Organizacja trójstronnego forum gospodarczego, wspólne przedsięwzięcia w zakresie kultury i sportu, a także wymiany młodzieży oraz współpraca lokalnych parlamentów – to najważniejsze tematy spotkania przedstawicieli Autonomicznej Republiki Adżarii, Kraju Związkowego Brandenburgia oraz władz Dolnego Śląska. Przedstawiciele trzech regionów spotkali się dziś we Wrocławiu i rozmawiali o wspólnych relacjach oraz planowanych przedsięwzięciach.
[więcej]Wyniki finansowe podległych marszałkowi placówek leczniczych były głównym tematem spotkania wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego z przedstawicielami samorządów zawodów medycznych oraz związków zawodowych pracowników Ochrony Zdrowia Województwa Dolnośląskiego.
[więcej]W najbliższy weekend odbędzie się największa narciarska impreza biegowa w Polsce. Tysiące miłośników biegów narciarskich wystartuje w 43. Biegu Piastów, by spróbować swoich sił na przepięknych trasach dolnośląskich Gór Izerskich.
[więcej]25 lutego z inicjatywy Marcina Krzyżanowskiego, wicemarszałka Dolnego Śląska odbyło się spotkanie przedstawicieli Zakładów Aktywności Zawodowej i organizacji aspirujących do założenia tego typu placówek z reprezentacją samorządu województwa dolnośląskiego.
[więcej]Jesteśmy jedynym urzędem administracji samorządowej, który został doceniony przez Ministerstwo Zdrowia za to, że dba o zdrowie swoich pracowników. Wczoraj Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia wręczył nam certyfikat „PracoDawcy Zdrowia”.
[więcej]Jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych takich jak facebook, twitter czy snapchat? Czym jest cyberbulling? O tym między innymi rozmawiali z młodzieżą przedstawiciele samorządu województwa, psychologowie i policjanci. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”.
[więcej]Inwestycje kolejowe i drogowe oraz stan realizacji programu Interreg były głównymi tematami dzisiejszej Konferencji Krajowej Euroregionu Nysa. Wydarzenie zorganizowano w Jeleniej Górze, a uczestniczyli w nim przedstawiciele 44 gmin, 6 powiatów oraz reprezentujący samorząd województwa dolnośląskiego marszałek Cezary Przybylski.
[więcej]