rozmiar czcionki: A | A | A

Powołano Dolnośląską Radę Kobiet

Dodano: 24-06-2024

Od dziś w regionie działalność rozpoczyna Dolnośląska Rada Kobiet. To grono opiniująco-doradcze, które będzie funkcjonować przy samorządzie województwa, a w jego składzie znalazły się m.in. radne i posłanki z Dolnego Śląska.

[więcej]

Koleje Dolnośląskie ruszyły drugi rok z rzędu nad Bałtyk

Dodano: 22-06-2024

KD Premium Nadmorski już drugi rok z rzędu połączy Dolny Śląsk z Bałtykiem. Pociąg Kolei Dolnośląskich wyjechał o 6:44 z Wrocławia Głównego. To najszybsze połączenie kolejowe z Wrocławia do Świnoujścia, które będzie dostępne dla pasażerów w każdy weekend do końca wakacji.

[więcej]

Dolnośląskie firmy na networking Garden Event

Dodano: 21-06-2024

Ponad 200 przedstawicieli firm, samorządów a także instytucji otoczenia biznesu gościło dziś na organizowanym przez Konsulat RP w Toronto „Networking Garden Event”. To cykliczne wydarzenie podczas którego nasi przedsiębiorcy mają okazję zaprezentować swoją ofertę oraz wymienić się doświadczeniami. Współorganizatorem tegorocznego spotkania był marszałek Paweł Gancarz.

[więcej]

Nowa fabryka hiszpańskiej firmy Persan otwarta w Gminie Miękinia

Dodano: 20-06-2024

Blisko 1000 osób znajdzie zatrudnienie w nowo otwartej fabryce Persan we Wróblowicach w gminie Miękinia. Zakład hiszpańskiego koncernu zajmie się wytwarzaniem produktów chemii gospodarczej oraz higieny osobistej. W uroczystym otwarciu uczestniczyli Natalia Gołąb, Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Ambasador Hiszpanii w Polsce Ramiro Fernández Bachiller, a także przedstawiciele firmy Persan.

[więcej]

Targi Collision w Toronto. Ruszyła Olimpiada Technologii

Dodano: 20-06-2024

Targi Collision to największe kanadyjskie targi poświęcone nowym technologiom. Wydarzenie odbywa się w Toronto, a dzięki samorządowemu programowi Going Global 4.0 uczestniczą w nim dolnośląscy przedsiębiorcy z branży IT. W misji gospodarczej razem z przedsiębiorcami uczestniczą również przedstawiciele samorządu województwa: Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, wicemarszałek Michał Rado oraz radni województwa.

[więcej]

600 tysięcy zł dla Dolnośląskich Klubów!

Dodano: 18-06-2024

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego to wydarzenie podsumowujące współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku. Blisko 100 klubów sportowych otrzymało z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Wojciecha Bochnaka nagrody za szczególne osiągnięcia.

[więcej]

24 miliony zł dla najzdolniejszych dolnośląskich uczniów

Dodano: 13-06-2024

1500 dolnośląskich uczniów szkół podstawowych, uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych, otrzyma specjalne stypendia naukowe. Na program realizowany przez Urząd Marszałkowski przeznaczono w sumie 24 miliony złotych ze środków Unii Europejskiej, Budżetu Państwa i Budżetu Województwa.

[więcej]