rozmiar czcionki: A | A | A

Oświadczenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 10-08-2021

Oświadczenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w sprawie zarzutów przedstawionych w czasie konferencji prasowej z dnia 9 sierpnia dotyczącej odwołania Pani Marioli Dudziak ze stanowiska dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu

[więcej]

Samorządowcy odebrali promesy z rąk marszałka

Dodano: 10-08-2021

Przedstawiciele kilkunastu samorządów z subregionu legnicko-głogowskiego odebrali dziś z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego promesy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursów Odnowa Dolnośląskiej Wsi i konkursu dla gmin na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych. W sumie w ręce samorządowców trafiły promesy o wartości niemal 660 tysięcy złotych.

[więcej]

Nowy most w Lwówku Śląskim już otwarty

Dodano: 05-08-2021

Zakończyła się przebudowa mostu na rzece Bóbr w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 na trasie Lwówek Śląski-Złotoryja. Budowa nowej przeprawy została zakończona 4,5 miesiąca przed planowanym terminem. Jej koszt przekracza 4,6 mln zł i został sfinansowany z budżetu województwa dolnośląskiego. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. marszałek Cezary Przybylski, Leszek Loch – Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Andrzej Kredkowski – wiceprzewodniczący dolnośląskiego...

[więcej]

Wystawa „Dolny Śląsk w formie” – jak zmienił się nasz region dzięki funduszom unijnym

Dodano: 03-08-2021

Na legnickim rynku zainaugurowano dziś wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja zagości w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu. Wystawę otworzyli dziś marszałek Cezary Przybylski i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

[więcej]

Wystawa „Dolny Śląsk w formie” na kłodzkim rynku

Dodano: 02-08-2021

Przez dwa tygodnie od dzisiaj w centrum Kłodzka będzie można podziwiać wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja zagości w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy niemal całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu. W uroczystym otwarciu uczestniczył dziś wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Nowe karetki dla legnickiego pogotowia

Dodano: 30-07-2021

Do Pogotowia Ratunkowego w Legnicy trafiły 4 nowe ambulanse. Pojazdy trafią do podstacji pogotowia zlokalizowanych w Jaworze, Złotoryi i Chojnowie. Dzięki wsparciu lokalnych samorządów karetki wyposażone są w nowoczesne, specjalistyczne tablety.

[więcej]

W Budzowie powstanie inkubator przedsiębiorczości

Dodano: 29-07-2021

W gminie Stoszowice powstaje nowoczesny inkubator przedsiębiorczości. Marszałek Cezary Przybylski, wraz z lokalnymi samorządowcami, umieścili dziś w budowanym obiekcie symboliczną kapsułę czasu. Budowa wartego ponad 5,3 mln zł w większości finansowana jest z funduszy unijnych. W spotkaniu uczestniczył także poseł na Sejm RP Andrzej Grzyb.

[więcej]