rozmiar czcionki: A | A | A

Wydarzenie Roczne Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska podczas Parku Sportowego...

Dodano: 17-08-2022

W dniach 6-12 sierpnia w Parku Na Špici w Pardubicach (Czechy) odbyło się coroczne wydarzenie promocyjne Programu V-A Republika Czeska – Polska, zwane Wydarzeniem Rocznym. W tym roku stanowiło ono część imprezy Park Sportowy Pardubice 2022, która obejmowała liczne atrakcje sportowe i kulturalne dla całej rodziny, a w szczególności dla najmłodszych.

[więcej]

Decyzja Zarządu Województwa Dolnośląskiego o całkowitym zakazie połowu ryb na całym dolnośląskim...

Dodano: 11-08-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, na wniosek Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie oraz Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, który dzisiaj skierowany został do Urzędu Marszałkowskiego, podjął w trybie pilnym uchwałę o całkowitym zakazie połowu ryb na całym dolnośląskim odcinku rzeki Odry do 30 września br.

[więcej]

Z klasyką i jazzem przez Dolny Śląsk - samorząd województwa i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca...

Dodano: 05-08-2022

Artyści występujący w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych, wystąpią w kameralnej odsłonie poza większymi miastami i w niekonwencjonalnej scenerii. Samorząd województwa podpisał dziś list intencyjny inicjujący stworzenie na Dolnym Śląsku projektu Polskiego Impresariatu Muzycznego. W budżecie województwa zaplanowano na ten cel 200 tys. zł.

[więcej]

Oświadczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 04-08-2022

Oświadczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego w sprawie notorycznego odwoływania przez Spółkę POLREGIO połączeń kolejowych

[więcej]

Jolanta Ubowska pokieruje Dolnośląską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we...

Dodano: 03-08-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego powołał Jolantę Ubowską na stanowisko Dyrektora Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Nowa dyrektor od lat związana jest ze środowiskiem bibliotekarskim, literackim oraz naukowym we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku. Jej kadencja potrwa pięć lat.

[więcej]

Dolnośląscy przedsiębiorcy na Międzynarodowych Targach Medycznych FIME

Dodano: 01-08-2022

W dniach 27-29 lipca 2022 roku, w Miami w Stanach Zjednoczonych, odbyły się - jedne z największych na świecie - branżowe Międzynarodowe Targi Medyczne FIME 2022. W misji gospodarczej zorganizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, w ramach unijnego projektu Dolnośląskiej Dyplomacji Gospodarczej „Going Global”, wzięli udział przedsiębiorcy z Dolnego Śląska działający w sektorze ochrony zdrowia, przedstawiciele samorządu województwa oraz przedstawiciele mediów.

[więcej]

Dofinansowanie dla Lokalnych Grup Działania

Dodano: 27-07-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowy z osiemnastoma Lokalnymi Grupami Działania z regionu. Wartość wsparcia przekracza 1,3 miliona złotych, a środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

[więcej]