rozmiar czcionki: A | A | A

Oświadczenie w sprawie budowy Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu oraz nieprawdziwych...

Dodano: 02-07-2021

Nowy Szpital Onkologiczny we Wrocławiu to jedna z największych i najważniejszych inwestycji, planowanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego na najbliższe lata. Zarząd Województwa Dolnośląskiego ubolewa, że wokół tak ważnej dla mieszkańców całego regionu inwestycji próbuje się budować negatywną narrację i co więcej – wprowadzać w błąd opinię publiczną. Zarzuty przedstawione w artykule z dnia 29 czerwca br., pt.: „Dyrektor szpitala z dobrym wynikiem finansowym wyrzucony z pracy przez PiS i...

[więcej]

Rozstrzygnięto konkurs na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych

Dodano: 28-06-2021

W ramach naboru wniosków o dofinansowanie przeprowadzonego od 8 do 26 marca 2021 roku wpłynęło 86 wniosków na łączną kwotę 2,3 miliona złotych. Po weryfikacji wniosków ostatecznie na liście rankingowej znalazło się 80 wniosków, a dofinansowanie otrzymało 57 gmin na łączną kwotę niemal 1,5 miliona złotych.

[więcej]

Znamy wyniki konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 28-06-2021

Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął konkurs na projekty do realizacji w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Do dofinansowania zakwalifikowało się 46 projektów na łączną kwotę ponad 1,3 mln zł.

[więcej]

Zarząd województwa z votum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2020 roku

Dodano: 24-06-2021

Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego radni udzielili zarządowi województwa absolutorium za wykonanie budżetu w 2020 roku. Zarówno za przyjęciem wotum zaufania, jak i absolutorium głosowało 26 radnych, a 8 było przeciw. W trakcie posiedzenia zaprezentowano także „Raport o stanie województwa”.

[więcej]

Ponad 10 miliardów złotych z Unii dla Dolnego Śląska

Dodano: 24-06-2021

Poznaliśmy podział środków unijnych dla regionów na najbliższe 7 lat. Dolny Śląsk zyska w porównaniu z kończącą się perspektywą na lata 2014-2020 i będzie miał do dyspozycji ponad 10 miliardów złotych. To efekt skutecznych negocjacji marszałka Cezarego Przybylskiego i zarządu województwa dotyczących podziału rezerwy programowej.

[więcej]

Forum Ekonomiczne miejscem dyskusji o najważniejszych problemach i kierunkach rozwoju

Dodano: 24-06-2021

„Europa w poszukiwaniu przywództwa” to główny temat jubileuszowego, XXX Forum Ekonomicznego, które będzie miało miejsce w Karpaczu w dniach 7-9 września br.

[więcej]

Obchody 30. rocznicy polsko – niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej...

Dodano: 18-06-2021

Wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Krzysztof Bramorski - Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych wzięli udział w spotkaniu z federalnym ministrem gospodarki Peterem Altmaierem i Premierem Saksonii Michaelem Kretschmerem.

[więcej]