rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk pomaga walczącej Ukrainie

Dodano: 09-12-2022

Od początku konfliktu za naszą wschodnią granicą Dolny Śląsk z ogromnym zaangażowaniem wspiera walczącą Ukrainę. Decyzją zarządu województwa w przyszłorocznym budżecie zarezerwowane na ten cel zostaną 23 miliony złotych. Podczas konferencji prasowej poinformowali o tym marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałkowie Marcin Krzyżanowski i Grzegorz Macko oraz Andrzej Jaroch – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Koleje Dolnośląskie ponownie na trasie „Nadodrzanki”

Dodano: 07-12-2022

Pociągi w żółto-białych barwach Województwa Dolnośląskich wracają po dziewięciu latach na cały dolnośląski odcinek tzw. Nadodrzanki, czyli trasy kolejowej z Wrocławia do Głogowa. Dla podróżnych korzystających z połączeń nowością będą przede wszystkim większe pociągi – na trasie pojawią się Impulsy 45WE, pięcioczłonowe pojazdy mogące pomieścić ponad 500 pasażerów.

[więcej]

Kolej wróciła do Chocianowa

Dodano: 06-12-2022

Po ponad dwudziestu latach kolej pasażerska wraca do Chocianowa. Podróżni z regularnych, codziennych pociągów Kolei Dolnośląskich skorzystają już w najbliższą niedzielę, kiedy w życie wejdzie nowy kolejowy rozkład jazdy. Plan przywracania połączeń kolejowych w regionie jest jednym ze sztandarowych programów realizowanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Sukces Dolnego Śląska – do regionu trafi blisko 11 miliardów złotych

Dodano: 05-12-2022

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027 wraz z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji zostały zaakceptowane przez Komisję Europejską. To wielki sukces zarządu województwa, który prowadził negocjacje funduszy europejskich z KE. W najbliższych latach nasz region będzie dysponował największym w swojej historii budżetem unijnym, to blisko 11 miliardów złotych, które zostaną wykorzystane na zrównoważony rozwój całego Dolnego Śląska.

[więcej]

Kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty dla kierowców

Dodano: 05-12-2022

Zakończyła się budowa ważnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do Ronda w Żernikach Wrocławskich i ul. Buforowej. Dziś trasa ta została oficjalnie otwarta dla ruchu. Powstanie całej WOW znacznie ułatwi podróżowanie południowymi i wschodnimi obrzeżami Wrocławia, a także wpłynie na zmniejszenie korków w mieście.

[więcej]

Dolnośląskie firmy podbijają światowe rynki

Dodano: 05-12-2022

Setki spotkań, nowe kontakty biznesowe, misje gospodarcze i obecność w najważniejszych światowych wydarzeniach – Samorząd Województwa Dolnośląskiego podsumował projekt Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza.

[więcej]

W Wołowie pojawiły się Mobilne płuca, które sprawdzą jakość powietrza

Dodano: 02-12-2022

Instalacja Mobilne płuca po 3 tygodniach monitorowania jakości powietrza w centrum Strzelina trafiła na rynek w Wołowie. To kolejna odsłona kampanii „Czyste zasady” organizowanej we współpracy z Instytutem Rozwoju Terytorialnego i Polskim Alarmem Smogowym.

[więcej]