rozmiar czcionki: A | A | A

Zakończono kolejną inwestycję Sanatoriów Dolnośląskich

Dodano: 04-10-2023

Zakończono kolejną inwestycję Sanatoriów Dolnośląskich – remont dachu i elewacji w Sanatorium Uzdrowiskowym „Azalia”. Zabytkowe centrum Szczawna–Zdroju będzie jeszcze piękniejsze. Przedmiotem inwestycji realizowanej przez Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. był kompleksowy remont dachu pawilonu nr 1 Sanatorium Uzdrowiskowego „Azalia” w Szczawnie-Zdroju. To zabytkowy budynek pochodzący z początku XX w.

[więcej]

Nowa droga odciąży ruch w centrum Strzelina

Dodano: 04-10-2023

Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk oraz Krzysztof Maj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego podpisali list intencyjny w sprawie budowy prawie 3-kilometrowego łącznika drogowego. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo, a ruch tranzytowy przeniesie się poza granice miasta.

[więcej]

Nowoczesny inkubator przedsiębiorczości triQube już działa

Dodano: 29-09-2023

We Wrocławiu uroczyście otwarto dziś triQube – inkubator przedsiębiorczości stworzony przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. w partnerstwie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. Nowoczesny budynek będzie wspierał działalność firm z naszego regionu – przed wszystkim tych, które związane są z innowacyjnymi branżami gospodarki. W ofercie inkubatora są m.in. biura na wyłączność i biura wirtualne, przestrzenie do coworkingu, sale konferencyjne oraz studio nagrań audio i...

[więcej]

Pociągi wracają do Jedliny Zdroju

Dodano: 28-09-2023

W nowym rozkładzie jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od grudnia tego roku, podróżni znajdą codzienne połączenia do Jedliny Zdroju. Zawiozą ich tam pociągi Kolei Dolnośląskich, a regularne, codzienne kursy wrócą na nią po przeszło 30 latach. O szczegółach poinformował dziś podczas konferencji prasowej wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Dolnośląskie Centrum Filmowe rozpoczyna współpracę z milickim Kinem Capitol

Dodano: 28-09-2023

Od października weekendowe seanse repertuarowe w milickim Kinie Capitol zaprogramuje Dolnośląskie Centrum Filmowe. Porozumienie w tej sprawie podpisał burmistrz Milicza Piotr Lech i dyrektorka DCF-u Magdalena Klich-Kozłowska.

[więcej]

Najnowocześniejsza w Polsce hala lekkoatletyczna

Dodano: 22-09-2023

Dziś została oficjalnie otwarta długo wyczekiwana przez całe środowisko sportowe, jedyna w regionie i najnowocześniejsza w Polsce, hala lekkoatletyczna. W uroczystości uczestniczyli m.in. Elżbieta Witek - Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Pierwsze sprzęty wodne z Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego zwodowane

Dodano: 21-09-2023

Dziś na nabrzeżu Odry przy ul. Księcia Witolda we Wrocławiu przekazano pierwsze sprzęty wodne zakupione w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego 2023. Podczas spotkania zaprezentowano 16 pontonów, wiosła, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, a także łódź motorową, która posłuży do zabezpieczania spływów pontonowych na Odrze. Projekt zrealizował Klub Sportowy „Yacht Club Bergline”.

[więcej]