rozmiar czcionki: A | A | A

Samorządy deklarują współpracę przy budowie Cyklostrady Dolnośląskiej

Dodano: 03-11-2021

Za nami spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy Cyklostrady Dolnośląskiej. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu przedstawiciele samorządów lokalnych podpisali deklarację współpracy przy realizacji tej inwestycji. Zarząd województwa reprezentowali marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

[więcej]

Rusza budowa ośrodka zdrowia psychicznegl dla dzieci i młodzieży

Dodano: 03-11-2021

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu i Dzienny Ośrodek Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu łączą siły. Dzięki połączeniu będą funkcjonować jako jeden podmiot, pozwoli to na stworzenie w przyszłości na ich bazie kompleksowego ośrodka zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Prace związane z przygotowaniem dokumentacji już trwają, natomiast koniec prac budowlanych planuje się na koniec 2023 roku....

[więcej]

Dolny Śląsk na EXPO 2020

Dodano: 29-10-2021

Po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ruszyła Wystawa Światowa EXPO. Stawy Milickie, centrum wiedzy o wodzie Hydropolis, wrocławskie krasnale, ceramika z Bolesławca, wyroby kryształowe, to skarby Dolnego Śląska, które zostaną zaprezentowane w Dubaju.

[więcej]

Dolnośląski Sejmik apeluje do Komisji Europejskiej

Dodano: 28-10-2021

Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyjęli podczas dzisiejszej sesji apel skierowany do Komisji Europejskiej. Dotyczy on niezwłocznego zatwierdzenia polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID-19. Za przyjęciem apelu głosowało 21 radnych, przeciwko przyjęciu apelu było 15 radnych.

[więcej]

Sejmik przyjął uchwałę o kolei aglomeracyjnej

Dodano: 28-10-2021

Kolej jest ważnym elementem w układach komunikacyjnych dużych miast, a potrzebę utworzenia kolei aglomeracyjnych, oprócz samorządów, zauważa w ostatnim czasie wiele środowisk obywatelskich. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom dolnośląski sejmik przyjął dziś jednogłośnie uchwałę o podjęciu działań na rzecz stworzenia kolei aglomeracyjnych wokół największych miast regionu.

[więcej]

Dolnośląski Kongres Obywatelski

Dodano: 27-10-2021

"Nowa rzeczywistość - nowa perspektywa. Aktualne wyzwania dla obywateli i obywatelek w czasie kryzysu” – pod tym hasłem odbyła się VI już edycja Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego, który zgromadził dziś kilkuset przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania, a także przedstawicieli samorządów i biznesu. Najważniejszymi tematami tegorocznej edycji stały się m.in. środki unijne dla NGO i dla Dolnego Śląska, kryzys klimatyczny, migracje czy współpraca z biznesem. Samorząd...

[więcej]

Za nami polsko-czeska giełda partnerstw

Dodano: 27-10-2021

Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do gmin i powiatów przygranicznych z Polski i z Czech oraz instytucji i organizacji zorientowanych na współpracę polsko-czeską. Zainteresowanie udziałem w Giełdzie znacznie przekroczyło oczekiwania, dając dowód na potrzebę organizacji tego typu spotkań. W zaplanowanych aktywnościach wzięło udział ponad 140 osób, w tym 49 uczestników z Republiki Czeskiej oraz 91 z Polski.

[więcej]