rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska delegacja z misją gospodarczą w Nadrenii Północnej-Westfalii

Dodano: 29-08-2022

Delegacja z Dolnego Śląska składająca się z przedstawicieli samorządu województwa, na czele z wicemarszałkiem Grzegorzem Macko, oraz przedsiębiorców z regionu wzięła udział w misji gospodarczej w niemieckiej Kolonii. W jej ramach odbyło się wiele ważnych spotkań, a dolnośląskie firmy zaprezentowały się na targach GamesCom.

[więcej]

Rusza pierwsze na Dolnym Śląsku Centrum Druku 3D

Dodano: 25-08-2022

Dolny Śląsk stawia na nowe technologie i zaprasza do siebie innowatorów, którzy w swoich przedsięwzięciach biznesowych zamierzają wykorzystywać druk trójwymiarowy. Otwarte dziś Centrum Druku 3D umożliwi zaprojektowanie danego elementu, a następnie jego wydrukowanie z tworzyw sztucznych czy metalu. W uroczystości otwarcia uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Porozumienie w sprawie kolei aglomeracyjnej

Dodano: 23-08-2022

Samorząd województwa podpisał dziś z gminą Oborniki Śląskie porozumienie określające zasady współpracy obu samorządów przy organizowaniu kolei aglomeracyjnej. Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim pewność utrzymania dotychczasowej atrakcyjnej oferty przewozowej w najbliższych latach.

[więcej]

Cztery samorządy razem dla ratowania Odry. Marszałkowie nadodrzańskich regionów podpisali...

Dodano: 22-08-2022

Dzisiaj podpisana została ponadregionalna deklaracja współpracy samorządów województw nadodrzańskich, której celem jest stworzenie wspólnego programu ratunkowego dla Odry. Powstanie zespół złożony m.in. z naukowców i przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego.

[więcej]

Rozpoczyna się największy turniej brydża w Polsce!

Dodano: 19-08-2022

Po raz drugi we Wrocławiu odbędzie się Turniej World Bridge Series Wrocław 2022 - Otwarte Mistrzostwa Świata w Brydżu Sportowym. Wydarzenie najwyższej sportowej rangi zgromadzi blisko 2000 zawodników i zawodniczek z całego świata, a do stolicy Dolnego Śląska zawita pierwsza dziesiątka światowego rankingu. Zawody rozpoczynają się 19 sierpnia i potrwają do 3 września 2022 roku.

[więcej]

Pociągi Elf 2 już na dolnośląskich torach!

Dodano: 18-08-2022

Koleje Dolnośląskie właśnie odebrały dwa pociągi Elf 2 zakupione dzięki funduszom unijnym. To nowoczesne, elektryczne pojazdy, które od dziś będą kursować na trasie z Wrocławia Głównego przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic.

[więcej]

Szeroka współpraca kluczowa dla ratowania Odry

Dodano: 18-08-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego razem z regionami nadodrzańskimi, naukowcami, Polskim Związkiem Wędkarskim oraz organizacjami pozarządowymi stworzy system monitorujący stan wody w Odrze oraz plan przywrócenia ekosystemu w rzece.

[więcej]