rozmiar czcionki: A | A | A

Stypendia dla najlepszych

Dodano: 03-09-2021

Niemal 10 mln złotych samorząd województwa przeznaczył na program stypendialny uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Właśnie ogłoszono nabór do kolejnej edycji programu, który potrwa do 30 września. Środki pochodzą z funduszy unijnych, budżetu państwa i budżetu województwa.

[więcej]

Dolny Śląsk na targach SINDEX w Bernie

Dodano: 01-09-2021

SINDEX to wiodące szwajcarskie targi automatyki przemysłowej. W tegorocznej edycji bierze udział delegacja z Dolnego Śląska, która przyjechała tutaj poznać miejscowy rynek, a także nawiązać kontakty z zagranicznymi partnerami. Uczestnictwo w tarach SINDEX to jeden z elementów projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Samorząd Województwa reprezentuje wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Dofinansowanie budowy mostu w Oławie

Dodano: 30-08-2021

Waldemar Buda - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Tymoteusz Myrda - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz wicewojewoda Jarosław Kresa i dolnośląscy samorządowcy spotkali się dziś w Oławie w sprawie dofinansowania z budżetu państwa budowy mostu w Oławie. Obiekt ułatwi przekroczenie dwóch rzek – Odry i Oławy oraz połączy cztery lokalne drogi, w tym dwie wojewódzkie – nr 396 i 455.

[więcej]

Kolej wróci do Bogatyni

Dodano: 30-08-2021

Dzisiaj w Bogatyni Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski razem z Burmistrzem Wojciechem Dobrołowiczem podpisali umowę dotyczącą rewitalizacji linii kolejowej z Bogatyni do Zgorzelca. To ważny krok, który w przyszłości pozwoli na zrewitalizowanie linii kolejowej Zgorzelec-Bogatynia i włączenie jej do regionalnej sieci transportu kolejowego.

[więcej]

POLSKO-CZESKIE MEMORANDUM PODPISANE

Dodano: 27-08-2021

Marszałek Cezary Przybylski i Hetman Kraju Hradeckiego Martin Červíček podpisali dziś polsko-czeskie memorandum w dziedzinie infrastruktury. Dokument stanowić będzie podstawę do podejmowania wspólnych inicjatyw na polsko-czeskim pograniczu w najbliższych latach.

[więcej]

Zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie w Domaniowie!

Dodano: 26-08-2021

Trwają przygotowania do Dożynek Wojewódzkich, zwanych też Świętem Plonów, które obchodzimy cyklicznie na przełomie sierpnia i września, jako zwieńczenie dożynek gminnych i powiatowych. W tym roku rolnicy spotkają się 5 września na stadionie sportowym przy szkole podstawowej w Domaniowie, by uroczyście zakończyć czas żniw.

[więcej]

Coraz bliżej pociągów do Kowar i Karpacza

Dodano: 25-08-2021

Marszałek Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Marek Obrębalski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a także przedstawiciele m.in. gmin Karpacz, Mysłakowice, Podgórzyn i Związku Gmin Karkonoskich omawiali dziś szczegóły dotyczące rewitalizacji linii kolejowych z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar. Wspomniane trasy znajdują się na długiej liście połączeń, które w ostatnim czasie przejął Samorząd Województwa Dolnośląskiego....

[więcej]