rozmiar czcionki: A | A | A

W regionie powstaną Dolnośląskie Rowerowe Parki Umiejętności

Dodano: 17-07-2023

Program zakłada budowę tras rowerowych służących doskonaleniu techniki jazdy na rowerze górskim. Siedemnaście jednostek samorządu terytorialnego otrzyma na ten cel dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu. Dziś marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko i członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda podpisali pierwsze umowy z samorządowcami z regionu.

[więcej]

Dzieci z podejrzeniem wrodzonych zaburzeń rozwoju objęte będą nowym programem opieki perinatalnej...

Dodano: 13-07-2023

Samorząd Województwa Dolnośląskiego uruchamia Program Polityki Zdrowotnej w zakresie wczesnego wykrywania wad rozwojowych u noworodków i niemowląt – poprawa opieki perinatalnej na terenie województwa dolnośląskiego na lata 2023 – 2025. Na jego realizacje przeznaczone zostaną 3 mln zł z budżetu województwa. Realizatorem programu wybranym w konkursie jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu. Program ma na celu ukierunkowanie na odpowiednią diagnostykę i...

[więcej]

Delegacja z Dolnego Śląska wizytowała dwa zakłady przetwarzania odpadów w prowincji Bergamo we...

Dodano: 12-07-2023

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu "#Ecologic-study trails". Dolnośląscy samorządowcy uczestniczyli w wizycie studyjnej w zakładach Rea Dalmine S.p.A w Bergamo oraz A2A Ambiente S.p.A w mieście Brescia.

[więcej]

Wizyta studyjna w zakładzie przetwarzania odpadów w Malmö

Dodano: 05-07-2023

Za nami pierwszy wyjazd studyjny organizowany w ramach projektu "#Ecologic-study trails". Delegacja dolnośląskich samorządowców uczestniczyła w wizycie studyjnej w zakładzie przetwarzania odpadów Sysav w szwedzkim Malmö.

[więcej]

Promesy na lokalne zadania w Zagłębiu Miedziowym

Dodano: 04-07-2023

Około 40 mln zł przekazał Samorząd Województwa Dolnośląskiego dla gmin i powiatów z regionu w ramach konkursów: Odnowa Dolnośląskiej Wsi, Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej, Utrzymanie urządzeń melioracji wodnych, Dofinansowanie na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. W Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda przekazał promesy samorządowcom z obszaru Zagłębia Miedziowego na kwotę prawie 8,5 mln zł. ...

[więcej]

Nowe międzykontynentalne połączenie lotnicze z Wrocławia do Seulu

Dodano: 03-07-2023

Już w listopadzie uruchomione zostanie międzykontynentalne - i co najważniejsze - bezpośrednie lotnicze połączenie z Portu Lotniczego we Wrocławiu do Seulu w Korei Południowej. To historyczne, pierwsze takiej rangi i tak odległe połączenie z Wrocławia, które wystartuje jeszcze w tym roku i będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej polecą od 3 listopada najnowocześniejszym samolotem - Boeingiem 787-8 Dreamliner.

[więcej]

Sokołowsko najpiękniejszą dolnośląską wsią 2023 roku!

Dodano: 03-07-2023

W Sokołowsku w Gminie Mieroszów Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego uroczyście podsumował konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska 2023”. W wydarzeniu wzięła udział również burmistrz Gminy Bystrzyca Kłodzka, Renata Surma, która przekazała pamiątkową statuetkę koguta na ręce Andrzeja Lipińskiego, burmistrza Gminy Mieroszów.

[więcej]