rozmiar czcionki: A | A | A

#365 Triathlon na Dolnym Śląsku

Dodano: 01-06-2023

Tego nikt nigdy wcześniej nie dokonał! Sportowiec Adrian Kostera podejmuje się wyzwania pobicia rekordu Guinnessa i robi to w całości na Dolnym Śląsku! Hasło przewodnie to najdłuższy triatlon świata, czyli nieprawdopodobny dystans: 1205 km pływania, 31132 km na rowerze i 7833 km biegu: łącznie 40170 km – więcej niż obwód Ziemi, a wszystko w najbardziej różnorodnym regionie w kraju!

[więcej]

Poznaliśmy wyniki konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2023”

Dodano: 31-05-2023

Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W tym roku wsie na Dolnym Śląsku po raz piętnasty udowodniły, że nie tylko są miejscami pełnymi folkloru i tradycji, ale również potrafią wspólnie działać i dzielić się kreatywnością. Wyniki konkursu zaprezentował dziś podczas konferencji prasowej wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Na Dolnym Śląsku powstaną dwie nowe obwodnice

Dodano: 30-05-2023

Przedstawiciele Zarządu Województwa Dolnośląskiego podpisali dziś z wykonawcami dwie umowy na budowę obwodnic dolnośląskich miast. Mowa o obwodnicy Boguszowa-Gorc, którą wybuduje Eurovia S.A. oraz obejściu Chełma, które zrealizuje PRO-TRA BUILDING Sp. z o.o.

[więcej]

Radcy handlowi z 24 państw odwiedzają Dolny Śląsk

Dodano: 29-05-2023

Dyplomaci w randze Radców Handlowych, zrzeszeni w Klubie Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej odwiedzają Dolny Śląsk na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. To jeden z efektów działań na rzecz rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska realizowanych m.in. przez projekt Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza.

[więcej]

Blisko 140 milionów złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

Dodano: 29-05-2023

Rusza nabór wniosków w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Konkurs skierowany będzie do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a pieniądze przeznaczone będą mogły być na wsparcie inwestycyjne firm z sektora produkcyjnego i usługowego. Szczegóły przedstawili podczas konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa oraz Jacek Ilnicki – Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji...

[więcej]

Bezpieczny Senior w Porcie Lotniczym we Wroclawiu

Dodano: 26-05-2023

We wrocławskim Porcie Lotniczym Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej zorganizował spotkanie dot. bezpieczeństwa dla seniorów w ramach programu Bezpieczny Senior.

[więcej]

Wicemarszałek Grzegorz Macko wręczył promesy samorządowcom subregionu wałbrzyskiego

Dodano: 23-05-2023

Samorząd Województwa Dolnośląskiego każdego roku wspiera finansowo z własnego budżetu zadania z zakresu rozwoju obszarów wiejskich. Działania te realizowane są m.in. w ramach przeprowadzanych konkursów na dofinansowanie zadań realizowanych przez gminy oraz wydarzeń promujących ideę odnowy wsi. Dziś w Szczawnie-Zdroju wicemarszałek Grzegorz Macko wręczył promesy przedstawicielom 31 gmin subregionu wałbrzyskiego.

[więcej]