rozmiar czcionki: A | A | A

Forum Ekonomiczne w Karpaczu – ogromny sukces i szansa dla regionu

Dodano: 26-03-2021

XXX jubileuszowa edycja Forum Ekonomicznego odbędzie się od 7 do 9 września w Karpaczu. Położona u podnóża Śnieżki gmina stanie miejscem spotkań najważniejszych polityków, biznesmenów, liderów samorządowych, ludzi kultury i sztuki z kraju i ze świata.

[więcej]

Odszedł prof. Jan Waszkiewicz - pierwszy Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 26-03-2021

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Waszkiewicza. Jako pierwszy Marszałek Województwa Dolnośląskiego otworzył historię naszego samorządu. Zapisał się w naszej pamięci jako mądry i doświadczony samorządowiec, ale przede wszystkim jako dobra i życzliwa osoba, której nie były obojętne problemy drugiego człowieka. Pełniąc funkcję marszałka województwa troszczył się o dobro wspólne i pomyślność Dolnoślązaków. Konsekwentnie dążył do realizacji...

[więcej]

Koleje Dolnośląskie kupują kolejnych 8 elektrycznych Elfów2

Dodano: 25-03-2021

W najbliższym czasie na Dolny Śląsk trafi łącznie aż 13 nowych pięcioczłonowych pociągów z PESA Bydgoszcz i sześć hybrydowych Impulsów II od Newagu. Pierwsze składy w barwach Kolei Dolnośląskich, regionalnego przewoźnika należącego do Samorządu Województwa Dolnośląskiego, wyjadą na trasy już w 2022 roku. Zakup był możliwy dzięki bardzo dobrej współpracy z bankiem PKO Bankiem Polskim.

[więcej]

Powstaje Cyklostrada Dolnośląska

Dodano: 24-03-2021

Ponad 1800 kilometrów długości będzie miała Cyklostrada Dolnośląska – koncepcja długodystansowych dróg rowerowych w regionie. Warty około 850 milionów złotych projekt poprawi dostępność transportową regionu, zintegruje lokalne drogi rowerowe i powiąże je z dolnośląską siecią kolejową.

[więcej]

Największa inwestycja drogowa w Wołowie wkracza w ostatni etap realizacji

Dodano: 11-03-2021

Rozpoczął się ostatni etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 338 w Wołowie. Inwestycja warta w sumie ponad 46mln złotych będzie gotowa w połowie przyszłego roku. Zadanie realizowane jest na podstawie porozumienia między Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei oraz Gminą Wołów, która pełni rolę inwestora zastępczego.

[więcej]

Pięć lat współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii

Dodano: 10-03-2021

Gospodarka, turystyka, edukacja i ochrona zdrowia – to najważniejsze kierunki współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii. Regiony obchodzą właśnie jubileusz pięciolecia współpracy, którą podsumowali dziś podczas wspólnego spotkania przedstawiciele partnerskich samorządów.

[więcej]

Korona z bolesławieckiej ceramiki dla Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 05-03-2021

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Jego historia sięga 90 lat wstecz, a po latach przerwy w 2019 roku konkurs powrócił na Dolny Śląsk. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, a dziś zobaczyliśmy wyjątkową koronę przeznaczoną dla laureatki dolnośląskiej edycji konkursu.

[więcej]