rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie w Domaniowie!

Dodano: 26-08-2021

Trwają przygotowania do Dożynek Wojewódzkich, zwanych też Świętem Plonów, które obchodzimy cyklicznie na przełomie sierpnia i września, jako zwieńczenie dożynek gminnych i powiatowych. W tym roku rolnicy spotkają się 5 września na stadionie sportowym przy szkole podstawowej w Domaniowie, by uroczyście zakończyć czas żniw.

[więcej]

Coraz bliżej pociągów do Kowar i Karpacza

Dodano: 25-08-2021

Marszałek Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Marek Obrębalski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a także przedstawiciele m.in. gmin Karpacz, Mysłakowice, Podgórzyn i Związku Gmin Karkonoskich omawiali dziś szczegóły dotyczące rewitalizacji linii kolejowych z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar. Wspomniane trasy znajdują się na długiej liście połączeń, które w ostatnim czasie przejął Samorząd Województwa Dolnośląskiego....

[więcej]

BLOGERZY NA DOLNY ŚLĄSK!

Dodano: 25-08-2021

Dwudziestu blogerów i influencerów odwiedzi Dolny Śląsk w ramach kampanii #SzlakMaSmak, którą organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Blogerzy pokażą uroki i atrakcje regionu, a także przetestują lokalne produkty.

[więcej]

Dofinansowanie do inwestycji w Gminie Kowary

Dodano: 25-08-2021

Promesę na kwotę ponad 120 tysięcy złotych odebrała dzisiaj z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego burmistrz Gminy Kowary, Elżbieta Zakrzewska. Pieniądze pochodzą z konkursu Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2021 realizowanego z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

30 lat niepodległości Ukrainy

Dodano: 25-08-2021

Ukraiński pochód, wspólne odśpiewanie hymnu i wiele wydarzeń towarzyszących – we Wrocławiu rozpoczęły się obchody 30. rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości organizowane spod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Uroczystość była też okazją do otwarcia wystawy prezentującej dobre relacje Dolnego Śląska i Ukrainy.

[więcej]

Ponad 123 tysiące złotych dla Milicza

Dodano: 23-08-2021

Ponad 123 tysiące złotych na inwestycje drogowe to wysokość dotacji, jaką otrzymała gmina Milicz w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Pieniądze pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Marszałek Cezary Przybylski wręczył dziś symboliczną promesę na ręce burmistrza Milicza, Piotra Lecha oraz mieszkańców miasta.

[więcej]

Bolesławieckie Święto Ceramiki po raz 27

Dodano: 23-08-2021

27. Bolesławieckie Święto Ceramiki przeszło do historii. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło licznych turystów z kraju i z zagranicy, którzy przyjechali do Bolesławca podziwiać regionalne rękodzieło. W uroczystym otwarciu Święta Ceramiki wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]