rozmiar czcionki: A | A | A

Wyjątkowe wydarzenia na wrocławskich osiedlach

Dodano: 01-03-2024

20 projektów zostało wybranych w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski konkursie Osiedla Kultury i Sztuki. Organizatorzy podczas konferencji prasowej zapowiedzieli wydarzenia, które już wkrótce odbędą się na wrocławskich osiedlach. Pierwsze z nich już 8 marca na wrocławskich Żernikach.

[więcej]

To była pełna emocji #DolnośląskaZima – przyszedł czas na podziękowania

Dodano: 28-02-2024

Uzdrowiska przyciągające klimatem, największe ośrodki narciarskie, malownicze górskie szczyty, trasy zjazdowe i biegowe, tajemnicze podziemia, najwięcej w Polsce zamków i pałaców – przez 5 zimowych weekendów reprezentanci regionu zapraszali do odkrywania i odwiedzania Dolnego Śląska w ramach akcji „Dolnośląska Zima”. Przyszedł czas na podziękowania naszym partnerom za udział w zimowej akcji.

[więcej]

Jubileusz 25-lecia współpracy Dolnego Śląska i Saksonii

Dodano: 28-02-2024

Dolny Śląsk i Saksonia, partnerskie regiony od ćwierćwiecza, świętują okrągły jubileusz swojej owocnej współpracy. Z tej okazji Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego spotkali się z premierem Wolnego Państwa Saksonia Michaelem Kretschmerem w Kancelarii Stanu w Dreźnie. W Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego odbyła się konferencja prasowa podsumowująca tę uroczystość.

[więcej]

Dolnośląska Biblioteka Publiczna otwarta po remoncie

Dodano: 23-02-2024

Zakończył się remont w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego na wrocławskim Rynku. Odnowiony został parter z recepcją i holem głównym. Podczas renowacji zastosowano rozwiązania wyjątkowe na skalę europejską.

[więcej]

Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 23-02-2024

Przed nami jubileuszowa, dziesiąta już edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Podczas wydarzenia odbywającego się we Wrocławiu spotkają się przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz liczni eksperci. Hasłem wiodącym tegorocznej edycji jest „Dynamiczny region – nowoczesny samorząd”.

[więcej]

OŚWIADCZENIE

Dodano: 22-02-2024

w sprawie działań kontrolnych Samorządu Województwa Dolnośląskiego w zakresie gospodarki odpadami w latach 2018-2024

[więcej]

Dolny Śląsk 2014-2024 – bilans ostatniej dekady

Dodano: 15-02-2024

Dolnośląskie Centrum Filmowe stało się dziś miejscem wyjątkowego wydarzenia. W gronie samorządowców oraz przedstawicieli samorządowych instytucji z całego regionu, marszałek Cezary Przybylski podsumował dziś 10 lat swojej pracy na rzecz Dolnoślązaków i Dolnego Śląska jako Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]