rozmiar czcionki: A | A | A

W Krakowie rozmawiali o ścieżkach rowerowych

Dodano: 16-11-2021

W Krakowie Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego spotkał się z Łukaszem Smółką – Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego. Rozmawiano o idei, realizacji i efektach projektów Cyklostrada Dolnośląska i VeloMałopolska oraz o planach na przyszłość związanych z rozwojem turystyki rowerowej w tych regionach.

[więcej]

Dolny Śląsk w rytmie slow

Dodano: 15-11-2021

Turystyka slow to spokojne, uważne podróżowanie, które koncentruje się na poznawaniu regionalnego dziedzictwa kulturowego i jego głębszym doświadczaniu we własnym, raczej niespiesznym tempie. Do takiego poznawania regionu zachęca nowa kampania „Slow Travel Dolny Śląsk” inicjowana przez samorząd województwa.

[więcej]

Rozmowy polsko-czeskie

Dodano: 15-11-2021

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego spotkali się Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, oraz Pavel Buliček, 1. Zastępca Hetmana Kraju Hradeckiego. Podczas spotkania rozmawiano o współpracy w dziedzinach gospodarki, innowacji, klastrów oraz przedsiębiorczości.

[więcej]

Deklaracja współpracy wrocławskich uczelni

Dodano: 10-11-2021

Uniwersytet Wrocławski, Akademia Wychowania Fizycznego i Uniwersytet Medyczny podpisały dziś deklarację współpracy. Zacieśnienie kontaktów umożliwi realizację nowych projektów rozwojowych. Jednocześnie wspólny dokument wspierający wysiłki środowiska akademickiego podpisali dziś Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Trasa Kamienna częścią Cyklostrady Dolnośląskiej

Dodano: 09-11-2021

Trasa Kamienna od granicy z Czechami do Legnicy jest nowym elementem powstającej w regionie Cyklostrady Dolnośląskiej. Kolejne gminy przystąpiły także do rowerowej inicjatywy samorządu województwa.

[więcej]

Gala konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska"

Dodano: 06-11-2021

Za nami gala wręczenia nagród w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W tym roku wsie na Dolnym Śląsku po raz trzynasty udowodniły, że nie tylko są miejscami pełnymi folkloru i tradycji, ale również potrafią wspólnie działać i dzielić się kreatywnością. Do konkursu zgłosiły się sołectwa z aż dziesięciu gmin. Uroczysta gala z rozdaniem nagród zorganizowana została dziś w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce, a...

[więcej]

Trasa Miedziana częścią Cyklostrady Dolnośląskiej

Dodano: 04-11-2021

Za nami kolejne spotkanie z samorządowcami dotyczące budowy Cyklostrady Dolnośląskiej. Tym razem podczas rozmów w Lubinie dyskutowano o Trasie Miedzianej. Zarząd województwa reprezentował Tymoteusz Myrda.

[więcej]