rozmiar czcionki: A | A | A

Wrocławski Teatr Pantomimy rusza w trasę po Dolnym Śląsku

Dodano: 16-08-2023

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza do udziału w objazdowych przedstawieniach wakacyjnych na Dolnym Śląsku. Pojawi się m.in. w Karpaczu, Głogowie i Sobótce.

[więcej]

Autobusy Kolei Dolnośląskich pojadą do Góry

Dodano: 09-08-2023

Samorząd Województwa Dolnośląskiego konsekwentnie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie. Dzięki podpisanym dziś umowom Kolejowa komunikacja Autobusowa od września dotrze do Góry. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski, Irena Krzyszkiewicz - Burmistrz Góry, Urszula Szmydyńska – Starosta Powiatu Górowskiego oraz Wojciech Zdanowski – Wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

[więcej]

Odra Na Spokojnie

Dodano: 31-07-2023

Wakacje, wypoczynek i relaks nad rzeką. Co zrobić, żeby letni wypoczynek był beztroski, ale i bezpieczny? Rusza nowa akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pod nazwą #OdraNaSpokojnie wspierana przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, promująca bezpieczne zachowanie w obrębie Odry i innych rzek regionu.

[więcej]

Zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie w Szczepanowie!

Dodano: 25-07-2023

Dożynki Wojewódzkie obchodzimy cyklicznie jako zwieńczenie dożynek gminnych i powiatowych. Każdego roku święto gromadzi rolników, ludzi związanych z wsią i pracujących na rzecz jej wszechstronnego rozwoju. W tym roku Dożynki Wojewódzkie odbędą się w sobotę 2 września w Szczepanowie w gminie Marcinowice.

[więcej]

Rusza nabór do projektu Osiedla Kultury i Sztuki

Dodano: 24-07-2023

5 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać artyści i przedstawiciele wrocławskich osiedli na realizację wydarzenia kulturalnego. Rozpoczął się nabór do nowego programu „Osiedla Kultury i Sztuki. Dolnośląscy artyści na wrocławskich osiedlach”.

[więcej]

Wizyta studyjna w zakładzie przetwarzania odpadów ISVAG w Antwerpii

Dodano: 20-07-2023

To już trzecia wizytacja w ramach organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu „Ecologic – Study Trails”, którego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań z zakresu segregacji i utylizacji odpadów, stosowanych w innych regionach Unii Europejskiej. Tym razem samorządowcy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje międzygminna spółka ISVAG Antwerpen w Belgii.

[więcej]

Dolny Śląsk #po królewsku

Dodano: 20-07-2023

Najwięcej zamków i pałaców w Polsce, tajemnicze podziemia, liczne atrakcje turystyczne, żywa lekcja historii - Dolny Śląsk to bogactwo obiektów, które są świadkami dziejów regionu. Rusza nowa akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zachęcająca do odkrycia najpiękniejszych zabytków w regionie.

[więcej]