskie Klucze Sukcesu

Dodano: 16-12-2020

W Urzędzie Marszałkowskim po raz 24. Przyznano Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Nagrody odebrali laureaci trzech kategorii za: największą osobowość w promocji regionu, wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej oraz dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej.

[więcej]

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Marszałka

Dodano: 16-12-2020

Jak co roku w okresie przedświątecznym marszałek Cezary Przybylski gościł harcerzy z Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, którzy przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju.

[więcej]

Chrońmy swoje dane w sieci

Dodano: 15-12-2020

„Pandemia ubrała nas w maski. W mieszkaniach urządziła nam biura i szkoły. Przez internetowe kamery patrzą na nas współpracownicy i nauczyciele. Czy tylko oni?”. O tym jak uchronić się przed cyberprzestępczością informuje prowadzony przez samorząd województwa program Bezpieczny Dolnoślązak. Spot inaugurujący przyszłoroczną edycję programu już teraz można obejrzeć na antenie TVP3 Wrocław i w Internecie.

[więcej]

Smogowe Płuca kończą objazd po Dolnym Śląsku

Dodano: 11-12-2020

Po dwóch tygodniach stacjonowania w Jeleniej Górze, a następnie dwóch kolejnych w Wałbrzychu, makieta ludzkich płuc przetransportowana została do Wrocławia. To zakończenie akcji edukacyjno-informacyjnej realizowanej w ramach kampanii „Czyste Zasady”. Jej celem było zobrazowanie problemu jakim jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasz organizm.

[więcej]