rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejami Dolnośląskimi na Dni Morza do Świnoujścia!

Dodano: 29-06-2023

Po raz pierwszy w historii na Dni Morza do Świnoujścia Dolnoślązacy dotrą na pokładzie Kolei Dolnośląskich. W tę sobotę (1 lipca) z Wrocławia wyruszy drugi uruchomiony na tej trasie pociąg – w podwójnym składzie, by na tradycyjne święto dowieźć ponad 500 osób z południa Polski.

[więcej]

Rozwój łyżwiarstwa szybkiego na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-06-2023

W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy powstanie klasa łyżwiarstwa szybkiego. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Natalia Czerwonka – medalistka olimpijskich igrzysk zimowych, a finansowanie zapewnią samorząd województwa dolnośląskiego, który prowadzi szkołę oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

[więcej]

Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspiera odporność psychiczną młodzieży na Dolnym...

Dodano: 22-06-2023

Rusza program UPRIGHT, inicjatywy mającej na celu zapobieganie zaburzeniom psychicznym wśród dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego. Program powstał z inicjatywy Samorządu Województwa, a jego realizatorem jest Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi. Celem programu UPRIGHT jest stworzenie mentalnej kultury dobrego samopoczucia w szkołach poprzez holistyczne podejście, skierowane zarówno do dzieci, jak i ich rodzin oraz pracowników oświaty.

[więcej]

Uroczyste przekazanie książek z Ukrainy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

Dodano: 22-06-2023

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu wkrótce dostępny będzie zbiór ukraińskich książek. Dziś w obecności Krzysztofa Maja – członka zarządu województwa oraz Wolodymyra Tiurina- dyrektora Administracji Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej przekazano pierwsze książki zebrane w partnerskich regionach. W spotkaniu uczestniczyli także Jurij Tokar – Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu oraz Jolanta Ubowska – Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

[więcej]

Szybki dojazd nad morze – rusza nowe połączenie Kolei Dolnośląskich

Dodano: 21-06-2023

Z Zielonej Góry nad morze od soboty (24 czerwca) będzie można się dostać pociągiem w niecałe 3,5 godziny. Rusza nowe wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław Główny – Świnoujście. Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursował w letnie weekendy do 27 sierpnia.

[więcej]

Koleje Dolnośląskie - Z przeszłości w przyszłość

Dodano: 14-06-2023

„Z przeszłości w przyszłość” to nowy projekt edukacyjny Kolei Dolnośląskich. Dzięki niemu wizerunki 31 historycznych władców Polski znajdą się na nowoczesnych pojazdach KD. Pociągi otrzymają również imiona królów i książąt. Szczegóły przekazali dziś podczas konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa oraz Damian Stawikowski – prezes Kolei Dolnośląskich.

[więcej]

Samorządowa debata o czystym powietrzu

Dodano: 14-06-2023

Ponad stu dolnośląskich samorządowców zgromadziło się dziś w Dolnośląskim Centrum Filmowym uczestnicząc w konferencji „Odpowiedzialny Lider w trosce o czyste powietrze”. Gospodarzem spotkania był marszałek Cezary Przybylski, a organizatorem wydarzenia Instytut Rozwoju Terytorialnego.

[więcej]